Skocz do zawartości

Coupe czy Compact?????


lskora

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka! Doradzcie mi!

Mam 20 lat jedyne auto jakie miałem to Toyota Starlet 1.3. Teraz napaliłem sie na BMW. Starzy powiedzieli ze maksymalny silnik to 1.6 ale udało mi sie ich namowic na 1.8.

Teraz tylko dylemat Compact czy Coupe? Prosze o rady!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 112
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jakby było Compact czy Sedan to jeszcze rozumie ale dylemat miedzy compact a coupe jest dla mnie niezrozumiały to całkiem inne samochody jeśli chodzi o zamiar BMW . Aha i jeszcze jedno 316 w coupe to troche porażka , wypadniesz gdzies na trase a kupeta jest autem które strasznie prowokuje, wyskoczy ci jakaś hondzina a ty będziesz musiał spuscic łeb i udać że nic nie widzisz taka prawda...

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup 318is Coupe . Nie kupuje się Bmw żeby cos udowodnić zwłaszcza kierowcy hondy itp plastików .

Jasne kupi sobie chłop 316 coupe albo najlepiej 518 :duh: oki nie doradzam już nic...

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KUJON nie denerwuj sie. Wszystkie porady sa dla mnie wazne i wszystkim wam za nie dziekuje. Szczerze mowiac mam na oku BMW compact 318 ti 94 rok(w ta pogode nikt nie chce ze mną jechac go obejrzec 220 km). Tylko chce sie dowiedziec od ludzi którzy na tym sie znają czy nie lepszy jest coupe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KUJON nie denerwuj sie. Wszystkie porady sa dla mnie wazne i wszystkim wam za nie dziekuje. Szczerze mowiac mam na oku BMW compact 318 ti 94 rok(w ta pogode nikt nie chce ze mną jechac go obejrzec 220 km). Tylko chce sie dowiedziec od ludzi którzy na tym sie znają czy nie lepszy jest coupe...

oki luzik wiec jakbyś myslał o coupe to frajda z jazdy zaczyna sie dopiero od 6 cylindrów, no chyba że trafisz na super zdrowego 1,8 is to też warto, kiedyś takiego miałem i jak na poczatek to super auto

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do poniedzialku bylem ciaglym poszukiwaczem e39 540, ale co znalazlem masakra :-(. A tymczasem przed wczoraj nabylem e36 328 coupe - nabylem wylacznie z jednego powodu - mam juz na niego kupca tylko nie ma chwilowo prawka, a odkupi za tyle samo co ja zaplacilem. Co moge powiedziec - w zyciu nie kupilbym compacta. Dla mnie to jest najwieksze nieporozumienie w bmw 3xx. Nie wiem jak w ogole mozna cos takiego nabyc. Kazdy ma swoj gust jednak ja jeszcze nie spotkalem sie z inna opinia niz najladniejsza trojka to coupe... Niestety jest malo praktyczna nawet troszke mniej praktyczne niz compact, ale to auto przynajmniej wyglada jak samochod a nie karykatura BMW ( bez urazy dla posiadaczy compactow :D ). Nie masz sie nad czym zastanawiac z tych dwoch aut tylko coupe :-) i conajmniej 1.8is.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm moim skromnym zdaniem najladniejszy jest Touring...a jego najwieksza zaleta jest to iz jest ich stosunkowo malo...sedany i coupe stoja na kazdym rogu...po moim sedanie przyjdzie kolej na touringa wlasnie... Edytowane przez Kornelio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Coupe !!!

Po prostu jest lepszy , jak dla mnie Compact to kobiece autko :duh:

Szkoda , ze Starzy malo tolerancyjni :mrgreen:

1,8 iS juz daje rade , ale to nie szesciogarowiec :roll:

 

Tak samo twierdze!! (mi się jeszcze podoba sedan :cool2: :cool2: :mrgreen: )

 

Szukaj Coupe-ka 318iS-a :cool2:

Będziesz zadowolony :mrgreen:

Copmpact osobiście mi sie niepodoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybor prosty - tylko coupe - i jak 1.8 to tylko is........

 

co do udowadniania hondzie - to i jak masz 325 to nie poszalejesz - bo np 150 konny civic zrobi prawie 200 konne bmw na szaro - wiec to nie o to chodzi ... tu chodzi ogolnie o styl , wygode i klase ....

to był przykład tylko a 150 konnych civiców jest garstka a coupejek teraz wyszło jak grzybów po deszczu ;)

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup coupe. nawet 1,6 :wink:

 

 

Coupe tylko i wylacznie - compact to porazka imho. W BMW e36 sa tylko dwa silniki godne uwagi 1.8IS i 2.5. 1.6 to wogole pomylka w coupe, a 2.0 (mimo ze to juz 6 cylindrow) to jednak za duzo pali w stosunku do osiagow jakie prezentuje. 2.5 Pali pol litra wiecej a juz przynajmniej jest konkretny wykop.

 

 

 

 

MB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mi sie podoba!!! Tylko napiszcie mi jeszcze ile takie coupe pali???

