Skocz do zawartości

Spalanie E9X - tylko rzeczywiste wyniki


kacpercio

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 541
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ty strasznie duzo w niemczech jezdzisz jak na warszawiaka. :idea:

 

Ja? raz na jakiś czas się zdarza (ostatnio wyszło tak,że częściej), nie zawsze swoim samochodem :mrgreen: A jestem z Ostrowa Wlkp także dojazd do Poznania albo Wrocławia i już wskakuję na autostradę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to i ja się pochwalę :D

320i 150km

Lubię depnąć, a mimo to nie ma tragedii ze spalaniem chyba :D

 

Miasto - 10,5-11,5l

Ostatnio trasa Warszawa - Poznań ok. 9l - autostradą, prędkość praktycznie cały czas 150 na tempomacie, momentami 180, ale momentami również i 80! :D 180 na płatnym odcinku, 80 oczywiście na bezpłatnym odcinku autostrady bo taki ruch był :D :D

 

Co ciekawe, komputer na trasie mi pokazał spalanie na poziomie 12 litrów, 9litrów mi wyszło na podstawie tankowania do pełna i przejechanego dystansu..

Moje BMW E90 :) http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=293073


Sprzedam: -Komplet opon zimowych 205/55/16 - 150zł - do negocjacji!

-2 Opony letnie Dunlop Sport Maxx RT 245/40/17 - 400zł - do negocjacji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

e91 330 x-drive 231koni manual

trasa 250 km - 6,7l

miasto - 12l

 

Pozdawiam

 

 

musiałbyś podać prędkości bo samo "trasa" na przykładzie np. 2.0D to przedział od 4.6l - 9l/100km więc żaden odnośnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto: E91, 2.0 318d, manualna skrzynia

Dystans: 850km

Rodzaj trasy: 15% krajowe, 85% autostrada

Zużyte paliwo: około 46 litrów

Rodzaj paliwa: ON z Orlenu

Średnie spalanie wyliczone: 5,4 l/100km

Średnie spalanie BC: 5,6l /100km

Średnia prędkość BC: 78,3 km/h

 

Ogolnie jezdzac caly czas po niemczech (tutaj mieszkam) mam mieszane 6,8 litra a jak trasy to schodzę poniżej 6 zawsze. W miescie potrafi zaskoczyc i podleciec az do 8 litrów bo jezdze bardzo dynamicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dynamiczna jazda poniżej 6 w trasie ?? bez żartów, to samo miasto przy dynamicznej jeździe wynik jest raczej dwucyfrowy

 

zeby wycisnac moim 318d wynik dwucyfrowy to na kazdej krzyzowce musiał bym leciec do odcinki. mowie jak jest, po za tym, nie napisalem, ze jezdze dynamicznie w trasie, tylko w miescie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dynamiczna jazda poniżej 6 w trasie ?? bez żartów, to samo miasto przy dynamicznej jeździe wynik jest raczej dwucyfrowy

 

zeby wycisnac moim 318d wynik dwucyfrowy to na kazdej krzyzowce musiał bym leciec do odcinki. mowie jak jest, po za tym, nie napisalem, ze jezdze dynamicznie w trasie, tylko w miescie.

 

 

ah to musisz przejsc test wiarygodnosci. Na razie 4 posiadaczy E9x w dizlu juz przegralo zaklad (2x 320D, 1 x 330D, 1 x 335 D). Trzeba przejechac trase Promenada - w warszawie - ikea janki w piatek startujac o 17.30 i miec srednia ponizej 10 litrow kasujac srednia oczywiscie przed startem. :) Jak ci sie uda to wplacam 500 zl na wybrana przez ciebie organizacje humanitarna, jak nie... to wplacasz 500 zl na Unesco Polska ! Najlepszy wynik na razie to 10,4 litry... jezeli jestes LCI to zaklad obowiazuje tylko w piatki przed dlugim week endem swiatecznym :mrgreen:

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dynamiczna jazda poniżej 6 w trasie ?? bez żartów, to samo miasto przy dynamicznej jeździe wynik jest raczej dwucyfrowy

 

zeby wycisnac moim 318d wynik dwucyfrowy to na kazdej krzyzowce musiał bym leciec do odcinki. mowie jak jest, po za tym, nie napisalem, ze jezdze dynamicznie w trasie, tylko w miescie.

