Skocz do zawartości

X5 2014


tomsiu1972

Rekomendowane odpowiedzi

Masakra... Ale. W Polsce bedzie głownie kupowany....

Bimmer Retrofit Polska


Zajmujemy się diagnostyką, kodowaniem, programowaniem, naprawą sterowników, doposażenia moduły BMW, konwersją BMW z importu, DVD FREE, CIC seria F i E, BMW APPS, imp. naprawczych kodów FSC


Nasza firma posiada w BMW AG status External Service Partner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

sami pisza, ze silniki moga byc takie a takie, choc to niepotwierdzone... moim zdaniem bardzo male szanse na to, ze kontener wielkosci X5 bedzie napedzany silnikiem 2.0... poza tym uwazam, ze 4.4 V8 bedzie silniejszy niz to co podaja

 

ogolnie wedlug mnie malo konkretow i gdybanie

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sami pisza, ze silniki moga byc takie a takie, choc to niepotwierdzone... moim zdaniem bardzo male szanse na to, ze kontener wielkosci X5 bedzie napedzany silnikiem 2.0... poza tym uwazam, ze 4.4 V8 bedzie silniejszy niz to co podaja

 

ogolnie wedlug mnie malo konkretow i gdybanie

 

Moim zdaniem zupelnie odwrotnie, to BARDZO prawdopodobne a nawet pewne ze bedzie z 2.0 silnikiem, patrz ma mercedesa z nowym ml-em, wsadzili malego diesla. A ml to taki kontener jak x5. Bmw tez to zrobi, Takie czasy. Tym bardziej ze oplaty za duze silniki beda mocno szly w gore w UE w najblizszych latach.

 

Ciekawe jak ten silnik 2.2 w ml-u sobie radzi i jak to sie sprzedaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

no coz, nie wiedzialem, ze w ml jest silnik 2.2... mimo wszystko bmw to performance car a nie emerycki mercedes :)

 

dalej wydaje mi sie, ze nie wsadza silnika 2.0 do X5 - za okolo rok sie dowiemy :)

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się żeby tu chodziło o to że BMW nie może sobie pozwolić na tak mały silnik w X5. BMW musi mieć konkurencyjną palete motorów. Jeżeli Merc zaczął wsadzać 4-cylindrowce do dużego SUVa to jest 99% szans że BMW też to zrobi. I prawdopoddobnie zrobi to także Audi. Z drugiej strony wątpie czy ktoś kogo kręci BMW wogóle zastanowi się nad wyborem takiego malutkiego motorku :)

 

Mam tylko nadzieje że nowa X5 będzie jeszcze ładniejsza od obecnej. Leasing mi się skończył to może za te dwa lata nową Bunie się skombinuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merc włada 2,2 R4 do S klasy i ML. Motor ma 204 KM i 500 Nm. BMW ma silnik 2.0D twin turbo i 218 KM 450 Nm. Jak będzie 245 KM to nie będzie aż tak żle,zależy jaki moment jeszcze będzie.Dużo jest osób na forum, którzy jeżdzą 245 KM X5 i nie narzekają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Merc włada 2,2 R4 do S klasy i ML. Motor ma 204 KM i 500 Nm. BMW ma silnik 2.0D twin turbo i 218 KM 450 Nm. Jak będzie 245 KM to nie będzie aż tak żle,zależy jaki moment jeszcze będzie.Dużo jest osób na forum, którzy jeżdzą 245 KM X5 i nie narzekają.

 

... ale nie porownuj R6 245KM z 218KM 2.0 to jest calkiem inny silnik i nawet jak bedzie 250KM z 2.0 to nie dorowna R6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam chwilowo przyjemność za wielką wodą jeździć Fordem Excursion z V8 o pojemności 5.4l. W domu mamy m.in. Megane 1.5 dci 105KM. Myślę, że by go spokojnie objechała na prostej nie mówiąc nawet o zakrętach. Dwulitrowy diesel w X5? W wielu krajach będzie podatkowym hitem i należy dziękować BMW, że w ogóle ma taki model w ofercie a nie jakieś 2.2 jak np w Jaguarze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, tu chodzi o konkurencyjnosc i oplaty.

