Skocz do zawartości

xenon migajacy czasami


szrek82

Rekomendowane odpowiedzi

witam,od jakiegos czasu zaczol mi migac jeden xenon,jest to troche dziwne do wlancza sie normalnie i swieci b.dobrze,najczesciej miga po dziurach lub jak gwaltownie przyspieszam,ostatnio ruszylem gwaltownie z duzych obrotow w rondo i zgasl na chwile.czy to zarowka????z gory dzieki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem takie same objawy jak padal mi zarnik. Tzn. mialem wrazenie, ze mrugal mi podczas przyspieszania albo podczas jazdy po dziurach. Na poczatku mruganie pojawialo sie raz na jakis czas a pozniej spokoj. Tez myslalem, ze cos nie styka. W koncu zaczal mrugac coraz czesciej az wymienilem zarnik i jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem to samo rok temu, żarnik migał jak stroboskop, szczególnie przez pierwsze km jazdy, a niekiedy świecił normalnie co ja się nacudowałem, przekładałem przetwornice, żarniki itp. jeździłem tak z 4 miesiące. tutaj mój temat viewtopic.php?f=70&t=163812

Aż pewnego ranka nie odpalił samochód. Więc kupiłem nowy aku i wymieniłem, i nie zgadniecie co się stało, do dziś żaden żarnik nie ma odwagi mrugnąć. Tak więc u mnie problem rozwiązał nowy akumulator, przetwornice nie miały pełnego ładowania i xenon mrugał.

http://desmond.imageshack.us/Himg535/scaled.php?server=535&filename=dsc0230kopiay.jpg&res=landing

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=160396 Czyszczenie parownika

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=160013 MOJE E-90 skradziona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w 320d tez tak migal , albo gasl na zakrecie i tka w kolko , po wymianie zarnika jak reka odjol .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też mruga od jakiegoś czasu i to dokładnie jak przyspieszam albo na zakrętach. Czasami stroboskop jest na maksa, wygląda jakby to jakies auto policyjne jechalo :D ludzie aż zjeżdżają na prawy pas :duh:

Dotyczy to szczegolnie prawej lampy ktora w okresie wiosenno jesienno zimowym mocno mi paruje do tego stopnia że aż krople spływają i zastanawiam się czy tam sie gdzies na spodzi ereflektora może te skropliny nie zbierają i przy przyspieszaniu lub na zakrętach nie zalewają jakos styków czy coś.... Trzeba by wymontować reflektor i go rozebrać. Jakis czas temu czytałem na tym forum że niektórzy z reflektorów w e90 zbierają kieliszek wody... Do tego ta utrzymująca się wilgoc w reflektorze mogła pewnie spowodować zaśniedzenie styków. Nie wiem na ile to słuszna teoria, dopóki nie wymontuje lampy sie dowiem a chyba nie nastąpi to prędko bo jakos nie mam za bardzo ochoty na demontaż zderzaka ;) Może też zaczne od zamiany żarników.

To mruganie u mnie zbiegło się też trochę z wymianą akumulatora na nowy. (pojemność większa o 10Ah a prąd rozruchowy o prawie 200) Przed wymianą akumulatora w ciągu 2 lat użytkowania zdarzyło się może z 5 razy a teraz non stop...

Patrząc po Waszych postach to ciężko tu zaobserwować jakąś prawidłowość przyczynach występowania tego zjawiska :/

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Witam.

A ja miałem w e60 strobo jak piszecie. Wymiana żarników i przetwornicy... nadal to samo. Na zgaszonym silniku świeciły, a po odpaleniu strobo. Na początku rzadko a z czasem coraz częściej az w koncu cały czas... No i co wyszło? Przekaźnik uniwersalny świateł. Kostka zardzewiala. Koszt 15pln za komplet przekażnik + kość. Wszytko śmiga aż miło.

Może komuś pomoże bo ja już traciłem cierpliwość;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.