Skocz do zawartości

Zgodzilibyście się z taką wyceną szkody przez Warte?327,40zł


sawka1

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Czy zgodzicie się z takim sposobem i taką wyceną szkody przez rzeczoznawcę z Warty?Chodzi o wymianę prawego elektrycznego lusterka w BMW E36 z 1992roku.

"Zestawienie wartości kosztów naprawy pojazdu

Części i materiały eksploatacyjne -316,15zł

Robocizna -11,25zł

Wartość naprawy -327,40zł

Szacunkowa wartość pojazdu w dniu szkody -10 800zł"

Na części są potrącenia"tzw.ubytek wartości części zamiennych "44.40%

 

 

Jeśli chodzi o mnie to trochę to śmiesznie wygląda bo dzwoniłem do serwisu BMW w Krakowie i tam takie lusterko kosztuje około 1100zł,a koszt wymiany to 137zł.To porównując sam koszt robocizny wycena jest śmieszna,bo komu by się chciało za 11,25zł wymieniać kusterko?

Poza tym czy lusterko zużywa się tak samo jak np.silnik?Zrozumiał bym właśnie takie odliczenia 40% na części mechaniczne ale nie na lusterka.

 

Może ktoś miał już podobną wycenę szkody i wie jak się z nimi potargować o większe odszkodowanie.Proszę o pomoc bo nie wiem czy przyjąć tę kwotę czy może warto się z nimi(Wartą)trochę potargować(prosił bym o podanie sposobu postępowania w takim przypadku).

Bogdan[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

 

czy szkoda jest likwidowana z oc sprawcy ? jesli tak - masz prawo zrobic to bezgotowkowo. jest to traktowane jak kazda naprawa, czyli mozesz oddac woz do serwisu, zloza ci to na oryginalnych nowych czesciach i policza swoja robocizne - a warta ma obowiazek oddac. a jesli chcesz to zrobic sam i tak, zeby cos zostalo to podjedz do salonu bmw i popros ich o wycene - niech napisza na papierze firmowym cene lusterka i robocizny i sie pod tym podpisza, wtedy pojedz do warty i pokaz im to. targowac trzeba sie zawsze.

powodzenie

Szybkich samochodów i pięknych kobiet, albo odwrotnie...

http://img169.imageshack.us/img169/8725/k1c6qd.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj postaram się załatwić wycenę naprawy i części w serwisie BMW.Zobaczę co Super Likwidator powie jak zobaczy firmowy papier.

W najgorszym razie będe miał adres do najtańszego warsztatu w Polsce!

A może ktoś zna już takie warsztaty co za wymianę lusterka biorą takie niskie kwoty?A może są takie co robią to charytatywnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Cześć!

Czy zgodzicie się z takim sposobem i taką wyceną szkody przez rzeczoznawcę z Warty?Chodzi o wymianę prawego elektrycznego lusterka w BMW E36 z 1992roku.

"Zestawienie wartości kosztów naprawy pojazdu

Części i materiały eksploatacyjne -316,15zł

Robocizna -11,25zł

Wartość naprawy -327,40zł

Szacunkowa wartość pojazdu w dniu szkody -10 800zł"

Na części są potrącenia"tzw.ubytek wartości części zamiennych "44.40%

 

Trzeba było zapytać gdzie dają takie upusty 44,40% bo raczej nigdzi nie kupisz nowego lusterka z takim rabatem ;)

 

BTW: Ciekawe jak wycenią szkode u mnie bo zewnętrznie na moim tylnym zderzaku nie widać żanych uszkodzeń oprócz otarcia, a gościowi w citroenie dosłownie zesypał się przód. Odpadły lampy, zderzak, z maski zrobił mały namiot. Póki co czekam na rzeczoznawce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to szkoda z OC sprawcy czy z twojego AC ?? Niech podadzą podstawe prawną na papierze dlaczego potracają 40 procent. Jesli jest to szkoda z OC to nie maja prawa. Jesli z AC to i tak dużo. NIe zgadzaj sie za żadną chol..e na tą wycene.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jesli dobrze pamietam, to z poczatkiem roku weszly przepisy ze dla samochodow starszych chyba niz 5 lat wycenia sie wg. zamiennikow- czy jakos tak. Moze dlatego sa takie ceny.

