Skocz do zawartości

320d E46 który kolor zacisków?


andrew09

Rekomendowane odpowiedzi

witam, e46 320d, czarny, aktualnie mam felgi 16 na oponach 205 x 55

chcę wrzucić czarne, rzadkie felgi (17 lub 18, jednak obawiam się ze 18 mi zbyt mocno wybije zawieche na polskich drogach)

oraz pomalować zaciski, tylko własnie jaki kolor? pod uwage biorę głównie czerwony i niebieski. myślałem również nad złotym i zielonym. ale nie wiem.. jak myślicie?

 

i btw druga sprawa. jest tu może jakiś dział, w którym zakłada się jeden temat dotyczący swojego auta i tam się o wszystkim pisze?

bo mam trochę pytań w związku z moim bmw i nie wiem czy zrobić gdzieś jeden temat dotyczący mojego auta i nim pisał o wszystkich problemach, czy dla każdej sprawy tworzyć nowy? :P

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być wygląd zadbanego auta, to maluj na srebrny lub czarny (u mnie już leży cynk, bo zaciski też nie nowe już. Łączę to z wymianą tarcz i mam nadzieję, że ogólny wygląd poprawi się mocno).

 

Jeśli ma być szacun ziomków pod remizą i jakieś ewentualne branie, to za moich czasów działał czerwony (wjeżdżasz i mówisz, że to brembo od m-połer), a dziś świat poszedł do przodu i w sportowe czerwone zaciski w dieslu nikt już nie wierzy, można się pokusić o złote.

 

TC, w dziale galerii pewnie dużej pomocy nie będzie, ja bym tam wrzucił samą galerię, a w dziale e46 opisał problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ecml zartowales z tymi pomaranczowymi czy serio mówisz? troche jak nfs :)

wlasnie chciałem się poradzić zeby wiochy nie zrobić..

całe auto czarne + felgi czarne + własnie myśałem o niebieskich, bo czerwone tez fajne, ale zeby wiochy nie bylo :)

no chyba ze na czarno pomalować i tyle..

 

co do drugiej sprawy to faktyczie w galerii pewnie niedużo osób siedzi więc tym samym pewnie nie dostane takiej pomocy jak tutaj...

w takim razie jesli bedzie problem jakis to bede pisał w dziale :

 

Strona główna ‹ Mechanika, Elektryka, Elektronika, Eksploatacja & Części ‹ Seria 3 ‹ E46

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wrzucasz ażurowe felgi to odkrywasz mikroskopijność swoich tarcz hamulcowych. Ponieważ nie ma się czym chwalić nie wolno podkreślać tego elementu jakimkolwiek poza fabrycznym kolorem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, o tym pisałem wyżej. Dziś już nikt się nie nabiera na kolorowe zaciski w dwulitrowym dieselku. Malujesz na srebrno i masz wygląd zadbanego auta. Tylko (o tym też już pisałem wyżej) małolatom to raczej nie zaimponuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oraz pomalować zaciski, tylko własnie jaki kolor?

osobiście uważam, że malowanie zacisków w BMW (w żadnym cywilnym aucie) na wyróżniające się kolory to nie jest dobry pomysł. Jeżeli miałbym się za to brać to pomalowałbym na czarny mat, lub ewentualnie proszkowo na czarny mat (tylko nie wiem jak to PCV by działało na rozgrzanych zaciskach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ecml zartowales z tymi pomaranczowymi czy serio mówisz? troche jak nfs :)

wlasnie chciałem się poradzić zeby wiochy nie zrobić..

Tak, to był żart[*], tak samo jak żartem jest malować zaciski na jakikolwiek kolor inny niż oryginalny. Żartem jest również neonowa antenka i napis turbo na tylnej klapie, nawet jak będzie w pięknym kolorze, idealnie spasowanym estetycznie z kolorem nadwozia.

 

[*] Niby żart ale wcale mi nie jest do śmiechu. Wieśtunerzy zwyczajnie zniszczyli ten piękny samochód. Wstyd się ruszyć z domu, bo jak zaparkuje obok Ciebie, pod restauracją, BeEmWuu z różowymi zaciskami na tarczach, zielonymi spojlerkami, niebieskimi neonkami i napisem "Pionier" na całą tylną szybę to nic jak tylko szukać miejsca gdzieś indziej :(

 

 

Pozdrawiam,

ecml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj zakladam do mojej czarnej buni czerowne dociski Brembo, dodatkowy jakoze nie mamy kasy na malowanie felg a mam troche zjechane ranty postaram sie je zakryc czerwonymi naklejkami na ranty kól. poczekaj do weekendu a wstawie fotke.

Pozdrawiam Seba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jestem wręcz przekonany, że nie tylko ja bardzo chętnie to zobaczę na własne oczy, choć na zdjęciu ;)

Swoją drogą, jak masz prawdziwe czerwone zaciski, dlaczego ich nie przemalować na niebieskie? ;)

 

Pozdrawiam,

ecml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, macie racje. kolorowe bedą trochę "tanie". zdecydowałem ze pomaluję na czarno :) - powinno być ok, nie?

a jeśli bedę chciał jakieś kolorowe to kupię orygianły jakies brembo czy coś już w kolorze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pomalowane na czerwono. ( jeszcze tylko napisze korektorem "BREMBO" i beda jak ori ;-) )

A tak na powaznie, to mnie sie podobaja, jesli sa dobrze pomalowane, to dlaczego nie. Rrzecz gustu, kto co lubi.

Tak to u mnie wyglada:

1. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e1f6b863a704d381.html

Exx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak wczesniej wspominalem mialem zamiar wsadzic hamulce brembo ale niestety nie wejda :duh: tzn jest za malo miejsca i na dlugosc i szerokosc.

Udala sie wiec tylko kosmetyczna zmiana która miala byc czescia projektu :roll:

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3b9752948d90fd25.html

 

 

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3f88611ac0c21f7f.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.