 

 

ah to musisz przejsc test wiarygodnosci. Na razie 4 posiadaczy E9x w dizlu juz przegralo zaklad (2x 320D, 1 x 330D, 1 x 335 D). Trzeba przejechac trase Promenada - w warszawie - ikea janki w piatek startujac o 17.30 i miec srednia ponizej 10 litrow kasujac srednia oczywiscie przed startem. :) Jak ci sie uda to wplacam 500 zl na wybrana przez ciebie organizacje humanitarna, jak nie... to wplacasz 500 zl na Unesco Polska ! Najlepszy wynik na razie to 10,4 litry... jezeli jestes LCI to zaklad obowiazuje tylko w piatki przed dlugim week endem swiatecznym :mrgreen:

 

jakbym mieszkal w pl w okolicy chetnie bym sie zalozyl, bo jestem pewny swojego samochodu. no ale nikt nie startował 318d ;) ten silnik jest naprawde ekonomiczny. Co moge powiedziec? Teraz przez caly pazdziernik startowałem o 6:30 sprzed domu, odrazu jeszcze kilka razy na zimnym silniku bo sie spieszylem, 5km dojazd do autostrady na samych swiatlach, potem okolo 9km autostrada (i tak 80% drogi na banie stoje w korku, zawsze o tej godzinie) i reszta znow 10km po miescie same lampy, trasa około na godzinę i najwiekszy wynik jaki wykrecilem to 9,6l/100km ale to juz naprawde jechalem agresywnie jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

e91 330 x-drive 231koni manual

trasa 250 km - 6,7l

miasto - 12l

 

Pozdawiam

 

 

musiałbyś podać prędkości bo samo "trasa" na przykładzie np. 2.0D to przedział od 4.6l - 9l/100km więc żaden odnośnik

 

 

witam.

trasa 250km ale prędkośc miedzy 50-100 żadne autostrady, drogi lokalne

miasto to miedzy 2-4km i gaszenie.

koła standard 17 cali

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa spokojna ze stałą prędkością 140km/h: 10l/100km (pełne auto)

Trasa dynamiczna z dużą ilością zwalniania i przyspieszania, przedział prędkości 150-180km/h: 12-13l/100km (pełne auto)

Trasa dynamiczna z dużą ilością zwalniania i przyspieszania, przedział prędkości 180-220km/h: 16l/100km (jedna osoba)

 

Miasto, między godzinami szczytu: 12-14l/100km

Miasto, maks, w godzinach szczytu, załadowane auto, z klimatyzacją na maksa: 18-19l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

E91 N52B25 325i 2005 rok 230 kkm Warszawa

styl jazdy : mistrz prostej , dynamicznie w mieście ale pragmatycznie stała kontrola spalania

 

w koło komina i po mieście 11-12 (polska benzyna 98)

do pracy w kierunku Otwocka (dość luźno) 10,5 -11 (polska benzyna 98)

trasa z Włoch przez Wiedeń (Alpy w deszczu 100-130 ) - 9 (włoska benzyna 95) 4 osoby + full load

trasa przez Czechy i Polskę (130-180) - 10 (austriacka benzyna 95) 4 osoby + full load

wartości z komputera , +- zgodne z tankowaniem

 

W weekend lecę do Berlina , napiszę co wyszło

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Moja Ex E91 320d M47 @ 207KM

 

Trasa A1/S8 - Jazda 180km/h. Hamowanie przed tirami, później but do 180, czasem jechanie za tirem 90, albo za inna osobówką, która blokowała pas ~130km/h.

Na 205/55/16R - 7,2l

Na 225/50/17R - 7,7l

 

Jazda po drogach jednopasmowych poza miastem ~6l (120km/h)

 

Miasto latem: 7,5l

Miasto zimą: 8,5l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wczorajsza trasa 2.0d - odległość ok 150km.

 

Jazda drogami krajowymi, bardzo dużo wyprzedzania - 2 osoby na pokładzie, pełny bagażnik.

Spalanie 5.2l/100km

 

Między 2.0d a 2.0d jest półtora litra róźnicy w spalaniu, w sensie że rozumiesz ?

 

Że taki 2.0d 163KM M47 vs. 2.0d 163KM N47 ... no nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rekord w trasie (do tej pory nie chce mi się wierzyć) - 7,2

 

Może coś ci się zepsuło:) Mi przy jeździe autostradą 60-70km/h w trakcie gołoledzi spalił około 8 z tego co pamiętam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

335i N55 306km opony przód 225/35/19 tył 255/30/19 Automat

Są dwie zasady ruszam zawsze pierwszy i na trasie nikt mnie nie wyprzedza :P chyba że się zagapie

Trasa dwie po 600 km - 8-8,5 L prędkość na ekspresówkach 150km zazwyczaj tempomat, krajówki 100-120km.

Miasto małe bez korków, krótkie odcinki po 2-5 km 14-14,7 L

Średnia z kompa 3tyś km 12,6 L :)

Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.