Nie dam sobie uciąć nic za te informacje ale tak mi sie o uszy obilo.

 

A kto produkuje np. zamienniki listew na zderzaki? Po drugie zamiennik zamiennikowi nie równy bo jeden kosztuje 100zl a drugi 50 zl a to dokładnie ta sama część więc który by mieli liczyć i dlaczego tańszy? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

A takie zaniżanie wycen wynika z tego że polak musi wycwaniakować i na wszystkim zarobić... :roll:

 

Oddawajcie Wasze samochody do napraw bezgotówkowych do ASO. Same plusy - zrobione na nowych i oryginalnych częściach oraz normalna kwota wyceny... Sprawdzone nawet w przypadku E30. PZU nie dyskutowało z wyceną ASO na 5.5 kPLN choć samo wcześniej zaproponowało na naprawę 2.5 kPLN...

Pozdrawiam

Bastek

Kiedyś: E21 315 '83, E34 520i '90, E34 525iA '92, E36 316i '95, E30 318iT '93, E46 325xi Touring, E91 325i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy same plusy to nie jestem pewien

 

nawet jak sie odda auto do aso, i zrobi bezgotowkowo to nie oddadza calej kwoty

 

z prostej przyczyny, wylicza co sie da z zamiennikow, a wiadomo ze aso bmw ceny ma kosmiczne

 

wiec trza doplacic i to ostro

 

przyklad, zderzak do bmw7 2100zl z aso

zamiennik wedlug pzu 600zl

 

blotnik do e38 - 1100z

zamiennik wedlug pzu: 500zl

 

halogen aso: 450zl

pzu: zamiennik 250zl

 

zamienniki nowe z kosmicznych firm o ktorych nigdy nie slyszalem i nie widzialem takich ofert nawet...

 

mi wyliczyli z pzu 2600 za naprawe, pojechalem do aso, zrobili jak trzeba

 

rachunek 9 tys :) i poinformowali mnie na wstepie, ze pzu nie zwroci za wszystko i bede musial doplacic

 

zgodzilem sie na to... bo nie chcialem rzezbic auta ale sie beda sadzil, nie popuszcze, tym bardziej ze bede mial spora kwote do doplaty

 

a z tym lusterkiem to cie zrobia w balona i nic nie poradzisz z prostej przyczyny, bedziesz sie sadzil za 300zl?

nawet zaden prawnik ci nie poprowadzi tej sprawy, wiec powodzenia

http://img489.imageshack.us/img489/2486/zz1dk5.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
czy same plusy to nie jestem pewien

 

nawet jak sie odda auto do aso, i zrobi bezgotowkowo to nie oddadza calej kwoty

 

z prostej przyczyny, wylicza co sie da z zamiennikow, a wiadomo ze aso bmw ceny ma kosmiczne

 

wiec trza doplacic i to ostro

 

 

:jawdrop: :jawdrop: :shock:

 

PZU zaproponowało Ci 2.6 kPLN za usługę wartą 9 kPLN i Ty się zgodziłeś :?: :shock:

 

Przy naprawie bezgotówkowej można odzyskać 99% kwoty, nawet w przypadku E30. Pisałem już o tym na forum chyba ze 3 razy, między innymi tutaj:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=80985&highlight=#80985

Pozdrawiam

Bastek

Kiedyś: E21 315 '83, E34 520i '90, E34 525iA '92, E36 316i '95, E30 318iT '93, E46 325xi Touring, E91 325i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przeciez napisalem ze oddalem do aso na naprawe bezgotowkowa

poinformowalem goscia z pzu co mi wycenial auto ze chyba z konia spadl z ta wycena i ze kasy osobiscie nie odbieram i ide do aso

 

niby lekko zlamanyny zdrzak i porysowany blotnik ale to e38...

zderzak sklada sie z masy czesci, dodatkowo czujniki, mocowania, weze od spryskiwacza, nadkole, zdawalem sobie sprawe ze to bedzie kosztowalo duzo bo nie wchodzilo w gre zadne szpachlowanie i klejenie.

