Skocz do zawartości

zwiększenie mocy w bmw f10 520d performance power kit


banka87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

wrzucę swoje trzy grosze, dlatego że temat podniesienia mocy w moim wozidełku jest już na maxa zgłębiony i muszę z przykrością was poinformować że wszelki ingerencje w F-ki bez względu czy to będzie box czy program są widoczne i niestety nie da się tego obejść. Myślałem o red-boxie, ale podpięcie czegokolwiek wiąże się z zapisem w komputerze samochodu informacji że pracował na innych parametrach i przy aktualizacji softu w serwisie, czy jakiejkolwiek usterce związanej z silnikiem lub osprzętem, wyrzuca serwisantowi komunikat że ktoś coś dubał w sofcie. Nie da się tego inaczej obejść jak kupienie oryginalnego pakietu performance za ok 6-8tysi lub Schnitzer'a za bagatela 12koła :mad2: oczywiście bez ewentualnej utraty gwarancji :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, przy Schnitzerze gwarancja jest zachowana, tylko koszt wychodzi holendarny bo jest to cena za samą mapę silnika, bez skrzyni. Pakiet BMW Performance obejmuje dodatkowo większy wentylator, intercooler, mapy silnika i nowe oprogramowanie skrzyni. Do 525 w czterech cylindrach jest jeszcze niedostępne, ale ponoć nie będzie dużo słabszy od Schnitzera. Warto poczekać i porównać parametry, tym bardziej że jest dodatkowa chłodnica powietrza, a i kaski trzeba wydać ok 4tysi mniej :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
że wszelki ingerencje w F-ki bez względu czy to będzie box czy program są widoczne i niestety nie da się tego obejść. Myślałem o red-boxie, ale podpięcie czegokolwiek wiąże się z zapisem w komputerze samochodu informacji że pracował na innych parametrach i przy aktualizacji softu w serwisie, czy jakiejkolwiek usterce związanej z silnikiem lub osprzętem, wyrzuca serwisantowi komunikat że ktoś coś dubał w sofcie.:cry:

...no to dość ciekawe info, bo znając dokładnie zasadę działania i działanie RedBoxa, wiadomo że nie ma możliwości zapisu jakichkolwiek zmian parametrów...po prostu w/w box zmienia nie tyle parametry pracy , a odczyt tychże parametrów, krótko mówiąc, 2-kanałowy RedBox zaniża w sposób zapisany w mapkach procesora (boxa) odczyty MAP sensora i ciśnienia zbudowanego na rail, przykładowo: ciśnienie rail zadane przez ECU silnika zostaje odczytane i zaniżone o 50bar, równocześnie ciśnienie turbiny odczytane przez MAP, zaniżone o 0.1 bar, co powoduje dalsze budowanie ciśnień na w/w elementach, co skutkuje przyrostem mocy, którego ECU silnika nie może "zobaczyć" bo jedyne co "widzi" i czym się kieruje to właśnie wcześniej odczytane, oszukane parametry :wink:

...oczywiście takiej modyfikacji nie można wykonać bez ograniczeń, są pewne parametry założone i obliczone w sterowniku ECU, których przekroczenie może generować czek i zapisanie błędów, ale nawet w takiej sytuacji, po odpięciu boxa nikt w żaden sposób nie jest w stanie nam udowodnić jakiejkolwiek ingerencji w soft, albo innych modyfikacji :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no to dość ciekawe info, bo znając dokładnie zasadę działania i działanie RedBoxa, wiadomo że nie ma możliwości zapisu jakichkolwiek zmian parametrów...po prostu w/w box zmienia nie tyle parametry pracy , a odczyt tychże parametrów, krótko mówiąc, 2-kanałowy RedBox zaniża w sposób zapisany w mapkach procesora (boxa) odczyty MAP sensora i ciśnienia zbudowanego na rail, przykładowo: ciśnienie rail zadane przez ECU silnika zostaje odczytane i zaniżone o 50bar, równocześnie ciśnienie turbiny odczytane przez MAP, zaniżone o 0.1 bar, co powoduje dalsze budowanie ciśnień na w/w elementach, co skutkuje przyrostem mocy, którego ECU silnika nie może "zobaczyć" bo jedyne co "widzi" i czym się kieruje to właśnie wcześniej odczytane, oszukane parametry :wink:

...oczywiście takiej modyfikacji nie można wykonać bez ograniczeń, są pewne parametry założone i obliczone w sterowniku ECU, których przekroczenie może generować czek i zapisanie błędów, ale nawet w takiej sytuacji, po odpięciu boxa nikt w żaden sposób nie jest w stanie nam udowodnić jakiejkolwiek ingerencji w soft, albo innych modyfikacji :8)

 

No to kiedy będzicie mieli coś do 535d w automacie ?

