Skocz do zawartości

czy bmw 525 tds 1994 nadaje sie do ciagniecia lwetki????????


jacek129

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich zamiezam zakupic jakies autko osobowe do ciagniecia lawetki,pzrymiezam sie do bmw 525 tds z 1994r czy ktos moze mi pradzic czy to jest dobry wybor????i jeszce jaka lawetka do tego byla by odpowiednia,jestem w trakcie kursu kat.b+e dziekuje bardzo prosze o odpowiedz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy co chcesz na tej lawetce ciagac. Jezeli samochod ma byc stricte do ciagniecia samochodow, to wolalbym raczej jakiegos wolnossacego duzego diesla, typu Mercedes W124 300D.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak, miałem kiedys passata 1,6 td, którym ciagałem wszystko i busy i lawet a na nich inne wózki...a teraz ciągaja tego passata - na sznurku..samochód z hakiem jest do ciągania lekkiej przyczepki, no lawet oczywiście też, ale rozsądnie. W parametrach technicznych pojazdu masz podane jaki maksymalny ciężar ciągniony (hamowany) za pojazdem jest dopuszczalny. najlepiej do ciągania samochodów na lawecie mieć jakiegoś busika, a to dlatego, ze mozna jeszcze do paki wrzucić troszkę części - wiem z autopsji sam jeździłem i ciagałem, kiedyś, teraz to sie moja becią wożę..głównie moje szanowne cztery litery:))

Wszystkie samochody są prawie jak BMW... prawie robi wielką różnicę:))


Więcej mocy:

http://img61.imageshack.us/img61/1872/doladowanie3kk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg przepisów tylko BUS,inaczej grozi to holowaniem lawety na parking policyjny.U mnie w firmie czesto to sie ostatnio zdażało,zanim sie kierowcy nie nauczyli, ze do tego teraz tylko BUSY.Samochód musi mieć większe DMC niż laweta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łądnym zestawem byłoby X5 z jachtem jakimś niedużym albo ze skuterem śnieżnym ;)...albo X5 z Z4 na lawecie hihihii...wybaczcie, że odbiegłem od tematu ;)

ale osobiście nie ciągałbym lawety za BMW tak zawodowo ;)

POZDRAWIAM

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moment, wiekszosc lawet ma DMC=2000kg BMW E-39 ma w dowodzie ze masa ciagnietej przyczepy = 2000 kg czyli wszystko gra. Znajomy ciaga lawete za W124 ma w dowodzie 1600kg i nie ma problemu. Innemu znajomemu VW T4 2,5 TDI nie wytrzymywal pod laweta i kupil LT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednego razu ciągnąłem za moją siódemką lawetę po niemcach i niestety nie obyło się bez mandatu ale ze względu na stan techniczny lawety, nawet nic nie mówili że coś im nie pasuje jeśli chodzi o DMC, ale może po prostu dowalili za stan techniczny i nie chciało im się szukać czegoś innego, nie wiem.
www.sosen.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kumpla który ciąga 725 TDS lawete na 2 auta i twierdzi ze silnik daje sobie całkiem niezle rady

 

To nie chodzi o silnik,ale o przepisy co z tego,ze bedziesz mial dobry i mocny silnik w osobówce,ale jak trafisz na gliniarzy-HOLOWANIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.