Skocz do zawartości

E61 wymiana akumulatora - samemu czy przez ASO?


tomasson33

Rekomendowane odpowiedzi

stoję przed problemem wymiany akumulatora - E61 2008 520d 177 KM czy spokojnie mogę wstawić Centre Future 100Ah 900A taki przynajmniej wychodzi mi w konfiguracji gdzie koszt może z adaptacją wyniesie 500-600 zeta czy jechać do ASO i przepłacać za oryginalny taki jaki już jest w aucie plus ponad 1000 zeta za wszystko. Proszę o poradę bo nie chce czegoś skopać i potem pluć sobie w brodę..na ile ten Centry jest identyczny z tym montowanym przez ASO? może kupić innej marki, nic nie słyszałem jeszcze o ostatniej nowości Centra typu AGM http://www.akumulator.pl/aktualnosci/ze-swiata-motoryzacji-155/nowa-generacja-akumulatorow-marki-centra.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
stoję przed problemem wymiany akumulatora - E61 2008 520d 177 KM czy spokojnie mogę wstawić Centre Future 100Ah 900A

 

Sprawdź czy przypadkiem w twoim samochodzie nie został zamontowany fabrycznie aku AGM bo to jest uzależnione od ilości dodatkowego wyposażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jasne że możesz sam wymieniać tylko nie zapomnij zarejestrować nowego aku a w przypadku innej pojemności zmienić dane i zakodować nowe ustawienia kompem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że możesz sam wymieniać tylko nie zapomnij zarejestrować nowego aku a w przypadku innej pojemności zmienić dane i zakodować nowe ustawienia kompem.

 

 

ok jeżeli będzie ta sama pojemność można zarejestrować przez i-driva?? w jaki sposób ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jasne że możesz sam wymieniać tylko nie zapomnij zarejestrować nowego aku a w przypadku innej pojemności zmienić dane i zakodować nowe ustawienia kompem.

 

 

ok jeżeli będzie ta sama pojemność można zarejestrować przez i-driva?? w jaki sposób ?

 

Nie przez I-driva tylko interfejsem diagnostycznym który możesz kupić na allegro. viewtopic.php?f=15&t=138242

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odp. Dzwoniłem dzisiaj do ASO Smorawinski sam akumulator koszt 1100 zł + adaptacja 300,00 zł :twisted: Sprawdzałem w schowku więc bateria ma 80ah i 800A długość 31,5 cm prawdopodobnie nie wejdzie mi większy o długości 35,3 cm chyba że komuś się to udało.Obudowa czarna na górze biała naklejka więc to nie jest AGM. Tak na marginesie nieźle ASO goli.... Jeżeli kupie Centre lub Boscha zmieszczę się w 500,00 zł. :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sprawdzałem w schowku więc bateria ma 80ah i 800A.Obudowa czarna na górze biała naklejka więc to nie jest AGM.

 

To jest właśnie AGM, zwykły aku 80 AH nie miał by tak dużego prądu rozruchowego, dziwie się że chcesz go wymieniać bo AGM wytrzymują sporo lat, mój jest z 2006 r. i jest w świetnym stanie, jeśli masz jakieś problemy z rozładowaniem to poszukał bym na twoim miejscu przyczyny gdzieś indziej, a jeśli zdecydujesz się jednak na nowy akumulator to wybierz taki sam jak masz bo w fabryce dobrali go odpowiednio pod wyposażenie twojego samochodu i wtedy wystarczy sama rejestracja w systemie. http://moto.allegro.pl/akumulator-varta-start-stop-plus-agm-80ah-800a-i2363715128.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z kolegą który napisał,że centra futura to ma dużo reklamacji...Uwazżam ze jest to aku z najwyższej półki,daja 3 lata gwarancji i asistans...jak ci padnie to wzywasz serwis i jak jest coś po stronie aku to wymieniają i ci pomagają...ale jak alternator uszkodził aku to...płacisz...ogólnie handluje akumulatorami...i Future szczerze polecam,nie ma na to zwrotów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z kolegą który napisał,że centra futura to ma dużo reklamacji...Uwazżam ze jest to aku z najwyższej półki,daja 3 lata gwarancji i asistans...jak ci padnie to wzywasz serwis i jak jest coś po stronie aku to wymieniają i ci pomagają...ale jak alternator uszkodził aku to...płacisz...ogólnie handluje akumulatorami...i Future szczerze polecam,nie ma na to zwrotów.

