Skocz do zawartości

e34 tour. Pytanie dot. klimatyzacji.


drumpit

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Panowie! Pytanie dotyczy obiegu zamkniętego. Otóż w moim autku klawisz obiegu wewnętrznego włącza automatycznie klimatyzację(mam manualną). Mój mechanik stwierdził,że nie ma powodu do obaw,gdyż w e34 tak to jest właśnie rozwiązane. Dodam,że w poprzednich autach po włączeniu obiegu zamkniętego słyszałem zamykające się klapki i zwiększony hałas nawiewu. Tu tego nie ma. Pytanie,czy wszystko jest w porządku? PIT.
Nic nie stuka nic nie puka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam TDS-a z '94 i u mnie włączenie obiegu zamkniętego nie powoduje włączenia klimatyzacji. Również odwrotnie - włączenie klimatyzacji nie powoduje włączenia obiegu zamkniętego. Są to dwie oddzielnie załączane funkcję.

 

Natomiast przy włączonej klimie, gdy włączam obieg zamknięty to nie słychać co prawda "zamykania klapek" ale nawiew działa trochę głośniej (na 4 biegu - zdecydowanie głośniej).

 

Podejrzewam że to jakaś drobnostka - albo przycisk jest już wyrobiony i załącza nieprawidłowo, albo na stykach coś nie łączy. Ewentualnie mógł gdzieś przetrzeć się przewód i powoduje takie właśnie zwarcie. Nie wiem czy jest jakiś moduł odpowiedzialny za klimę, ale jeśli tak to ewentualnie jeszcze tam można sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to poleciał moduł klimatyzacji .Moduł klimatyzacji siedzi przy lewej nodze pasażera musisz zdjąć schowek i tapicerkę przy lewej nodze pasażera a dobierzesz się do sterownika wygląda to tak

http://allegro.pl/bmw-e34-e-34-sterownik-komputer-klimatyzacji-i2348139630.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem,że diagnoza nie jest pewna. Ale ten sterownik to znowu nie majątek... Można zaryzykować. Czy muszę zdemontować schowek,czy wystarczy tę dolną klapę zamykającą? Nigdy tego nie robiłem i nie wiem,czy dam radę sam...
Nic nie stuka nic nie puka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co dobrze pamiętam ten temat przewinął się już przez forum jakiś czas temu. u mnie po włączeniu obiegu zamkniętego startuje klima i z tego co pamiętam tak właśnie być powinno, nie wiem czy zauważyłeś ale jak włączysz samą klimę i chłodzi chwile to jest ok ale jak po jakimś czasie dasz obieg zamknięty do tego to jest dużo chłodniej, przynajmniej u mnie.

(OO=[][]=OO)

Jeżeli Bóg byłby za przednim napędem to chodzilibyśmy na rekach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no i bądź tu mądry! Mój fachowiec na pewno zna się dobrze na e34. Rozbiera je i składa od 20 lat,a ma pewnie po trzydziestce.Zaczynał pod okiem ojca jako dzieciak. Ale ostatnio byłem dość upierdliwy i może chciał mnie zbyć. Czekam na dalsze posty :D
Nic nie stuka nic nie puka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam klime manualna i wlaczenie klimy nie powoduje wlaczenia obiegu zamknietego i odwrotnie, natomiast kolega ma klime automatyczna i wlaczenie klimy powoduje wlaczenie obiegu zamknietego lecz odwrotnie wlaczenie obiegu zamknietego nie powoduje wlaczenia klimy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,albo część z nas ma coś pomieszane w autkach,albo tych rozwiązań jest kilka. Jedno jest pewne-dopóki klima mi chłodzi,nie będę grzebał w modułach,ani komputrach,bo stracę tylko czas,pieniądze,popsuję kilka zaczepów i raptem okaże się,że kupiłem zły moduł(z tego co widzę na allegro są co najmniej 2 rodzaje),lub po wymianie nie będzie żadnej różnicy... :8)
Nic nie stuka nic nie puka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrzewnice bez klimy robiły conajmniej dwie firmy: Valeo i Siemens, może klime robiło też więcej producentów i mieli różne systemy.

http://25.media.tumblr.com/tumblr_m9u4h0flHW1qarea0o1_500.gif

Posiadam sporo części z e34 na sprzedaż. Kompletny silnik M20B20.