 

 

Teraz zmienily sie przepisy!!! i ubezpieczalnia moze sobie wyliczac za zamienniki

a wiadomo ze aso zamiennikow nie uzywa, wiec czeka nas doplata + sadzenie sie w sadzie (sprawa do wygrania)

 

za 2600 to bym sobie moze to skleil, czujniki, weze spryskiwacze kupil na szrocie, zalozyl stare psozarpane nadkole i kupil ze 2 kg szpachli i oddal do malowania :) nic wiecej bym zrobic nie mogl

 

liczylem jakies 6 tys za naprawe, bo wstepnie zorientowalem sie w czesciach

ale wyszlo 9 tys i troche sie zaskoczylem bo duzo policzyli za robocizne, i doszly jeszcze jakies elementy dodatkowe o ktore nie pytalem wczesniej

ale zrobili idealnie, przod auta jak z fabryki, listwy i wszystkie elementy nowe

 

w aso wezwali jeszcze raz rzeczoznawce, przedstawili mu elementy

i czekaja teraz na kase od pzu

no ale wczesniej mnie uprzedzili ze bede musial doplacic do czesci bo pzu policzy sobie wedlug zamiennikow jesli takowe sa

 

a sie okazalo ze firma bhd robi zamienniki zderzakow do 38 :) pierwsze slysze... i okazalo sie ze tak samo firma bhd ma zamienniki blotnikow... ciekawe... bo szuallem przed oddaniem auta zeby zorientowac sie w czesciach i nigdzie nie bylo zamiennikow do e38!

 

to chyba jest jakas sciema a te zamienniki sa nie do dodstania, istnieja w teori zeby robic ludzi w balona

 

auto odebralem bez kasy, i aso zglosi sie dopiero do mnie o doplate gdy pzu nie wyplaci calosci kwoty

http://img489.imageshack.us/img489/2486/zz1dk5.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedzi należy szukać w orzecznictwie Sądu Najwyższego.

Jeżeli szkoda jest naprawiana z OC sprawcy to nie mają

prawa liczyc amortyzacji.

każdy ubezpieczyciel korzysta z naszej

niewiedzy. postrasz ich naprawą bezgotówkową w autoryzowanym serwisie.

BMW Sauber F1 Team; only Pb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Podstawowe pytanie jest takie: chcesz wziąć kasę jak za naprawę w ASO i kupic używane lusterko czy chcesz zrobić naprawę w ASO? Mój samochód ma w tej chwili 6 lat, wszystkie naprawy robię w ASO ( cały serwis mehcniczny i blacharka ) na nowych częściach i nie widzę możliwości aby jakieś TU oszczędzało na naprawie mojego samochodu gdy ja tego nie robię. Poczytajcie te artykuły:

http://www.bankier.pl/fo/ubezpieczenia/article.html/Likwidacja-szkod-Jak-ubezpieczyciele-wykorzystuja-niewiedze-klientow.html?article_id=1226870&type_id=1+11&category=207&lang=PL&order=timedesc

http://www.bankier.pl/wiadomosci/article.html?article_id=1231784

Zawsze możesz zadzwonić do http://www.rzu.gov.pl tutaj masz też odpowiedź na pytanie o amortyzację części http://www.rzu.gov.pl/vademecum/pytania/ubezp_komunikacyjne/ubezp_komunikacyjne_oc_majatkowe.htm

milosz a po co ma ichstraszyć? wystarczy to zrobić. Wszystko załatwia wtedy ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrob to z aso, potem zobaczymy czy aso sciagnie kase za oryginalne lusterko od ubezpieczalni...

 

ja bede wiedzial w przeciagu tygodnia ile bede musial doplacic za naprawe bezgotowkowa w aso...

