Skocz do zawartości

F10/11 Nowa Nawigacja Professional (609 ) MY13


JamesSonnyCrocket

Rekomendowane odpowiedzi

W tych samochodach jest CIC 3 generacji.... Użytkownik raczej nie widzi większej różnicy.... Ten system jest w F30

Bimmer Retrofit Polska


Zajmujemy się diagnostyką, kodowaniem, programowaniem, naprawą sterowników, doposażenia moduły BMW, konwersją BMW z importu, DVD FREE, CIC seria F i E, BMW APPS, imp. naprawczych kodów FSC


Nasza firma posiada w BMW AG status External Service Partner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę iż jednak różnica jest znaczna :

 

Intel processor 1.3Ghz vs Renesas 600Mhz

1GB RAM (vs 512Mb)

8GB flash (vs 512Mb)

Nvidia graphics (vs Fujitsu)

200GB hard drive (vs 80Gb)

 

w biuletynach BMW jest wymienione także F10 począwszy od lipca 2012.

 

filmiki są dostępne na youtube oraz np.bimmerpost ...

dla mnie różnica znaczna :)

 

jestem tu nowy i nie wiem czy mogę wkleić link także z góry sorry jeśli robię coś niedozwolonego :

post jest na forum f30 ale są wymienione modele , między innymi f10

 

http://www.f30post.com/forums/showthread.php?t=716464

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się ale czy użytkownik poza wielkością ekranu widzi różnice w CIC e70 a f10..... :?:

Bimmer Retrofit Polska


Zajmujemy się diagnostyką, kodowaniem, programowaniem, naprawą sterowników, doposażenia moduły BMW, konwersją BMW z importu, DVD FREE, CIC seria F i E, BMW APPS, imp. naprawczych kodów FSC


Nasza firma posiada w BMW AG status External Service Partner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna mnie wpieniac ta polityka BMW przy tych modelach.

Czy oni nie mieli możliwości wprowadzenia tych funkcji / parametrów półtora roku temu?

Niedługo okaże sie ze ktoś jeździ tym samym modelem auta co ja tylko 2 lata młodszym i ma zupełnie inny samochod (przykład hud z roku 10 i 11 to zupełnie inny hud).

 

Przecież to docelowo wpływa masakrycznie na utratę wartosci samochodu.

Rozumiem update softu, ktory każdy moze sobie zaktualizowac, ale tak dramatycznie zmieniać hardware?

Patrząc po tych parametrach to 2x lepsza navi bedzie.

 

Nie uważam postępu za cos złego, ale znacze modyfikacje robi sie przy lifcie albo nowym modelu.

Bo jak ja mam sie dzis czuc po półtora roku od zakupu auta za ponad 420000 pln mając juz "stara nawigację" i jednokolorowy HUD (i cholera wie co jeszcze juz nie aktualne)....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo się tymi "pierdołami" przejmujecie.

Przcież nie jesteś w stanie mieć wszystkiego najlepszego, najnowszego czy jeszcze najmodniejszego.

Bez jaj, ale mnie ta "nowa" navi wisi między nogami.

Nowe będzie dopiero wtedy jak cały system będzie działać tak szybko jak w Ipad 3, a reagować na głos w tym polski tak jak nowy Samsung Smart ES8000.

A tak to niech to sobie wetkną w .......

"Demokracja: Mówisz co chcesz, robisz co ci każą" - Geoffrey Berry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi użytkowniku Outside, to jeszcze nie wiesz, że masz kupować nowy produkt co dwa lata? Począwszy od tostera kończąc na autach, teraz wszystko ma się zepsuć po 2 latach, lub być całkowicie niemodne.

 

:cool2: dokladnie, a do tego firmy maja specjalne dzialy zajmujace sie tym zeby tuz po zakonczeniu gwarancji sie zaczelo wszystko sypac... a co za tym idzie niezadowolony uzytkownik ktory kupi nowsza wersje bo przeciez przez te 2 lata byl bardzo zadowolony :D

 

ale z tym wprowadzaniem my2013 w polowie 2012 roku juz troche przeginaja, ja rozumiem ze BMW to auta zaje***te i nie wazne czy w salonie kupujesz na poczatku roku 2012 auto ktore w dowodzie ma date produkcji 2011 bo przeciez ono jest tak samo fajne jak to z 2012 i cena jest jak za wyprodukowane w 2012 (wiem wiem w Polsce, naszym kochanym ciemnogrodzie, ludzie jeszcze tego nie ogarniaja...) ale wprowadzac my2013 w lipcu 2012? ;) szkoda ze daty produkcji nie podbijaja w dowodzie na 2013 rok :]

 

sorry za ot ale marketing BMW idzie w dziwna strone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zaczyna mnie wpieniac ta polityka BMW przy tych modelach.

Czy oni nie mieli możliwości wprowadzenia tych funkcji / parametrów półtora roku temu?

Niedługo okaże sie ze ktoś jeździ tym samym modelem auta co ja tylko 2 lata młodszym i ma zupełnie inny samochod (przykład hud z roku 10 i 11 to zupełnie inny hud).

 

Przecież to docelowo wpływa masakrycznie na utratę wartosci samochodu.

Rozumiem update softu, ktory każdy moze sobie zaktualizowac, ale tak dramatycznie zmieniać hardware?