GG: 12785321

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jeden szczegół-podobno są wersje obiegu zamkniętego z dwoma ikonkami. Na jednym klawiszu może być jedno kółko,albo dwa(wtedy jest też literka "A"). Może to ma jakieś znaczenie. Ja w każdym razie mam na klawiszu obiegu zamkniętego tylko jedną ikonkę-kółko przerywane. :shock:
Nic nie stuka nic nie puka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała dygresja do tych,którzy napisali,że te dwie funkcje działają niezależnie... Mianowicie jeśli chodzi o zapalające się kontrolki to rzeczywiście można zapalić osobno klimę,osobno obieg zamknięty,lub zapalić oba klawisze. Jednak przy włączającej się klimie(kompresorze tegoż urządzenia) wyraźnie słychać drgnięcie obrotów i delikatne pyknięcie. Jeśli ten odgłos słychać również przy samym tylko włączeniu obiegu zamkniętego(z wyłączonym klawiszem klimy),oznacza to że chłodziarka nam się włącza-czyli,że jest tak jak w moim przypadku. Podobno tak ma być,ale pewien nie jestem i wydaje mi się to dziwne. :roll: :D
Nic nie stuka nic nie puka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niektórych autach (nawet nie wiem czy u mnei w e39 tak jest) Gdy włączysz klimę to odrazu włączy się klima+obieg wewn po to by nie zaciągać gorącego powietrza z zewnątrz a schłodzone z wewnątrz auta, po to by sprężarka nie miała tak ciężko. Kiedy auto się schłodzi to obieg wewn się wyłączy o ile nie mamy włączonego go na stałe. Takie rozwiązanie nie obciąża tak silnika i kompresora który na początku chłodzenia auta ma naprawdę ciężko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała dygresja do tych,którzy napisali,że te dwie funkcje działają niezależnie... Mianowicie jeśli chodzi o zapalające się kontrolki to rzeczywiście można zapalić osobno klimę,osobno obieg zamknięty,lub zapalić oba klawisze. Jednak przy włączającej się klimie(kompresorze tegoż urządzenia) wyraźnie słychać drgnięcie obrotów i delikatne pyknięcie. Jeśli ten odgłos słychać również przy samym tylko włączeniu obiegu zamkniętego(z wyłączonym klawiszem klimy),oznacza to że chłodziarka nam się włącza-czyli,że jest tak jak w moim przypadku. Podobno tak ma być,ale pewien nie jestem i wydaje mi się to dziwne. :roll: :D

 

W E34 jest tak jak piszesz, przynajmniej w mojej (automatyczna klimatyzacja)... zresztą instrukcja obsługi mówi:

''Użycie przycisku zamkniętego obiegu powietrza:

...mimo, że dla poprawy jakości powietrza (osuszanie) włącza się automatycznie urządzenie klimatyzacyjne, to z zamkniętym obiegiem powietrza nie należy jechać zbyt długo.''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo potem można odczuwać zmęczenie senność itd bo masz mniej tlenu w powietrzu.

Na początek dobrze mieć zawsze włączony obieg wewn. Jak jedziemy w trasę to wyłączyć całkowicie i jak się chce włączać i wyłączać co jakiś czas jak jest duży upał pow 30st. Ja w trasie daje a pozycję auto (e39) i słyszę jak co jakiś czas obieg się zamknie. Chyba działa to na smród z zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,kolega NIEBO wyjaśnił temat. Przeczytałem swoją instrukcję i jest dokładnie to samo. I to zarówno dla wersji z klimatyzacją automatyczną,jak i zwykłą-manu.Obieg wewnętrzny włącza klimatyzację i jest to prawidłowe działanie w e34. Kolegów,którzy twierdzą inaczej odsyłam do instrukcji obsługi(w oryginale niemieckim str.49 oraz 51 dla klimaautomatic) i zwracam uwagę na fakt ,iż namieszali mi w głowie całkiem niepotrzebnie o zmianie modułu itp. :nienie: :oops: Pozdrawiam wszystkich!
Nic nie stuka nic nie puka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam podepne sie

mam problem z obiegiem wewnetrznym

wymienilem chlodnice klimatyzacji nabilem i ok smiga ale obieg wewnetrzny mi sie nie wlącza !!\

po wylaczeniu zaplonu i ponownym uruchomieniu silnika wlącza sie na chwile 4-5 sekund i sie wylącza co moze byc ????

jak by cos sprawdzal i sie wylacza ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.