 

jak juz napisalem... w tym roku zmienily sie przepisy i TU wyceniaja na podstawie zamiennikow jesli takowe istnieja

 

facet z pzu mi to nawet z usmieszkiem powiedzial i potwierdzil szef warsztatu w aso ze beda problemy

 

ale paru mi mowilo ze sprawa jest do wygrnaia w sadzie, takze juz jestem przygotowany na koszty...

http://img489.imageshack.us/img489/2486/zz1dk5.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takiej sytuacji jak opisuje Marcin978 najlepiej bylo by miec ubezpieczenie (ochrone prawna) w DAS to tylko 241zl/rok, a zalety duze. sam w niedlugim czasie nabede ich ubezpieczenie, kilka znajomych osob ma - i sa bardzo zadowolone.

w takich sytuacjach DAS procesuje sie za ciebie i zwykle wygrywa lub uzyskuje dobra ugode.

Szybkich samochodów i pięknych kobiet, albo odwrotnie...

http://img169.imageshack.us/img169/8725/k1c6qd.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz napisalem... w tym roku zmienily sie przepisy i TU wyceniaja na podstawie zamiennikow jesli takowe istnieja

 

Zmienily sie TYLKO i WYLACZNIE wewnetrzne przepisy TU dotyczace likwidacji szkod. Te przepisy sa niezgodne z ogolnymi warunkami ubezpieczenia OC, ktore sa regulowane ustawa.

Jezeli szkoda jest likwidowana z AC, to zupelnie inna bajka.

Ale z OC przysluguje Ci naprawa w wybranym przez Ciebie warsztacie i na oryginalnych czesciach, niewazne czy samochod ma 2 lata, czy 20.

Chyba, ze wartosc naprawy przekracza wartosc pojazdu, wtedy nastepuje tzw. szkoda calkowita.

 

Przy kwocie, o ktorej mowisz, warto nawiazac kontakt z prawnikiem, ktory zajmuje sie takimi sprawami - TU nie ma szans na wygrana.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

informuje ze jest tak jak napisalem

 

dzwonili do mnie z aso i mam doplacic im 1500zl bo pzu nie zaplaci za cala naprawe z oc....

 

 

wiec nie jest tak, ze po szkodzie oc z winy innego kierowcy oddajecie auto do aso i nic sie nie martwicie, bo pzu nie pokryje wszystkiego jak oni znajda jakies zamienniki, a wiadomo ze w aso tylko oryginalne pakuja, wiec trzeba doplacac

http://img489.imageshack.us/img489/2486/zz1dk5.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

informuje ze jest tak jak napisalem

 

dzwonili do mnie z aso i mam doplacic im 1500zl bo pzu nie zaplaci za cala naprawe z oc....

 

 

wiec nie jest tak, ze po szkodzie oc z winy innego kierowcy oddajecie auto do aso i nic sie nie martwicie, bo pzu nie pokryje wszystkiego jak oni znajda jakies zamienniki, a wiadomo ze w aso tylko oryginalne pakuja, wiec trzeba doplacac

 

PZU usiluje Cie zrobic na tzw. 'wyrwe'. Licza na to, ze dla 1500 PLN nie pojdziesz do sadu.

Powtarzam jeszcze raz: z OC sposob naprawy i warsztat wybierasz TY.

Samochod MA BYC przywrocony do stanu sprzed wypadku. NIE MA MOWY o uzywanych albo nieoryginalnych czesciach. A PZU po prostu lamie w ten sposob prawo.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisalem i wyslalem dzis odwolanie, ze zadam doplaty

 

bo ja sie nigdzie na zamienniki nie zgodzilem, poza tym bmw aso nie robi na zamiennikach wiec nie moglbym sobie tam naprawic auta nie chcac doplacac a to przeciez dyskryminacja i przeciez usuniecie skody ma byc bezplatne

 

i ze bezprawnie narzucili mi jedyna firme BHMD ktora produkuje zamienniki zderzaka i blotnika

 

i jeszcze napisalem ze przeciez wedlug ustawy i rozporzedzenia zamienniki maja miec oswiadczenie producenta ze sa identyczne z technologiami producenta auta, zacytowalem im 2 punkty z rozporzadzenia o tym zaswiadczeniu producenta i zapytalem czy te zamienniki mialy takie zaswiadczenie skoro bmw chroni swoje linie produkcyjne i technologie