"Demokracja: Mówisz co chcesz, robisz co ci każą" - Geoffrey Berry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a nie chcesz 365KM??...mój "mistrzu" z niemcowni u którego pobierałem nauki, zrobił ich już kilka, więc możesz wpadać, zdłubiemy i będzie killer :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a nie chcesz 365KM??...mój "mistrzu" z niemcowni u którego pobierałem nauki, zrobił ich już kilka, więc możesz wpadać, zdłubiemy i będzie killer :mrgreen:

 

Czy nikogo nie wkurza namolne reklamowanie usług tego Pana? Czy nie ma na to jakiegoś punktu regulaminu?

 

Gdzie się podziali administratorzy, którzy tak ochoczo dają upomnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyluzuj. Niektórym to nie przeszkadza, na przykład mi :wink: Wręcz przeciwnie. Niech oferują i pokazują alternatywę. Po za tym mają dobrą opinię. W przyszłym roku Ja zapewne coś zaatakuję, ale na pewno nie chip, bo mam gwarancję 5lat/150.000 km niestety. Pozostaje mi tylko RedBox 2 kanałowy, więc jakieś 340KM i 660Nm..... i do tego pełny wydech z wersji 550d. Ale co tam, jakoś przeżyję :mrgreen:
"Demokracja: Mówisz co chcesz, robisz co ci każą" - Geoffrey Berry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam też nie przeszkadza. Jest na temat a przy okazji ciekawych rzeczy można się dowiedzieć - podobnie jak posty gościa kodującego elektronikę. Dużo bardziej rażą mnie pytania napisane na poziomie niezdanej III klasy podstawówki, które czytam pięc razy od przodu, pięc razy od tyłu a i tak nic nie rozumiem. Podobnie wkurzają mnie okresowe naloty dywanowe modów zabijające wszelkie tematy i dyskusje odbiegające od pytań natury inżynieryjnej.

 

A ten tytuł faktycznie kłuje w oczy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

tytuł w pierwszym poście poprawiony ;)

Jak będziecie cytować wcześniejsze wypowiedzi to sami poprawcie tytuł ;)

A aktywnością GC-Sa klub już się interesuje...

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten punkt regulaminu jest bez sensu - rozumiem ze tylko moderatorzy mogą prowadzić obwoźny kramik sprzedaży na forum?

 

Dajcie sobie siana-jak CgS czy jak mu tam chce promować swoje usługi na forum niech to robi. Byle tylko dobrze zwiekrzał performence w naszych autach :mrgreen:

Hmmmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że ten "G-punkt" (czy jak mu tam) swoimi autorytarnymi sądami na każdy temat zabija dyskusję prawdziwych użytkowników. Typowa odpowiedź G-punkta to "Mistrz z niemiec już to robił i przekazał mi tajemną wiedzę".

Nie dzieli się wiedzą, a jedynie robi wrzutkę typu "wpadnij, do nas my ci zrobimy wszystko,czego zapragniesz". Jawna, nachalna reklama (dosadniej prymitywna forma reklamy, naganianie klienta).

 

Na oficjalnym forum BMW oczekiwałbym jasnego rozdzielenia porad zwykłego użytkownika od komercyjnych reklam naganiaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...d-..a5252525 czy jakoś tak, widać mało forum czyta, w tematach o których mam pojęcie, dziele się wiedzą wystarczająco często...pomogłem i to nie tylko "tajemna wiedzą" bardzo wielu, więc jego przycinki to jakiś efekt ciężkiego dzieciństwa, albo kto go tam wie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy dwaj powyżej, czy jak wam tam - dajcie sę luzu i nie kąsać sie dziewczęta.

 

Życie to handel, bardzo dobrze ze jest ktoś na forum do kogo można podjachać i założyć chipa. Masz Dawid jakiś problem z kontaktami z ludzmi? Też pracuje w handlu i klient to podstawa - CG-S ma szukać klientów rozdając ulotki na parkingu? Reklamuje swoje usługi na forum motoryzacyjnym, to chyba oczywiste

Hmmmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ej, 3 laseczki powyzej czy jak Wam tam :mrgreen: skupcie sie na performance 520d a nie wytykaniu sobie regulaminow itp. :P

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.