Skocz do zawartości

e46 320d turing 2005r wybór letnich opon


siemiatycz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich wielbicieli bmw. Nadeszło piękne lato a w moim aucie nadeszła pora zmiany opon. Wśród miejscowych znawców ( pochodzę z małego miasteczka na wschodzie polski Siemiatycze ) opinie są bardzo rozbieżna. Zależy mi na 4 nowych dobrych oponach. aktualnie ma Continental 205/55/16 . Proszę o sugestię na temat marki , wymiarów no i miejsca zakupu, to znaczy czy sklepy czy internet gdyż w moim małym miasteczku nie mam za wielkiego wyboru a co za tym idzie ceny są myślę ze wyższe. dziękuje za zainteresowanie. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze polecam NOKIAN H 205/55/16 XL naprawde opony godne polecenia, ścieralność super, w deszczu i na suchym przyczepność naprawde bardzo dobra ciche i fajnie wygladają :cool2: minusem jest cena ja kupywałem je w lato 2011 i płaciłem 270zł bodajże a teraz coś ok 4 stówek/szt :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak jak kolega wyżej polecam NOKIAN 205/55/16 XL tylko w indeksie V, ponieważ 320d 150km przekracza 210km/h :P

Świetna opona, jeżdżę od zimy i dobrze trzyma :cool2:

Na wiosnę wygrała test letnich opon, który był przeprowadzany w Niemczech i zdeklasowała rywali :norty:

Koszt z tego co kojarzę ok 360,00 zł/szt. Szukaj w sklepach internetowych i może uda się jeszcze urwać parę pln :mrgreen:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opona musi być przede wszystkim....okrągła. I to nie jest żart, pękające druty wybrzuszenia to w szajsowatych oponach norma.Nie daj się nabrać na chinski produkt (autorski), nie czytaj komentarzy pod skąpcami, oponeo itd itp. Komentarze pozytywne zawodowo pisze np moja sąsiadka pracując na zlecenie różnych firm.

 

A jaka oponę wybrać? Wszystko jedno ...byle marka była znana.

 

Ja mam aktualnie Pirelli PZero i szczerze powiedziawszy nie widzę różnicy między tym a Dunlopem, Bridgestonem, Michelinem czy Uniroyalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeśli zależy Ci na dobrej oponie i możesz wydać ok 400 zł to poczytaj najnowsze testy opon letnich, w tym rozmiarze jest dużo tego i wybierz najlepszą. Nie ma co wieżyc marce, bo nie jedna opona z górnej półki okazała się niewypałem :shock: Tak jak pisałem, jak ja szukałem to na ten sezon najlepszy był Nokian :cool2:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybór padł na Uniroyal RainExpert 205/55 r16 91v opinie na temat tej opony sa bardzo pozytywne , cena również tak pośrodku więc decyzja została podjęta. Zamówiłem i jutro mają dotrzeć do mnie. dziękuje wszystkim za pomoc i podzielę się spostrzeżeniami . Pozdrawiam i noga z gazu we wszystkich potworach. POWOLI DO CELU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kojarzę bardzo dobrze. Jesteśmy w podobnym wieku i pamiętam go jeszcze jako ,,,hrabina,,, kolesia który był techno maniakiem , a ja juz w tedy słuchałem hip hopu.. ale nie mi to oceniać i nie moją jest to sprawa. prawda jest to ze jest na prawde niezły ale teksty ze hip hop to jego życie sa lekko naciągane .. Co sądzicie o oponach które wybrałęm ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w jakim przedziale sa cenowym twoje opony ale ja mialem tez dylemat z oponami rok temu i wzialem michellin energy saver,przekonaly mnie opinie na temat tej opony jakby nie bylo michellin robi jedne z najcichszych opon do tego opory toczenia itd.Zrobilem 20 tys na nich i sprawuja sie rewelacyjnie oczywiscie decyzje kazdy podejmuje sam. :D
Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jestem laikiem w tym temacie ale odp na pytanie czemu nie 225/50 r16to ::: bo nie było takich na plakietce na drzwiach no i chyba cena. poprzednio miałem continental za 650 zł za sztukę te z wzmacnianym bokiem o oznaczeniu ssm czy cos takiego i ie widziałem z byt wielkiej różnicy w jakości prowadzenia wiec w tym razem wybrałem nieco tańsze opony i po dwóch dniach użytkowania muszę powiedzieć że są super i nie żałuje ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu nie 225/50 r16to ::: bo nie było takich na plakietce na drzwiach

 

ja jezdze na 225/50/16, na takich zakupiłem auto i mam taki rozmiar na tabliczce. co prawda cena ich jest duzo wyzsza i jak przyjdzie do zmiany to zdecyduje sie chyba na 205/55/16... jednak nie ukrywam, ze na "dobrej" drodze jedzie sie przyjemnijem z taka opona, na zakretach bardziej klei do podloza.

e34 520i '90 M50B20; 2006-2007

e34 520i '94 M50B20; 2007-2009

e46 320d '02 M47N; 2009-2015

e91 318d '09 N47; 2015-....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jestem laikiem w tym temacie ale odp na pytanie czemu nie 225/50 r16to ::: bo nie było takich na plakietce na drzwiach no i chyba cena. poprzednio miałem continental za 650 zł za sztukę te z wzmacnianym bokiem o oznaczeniu ssm czy cos takiego i ie widziałem z byt wielkiej różnicy w jakości prowadzenia wiec w tym razem wybrałem nieco tańsze opony i po dwóch dniach użytkowania muszę powiedzieć że są super i nie żałuje ..

 

99% użytkowników opon jest w stanie ocenić tylko dwa parametry opony ....głośność i wygląd :)

I nie ma w tym nic dziwnego, dlatego trochę mnie śmieszyły porady o ścieralności, trzymaniu w zakręcie itd itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jestem laikiem w tym temacie ale odp na pytanie czemu nie 225/50 r16to ::: bo nie było takich na plakietce na drzwiach no i chyba cena. poprzednio miałem continental za 650 zł za sztukę te z wzmacnianym bokiem o oznaczeniu ssm czy cos takiego i ie widziałem z byt wielkiej różnicy w jakości prowadzenia wiec w tym razem wybrałem nieco tańsze opony i po dwóch dniach użytkowania muszę powiedzieć że są super i nie żałuje ..

 

99% użytkowników opon jest w stanie ocenić tylko dwa parametry opony ....głośność i wygląd :)

I nie ma w tym nic dziwnego, dlatego trochę mnie śmieszyły porady o ścieralności, trzymaniu w zakręcie itd itp

Odezwal sie ten co wie najwiecej na temat opon itd. Czlowieku krytykujesz wszytkich jakbys wszystkie rozumy pozjadal,jak nie masz nic ciekawego do przekazania to zmien forum na bardziej ci blizsze czyli pudelek. :mad2:

Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.