 

przeciez te elementy ktore zostaly mi narzucone od firmy BHMD (zderzak, blotnik) na pewno nie maja takiego zaswiadczenia bo bmw nigdy by takiego zaswiadczenia nie wydalo, a firma ktora je produkuje przeciez musi na czyms oprzec swoje oswiadczenie ze produkty sa identyczne i zgodne z tym co produkuje bmw

 

a skro bmw na pewno nie wystawilo takiego zaswiadczenia to

nie mogli mnie przymusic do stosowania tych zamiennikow

 

poza tym czesci karoseryjne sa opatentowane przez bmw i na pewno bmw by nikomu zadnego poswiadczenia o takiej samej jakosci zamiennikow nie wystawilo

 

 

napisalem tez ze samochod to bmw 7 czyli wysokiej klasy i nie moglem ryzykowac naprawy w nieznanym mi warsztacie z wykorzystaniem zamiennikow i ze mam zaufanie tylko do aso ktore akurat zamiennikow nie stosuje

 

na koncu poinformowalem ich ze jesli moje pismo nie spowoduje wyplaty niezwlocznie sprawe skladam da sadu

 

 

 

bede was informowal jak sprawa sie toczy, nie zdecydowalem sie na prawnikow bo pewnie zabrali by polowe z tego, na razie rozpoczalem batalie sam

http://img489.imageshack.us/img489/2486/zz1dk5.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolicie że ja też pochwale sie ,,kwiatkiem" jaki zgotowało mi PZU.

Trzy tygodnie temu gośc skasował mi lewy przód.

Sprawca był ubezpieczony w PZU, poszedłem - rzeczoznawca był dwukrotnie no i.....................w srode dostałem pismo o następującej treści:

 

,,Uprzejmie informujemy, że z uwagi na zakres uszkodzeń pojazdu jego naprawa jest ekonomicznie nieuzasadniona i PZU S.A. nie pokryje kosztów ewentualnej naprawy. W zwiazku z powyższym rozmiar szkody został określony na podstawie różnicy pomiędzy wartością pojazdu wg stanu przed wypadkiem i jego wartością po wypadku.

Wartość pojazdu przed 9100zł

Wartość pojazdu po 5700zł

czyli na naprawe samochodu mam 3400zł

 

http://img69.imageshack.us/img69/6045/obrazaaa8dh.jpg' alt='obrazaaa8dh.jpg'>

150 kucyków pod maską!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raul,

 

jeśli napisali Ci,że jest naprawa jest ekonomicznie nieopłacalna, a Tobie bardzo nie zależy na samochodzie ;) Zaproponuj im przejęcie od Ciebie tego "wraka" i ewentualnie kup sobie nowy.

Jeśli Ci zależy, to napisz im pismo, że nie zgadzasz się z ich opinią i chcesz, żeby doprowadzili Ci auto do stanu z przed wypadku.

Ja na Twoim miejscu skontaktowałbym się jeszcze z rzecznikiem praw ubezpieczonych (tel 0-22-333-73-26 do 28 mam nadzieję, że aktualny numer) i zapytał co możesz z tym faktem zrobić.

Jedź jeszcze do ASO i poproś o wycenę naprawy, żebyś miał potwierdzenie ile to kosztuje.

Niestety prawdopodobnie czeka Cię droga przez mękę :duh: :mad2: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to nieuzasadniona ekonomicznie??? przeciez to nie jest duze uszkodzenie, z konia spadli??

 

nie ma nawet 75% wartosci (ktore tez jest notabene z sufitu wziete)

 

wiec jakim prawem napisali takie pismo? pisz odwolnie i strasz sadem

 

 

pzu to obecnie najwieksi zlodzieje, sie rozbestwili tyi milardami zyskow i chca wiecej

Edytowane przez Marcin978
http://img489.imageshack.us/img489/2486/zz1dk5.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.