Właśnie dlatego jest 3 lata gwarancji bo czesto padaja te baterie. Wielu ludzi którzy sprzedaja akumulatory powie to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Panowie, a ja mam u siebie 80Ah, czarny z białą naklejką.

Auta nie mam jakiegoś na wypasie, ale akumulator jest czarny z białą naklejką.

Numer: 61 21 7 555 285.

Czy to AGM produkcji Varta?

 

 

Jak oryginalny i czarny to AGM

Edytowane przez cdxa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od zawsze wybieram centre future i od nowosci mialem juz 4 te akumulatory w roznych samochodach-polecam zdecydowanie.

obecnie w 525 mam ja od 3-4 lat i dziala idelanie

PS nawet nie byla kodowana :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie myślę, że w moim aucie akumulator AGM to przerost formy nad treścią (850zł). Nie mam żadnych cudów oprócz tego że auto stoi na parkingu, co zimą utrudnia rozruch.

Nie było do tej pory problemów oprócz tego że elektronika zaczyna trochę wariować, światła coming&leaving home przestały się włączać, pojawiły się komunikaty dotyczące rozładowywania i niskiego stanu akumulatora.

 

robert0707 - a wcześniej miałeś AGM?

Planuję włożyć zwykły, bezobsługowy (jeżeli się okaże że ten AGM pada - bo może jest po prostu niedoładowany). Tylko trzeba będzie pewnie przekodować auto, żeby aku się poprawnie ładował, a do tego trzeba mieć interfejs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze ze nie patrzylem nawet jaki mialem. wstawilem 90Ah bo taki mi sie zmiescil :mrgreen:

to cale spuszczanie sie nad AGM czy zwyklym, mysle ze mozna miedzy bajki wlozyc. akumulator ma byc mocny i sprawny reszta sie nie liczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem w schowku więc bateria ma 80ah i 800A.Obudowa czarna na górze biała naklejka więc to nie jest AGM.

 

To jest właśnie AGM, zwykły aku 80 AH nie miał by tak dużego prądu rozruchowego, dziwie się że chcesz go wymieniać bo AGM wytrzymują sporo lat, mój jest z 2006 r. i jest w świetnym stanie, jeśli masz jakieś problemy z rozładowaniem to poszukał bym na twoim miejscu przyczyny gdzieś indziej, a jeśli zdecydujesz się jednak na nowy akumulator to wybierz taki sam jak masz bo w fabryce dobrali go odpowiednio pod wyposażenie twojego samochodu i wtedy wystarczy sama rejestracja w systemie. http://moto.allegro.pl/akumulator-varta-start-stop-plus-agm-80ah-800a-i2363715128.html

 

 

Racja kolego przyczyna była w innym miejscu - przetarty kabel odpowiadał za rozładowywanie akumulatora wiec....całe szczęście nie wymieniłem. Przy okazji polecam prostownik

http://allegro.pl/ladowarka-prostownik-5a-ctek-mxs-5-0-cig-plug-i2968117389.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze ze nie patrzylem nawet jaki mialem. wstawilem 90Ah bo taki mi sie zmiescil :mrgreen:

to cale spuszczanie sie nad AGM czy zwyklym, mysle ze mozna miedzy bajki wlozyc. akumulator ma byc mocny i sprawny reszta sie nie liczy :D

 

wszystko gra tylko żeby nie za mocny bo go może alternator nie doładowywać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze ze nie patrzylem nawet jaki mialem. wstawilem 90Ah bo taki mi sie zmiescil :mrgreen:

to cale spuszczanie sie nad AGM czy zwyklym, mysle ze mozna miedzy bajki wlozyc. akumulator ma byc mocny i sprawny reszta sie nie liczy :D

 

wszystko gra tylko żeby nie za mocny bo go może alternator nie doładowywać .

 

 

Dlatego trzeba zakodować nowe parametry akumulatora, jeśli jest większy od fabrycznego aby był odpowiednio doładowywany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.