Patrząc po tych parametrach to 2x lepsza navi bedzie.

 

Nie uważam postępu za cos złego, ale znacze modyfikacje robi sie przy lifcie albo nowym modelu.

Bo jak ja mam sie dzis czuc po półtora roku od zakupu auta za ponad 420000 pln mając juz "stara nawigację" i jednokolorowy HUD (i cholera wie co jeszcze juz nie aktualne)....?

 

 

Nie denerwowalbym sie na Twoim miejscu tak kolego bo z ta navi to nadal kosmetyczne zmiany sa. Nie wiem jak u Ciebie ale moja navi liczy trase na tyle szybko ze mocniejszy procesor nie jara mnie jakos specjalnie, miejsca na dysku mi tez nie brakuje. Reszta to chyba kwestia oprogramowania ale na zadnych dodatkowych fajerwerkach typu 3D tez mi nie zalezy. Jest to wiec troche ulepszona wesja tego co i my mamy. Produkuja lepsze procesory to wkladaja je do nowych samochodow - normalne. Elektronika czyni taki postep ze trudno zeby przez 7 lat produkcji modelu niczego nie ulepszali. Z tym HUD'em to nie wiem czy te kolorki az tak Cie bola bo nie mam HUD'a ale gdybym mial jednokolorowa navi a za chwile zaoferowali taka jak my mamy to wtedy moze czulbym pewien dyskomfort. Czy szybszy procesor w nawigacji jest przyczyna wiekszej utraty wartosci Twojej bryki? Traktuje to raczej jako dobry zart :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje że nie ma sensu przejmować się takimi rzeczami. Wszystko zmienia się coraz szybciej, co za różnica czy nawigację zmienią teraz, czy przy lifcie za rok. Na utratę wartości nie ma to żadnego wpływu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyadje mi sie ze ten procesor nie jest tylko do navi, nowa jednostka multimedialna obslugujaca bmw apps, connected drive, internet, fb, iphona, smsow, maili etc musi miec mocniejszy procesor zeby to pociagnal, doszedl nowy GPU stad tez musi byc mocniejszy procesor, pozatym zmienil sie interfejs i tak jak patrzylem to zeby to obsluzyc powinien sie pojawic, co tez wlasnie wprowadzili, nowy hardware... mnie te wszystki wodotryski nie jaraja jakos szczegolnie nawet w tej navi co mam teraz nie uzywam tego pseudo 3d bo lepiej widac na widoku z gory :D i tak jak Michael1916 pisze dysku tez jest pod dostatkiem, chyba ze zamierzaja wprowadzic obsluge gier jak na pc ;) cieszmy sie tym co mamy, mapy sa co jakis czas aktualizowane i mnie jak pisalem to co mam obecnie w zupelnosci wystarcza.

 

a hud jest fajny ale TYLKO w trasie, jezdzilem troche 7 f01 z tym bajerkiem to w trasie jak rzuca navi i ograniczenie predkosci na szybe to super ale w miescie mnie denerwowalo...

 

co za różnica czy nawigację zmienią teraz, czy przy lifcie za rok.

przy lifcie wejdzie pewnie cos jeszcze nowszego bo ta obecnie "nowa" juz bedzie stara :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

w benzynowej wersji e70 zmiana modelu jest mniej wiecej w maju kazdego roku, w dieslu nowy model wchodzi we wrzesniu / pazdzierniku

 

przyklad, moja X5d, data produkcji 1 kwietnia 2011 r. to MY2011, benzynowa wersja X5 wyprodukowana tego samego dnia to MY2012

 

tak to dziala przynajmniej w US, tu nikt nie patrzy na rok produkcji tylko na MY

 

(...) ale z tym wprowadzaniem my2013 w polowie 2012 roku juz troche przeginaja, ja rozumiem ze BMW to auta zaje***te i nie wazne czy w salonie kupujesz na poczatku roku 2012 auto ktore w dowodzie ma date produkcji 2011 bo przeciez ono jest tak samo fajne jak to z 2012 i cena jest jak za wyprodukowane w 2012 (wiem wiem w Polsce, naszym kochanym ciemnogrodzie, ludzie jeszcze tego nie ogarniaja...) ale wprowadzac my2013 w lipcu 2012? ;) szkoda ze daty produkcji nie podbijaja w dowodzie na 2013 rok :]

 

sorry za ot ale marketing BMW idzie w dziwna strone...

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś odebrał już z lipcowej to teraz jeździ po kolegach i jest dumny jak paw.

Znajdzie to forum dopiero za miesiąc lub dwa, jak się zorientuje, że mu ściąga w prawo, lub 28i mu klekocze lub padnie mu most, skrzynia, wtryski, odpadną literki tu i tam, lub dostanie pierwszy numer błędu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś odebrał już z lipcowej to teraz jeździ po kolegach i jest dumny jak paw.

Znajdzie to forum dopiero za miesiąc lub dwa, jak się zorientuje, że mu ściąga w prawo, lub 28i mu klekocze lub padnie mu most, skrzynia, wtryski, odpadną literki tu i tam, lub dostanie pierwszy numer błędu :)

 

Zapomniałes o skrzypiącym zawieszeniu, które notabene pojawiło się i u mnie :mrgreen:

Jednak nie jest bez wad :?

"Demokracja: Mówisz co chcesz, robisz co ci każą" - Geoffrey Berry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.