EU szykuje podobno wieeeelkie oplaty za duze silniki wiec 2.0 w kolubrynach takich jak seria 7 czy x5 to oczywista przyszlosc.

Oczywiste jest tez ze 2.0 wyrzylowane nawet do 250KM nie bedzie tak fajnie jezdzic jak 3.0 z 250KM. Elastycznosc bedzie nieporownywalna.

 

A ja uwazam ze nie tylko 2.0 sie pojawi ale mozna oczekiwac w x5 hybrydki z silnikiem 2.0d :norty:

 

Ale jesli tylko nie spadnie moj sredni domowy dochod zdecydowanie pozostane przy 3.0, jesli mialbym brac x-a z 2.0 silnikiem, wolal bym x3 z 2.0 wziac, lepiej miec dobrze skrojony garnitur z welny niz uszyty na sile i byle jak z jedwabiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie do końca rozumiem Wasze narzekania. To, że BMW wrzuci do nowej X5-tki 2.0d/hybrydę czy jeszcze inny wynalazek, nie oznacza, że nie wrzuci tam rzędowej szóstki czy nawet V8... Nikt nie każe Wam z żyłowanych bi/tri-turbo dwulitrowych diesli korzystać. Dla mnie osobiście też jest to trochę "nie na miejscu", ale biznesowo jest to bardziej niż uzasadnione (niestety). W naszym pop***ym kraju nowoczesny diesel R6, ale o pojemności powyżej 2.0l jest bardziej nieekologiczny niż stare 1.8... cóż :mad2: .

 

Gdy Mercedes zaczął wrzucać 250CDI czyli 2l biturbo to też spadł komfort jazdy, auto chodzi głośniej, jest mniej elastyczne, ale ludzie to kupują :mad2: bo jest tańsze - a takich, którym to przeszkadza jest niewielu i tacy kupują 350CDI.

 

Dopóki BMW nie wycofa większych i mocniejszych jednostek to nie ma co psioczyć, że wprowadza mniejsze, o porównywalnej mocy - nikt nas nie zmusza żeby nimi jeździć, prawda? :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

nie ma na to naaaaaaajmniejszych szans :D

 

nowy 2.0d w serii 5 jaki i serii x3 jest juz wolniejsze od 3.0 w x5 wiec w ciezszym duzo i wyzszym x5 bedzie znaczaco wolniejszy, a palic bedzie niewiele mniej :P nawet jak do jeszcze wyzyluja nawet o kilkadziesiat koni w gore

tak jak ma to miejsce w nowym ML-u, 2.2d nie ma szans z 3.0

 

jedyna zaleta bedzie taka ze bedzie duzo tanszy w zakupie i utrzymaniu, tym samym dostepny wiekszemu gronu klientów.

Gdybm ja jednak mial brac x5 z 2.0 silnikiem, bankowo wzial bym x3 z 2.0d ze wzgledu na lepsze osiagi

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze
zdjecia F15 za www.worldcarfans.com

 

http://i.imgur.com/d4f56.jpg?1

 

http://i.imgur.com/lftWn.jpg?1

 

licze, ze to tylko tworczosc jakiegos maniaka photoshopa :)

mam tez taka nadzieja bo nie ciekawie jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze

interesujace, ze F15 moze byc oferowany w wersji z napedem tylko na tyl?

 

"Finally, the document reveals the third-generation X5 SUV will begin production at BMW’s Spartanburg, S.C. plant this August. The base X5 will come with the venerable turbocharged 3.0-liter I-6, offered in rear- and all-wheel drive, while a 4.4-liter twin-turbo V-8 will be all-wheel drive only."

 

http://www.bmwcca.org/node/5576

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.