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C801678

 

 

Ja bym sie na niego nie napalal. Podejrzanie tani....Jak chcesz w miare ladne coupe,to Cie zmartwie ze bedzie dosyc ciezko sie z zmiescic w 11 tys z oplatami ....

 

Do 10 tys to sa raczej szroty - przynajmniej to co stoi w Polsce...Ja niedawno tez suzkalem 1.8 IS i na prawde najtansze auto jakie spotkalem z tym silnikiem kosztowalo 12 tys. Jak sobie zwieziesz sam z Helmutowa to moze sie uda zmiescic w tej kwocie.

 

P.S. To nie rob interesow z analfabetami :) --> "sprowadzon z niemczeh", "szczeguly pod numerem" :duh:

 

MB

Edytowane przez miroll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do robienia na szaro to nie zgodzę się. Ścigałem się z civicem 160ps i niestety nie było mowy o nawiązaniu równorzędnej walki z jego strony. Na światłach zostawał bardzo a poza miastem podczas wyprzedzania brakowało mu NM. Civica ma mój znajomy i sam przyznał że brakuje mu 50ps.

 

Co do porównania compact do coupe to nie ma to sensu ponieważ compact do budżetówka, natomiat coupe to najwyższy stopień rozwoju auta gdzie księgowi już tak restrykcyjnie nie obcinają kosztów. W coupe są lepsze materiały niż w sedanie , lepsze wyciszenie itd. Compact jest daleko za sedanem a co dopiero porównywać do coupe. Tylko nie zlinczujcie mnie posiadacze compacta. Compact jest bardzo fajnym autem, zadziornym i daleko japońskim plastikom pod względem komfortu i jakości wykonania do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do robienia na szaro to nie zgodzę się. Ścigałem się z civicem 160ps i niestety nie było mowy o nawiązaniu równorzędnej walki z jego strony. Na światłach zostawał bardzo a poza miastem podczas wyprzedzania brakowało mu NM. Civica ma mój znajomy i sam przyznał że brakuje mu 50ps.

 

Co do porównania compact do coupe to nie ma to sensu ponieważ compact do budżetówka, natomiat coupe to najwyższy stopień rozwoju auta gdzie księgowi już tak restrykcyjnie nie obcinają kosztów. W coupe są lepsze materiały niż w sedanie , lepsze wyciszenie itd. Compact jest daleko za sedanem a co dopiero porównywać do coupe. Tylko nie zlinczujcie mnie posiadacze compacta. Compact jest bardzo fajnym autem, zadziornym i daleko japońskim plastikom pod względem komfortu i jakości wykonania do niego.

 

 

 

Hmm. Ja sie przyznam ze dostalem od Civica VTi 1.6 160 KM. Tyle ze jest pare ale (dlatego porownanie moglo nie byc miarodajne):

 

1. Mialem wtedy swoja 325i dopiero drugi tydzien (wiec moglem nie zmieniac odpowiednio w pore biegow).

 

2. To Vti nalezalo do mechanika z serwisu Hondy , wiec przypuszczam ze bylo troche dlubniete. Na oko widzialem ze mial wywalony caly srodek.

 

Przegralem 3 razy z rzedu na 400m i sie tego nie wstydze :)

 

Nie wiem jakby to w trasie wygladalo... Przypsuzczam ze powyzej 150 km/h ten civic juz by tak dobrze nie szedl...one chyba momentu maja w granicach 150 Nm a moja Betka ma ok 240 Nm.

 

P.S. Civic to bylo stare "jajko" rocznik ok 93`

 

 

MB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi szczerze mówiąc to dzień w dzień trafiają się mistrzowie prostej ale jakos mnie to nie cieszy , bardzie podobają mi sie ich miny gdy po zapaleniu zielonego swiatła gość kładzie do spodu a jaruszam delikatnie i gdy gość odpuszcza podjeżdzam do niego i widze "karpia" siedzącego za kierownicą :P

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem inaczej - przejedz sie compactem, przejedz sie coupe i sam zdecyduj. Z silnikow tez polecam 1.8 is, montowany zarowno w coupe jak w compact'cie. Moje coupe palilo 7,5 litra w trasie i 10,5 litra po miescie - noge mam 'sredniociezka'. Pamietaj, ze compacty sa tansze - co za tym idzie mozna za te same pieniadze kupic nowszy/lepiej wyposazony/w lepszym stanie egzemplarz. No, ale ja wybralbym coupe ;).

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że coupe to lepszy wybór (ale napewo tylko 325 ) ,choć myśle że w tej cenie 11 tyś,to raczej tylko compact ,poprostu compacty sa tańsze i to o wiele chciaż i za 11 tys to i wśród compactów nie ma za wielkiego wyboru ,ale warto poszukać.Jeden z przykładów napewno nie najlepszy , to tylko propozycja:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C832769

Jeśli BMW jest chorobą ,to ja nie chcę wyzdrowieć.


Mój mały czarny Diabełek 323Ti compact

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.