Skocz do zawartości

Czy te felgi będą pasowały do mojego maleństwa.


RUBIKON

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów.

Jestem tu nowy i zielony jak trawka majowa zatem w góry przepraszam za moje pytanie. Chcę kupić komplet alufelg z oponami takich, http://biuro-rachunkowe-ebit.home.pl/images/felga.jpg.

Felgi mają oznaczenie IS 46 7Jx16H2, opony to 215/55R16. Niestety nie mogę znaleźć na nich oznaczenia ET. Pytanie czy będą pasować do E34 525TDS bez żadnych modyfikacji czy dodatków? Z góry dziękuję za odpowiedzi i wszelkie sugestie. Dodam, że autko nie jest obniżone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wygladzie felgi widac ze to seria 3, ale juz chyba z lini e46, poza tym jezeli jest IS 46 to mozesz zapomniec, no i wg mnie nie pasowalyby do e34.

Standardowe IS (ET) w serii 5 (e34,39) ma wartość równą 20, poszukaj innych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ci się podobają to bierz i wsadzaj. Ja u siebie mam felgi z E39 więc są pierścienie centrujące a opony 225/ 55/16. efekt nawet niezły tym bardziej że dodatkowo są dystanse 2cm. Trzyma się drogi jak szatan :D

 

gdybym słuchał co się innym podoba to powinienem wywalić ringi i te felgi a środek z czarnego zmienić na kremowy... a tym czasem zaczepki na ulicy i pytania o samochód- bezcenne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od E39 masz ET20. Tez mam od E39. Pierscienie zaklda sie tylko jak masz inna srednice pod piaste.

Te felgi sa od trojki, ET36 czy cos takiego. W takim przypadku felgi beda beznadziejnie schowane w nadkolach. A dystanse to kosztuja z 200zl, prawie tyle co te felgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z tym et do e34 to bym uważał :) Bierzcie to z przymrużeniem oka

Nie zawsze et 20 w jednej feldze będzie takie samo jak et 20 w innym modelu. Przykład? Proszę bardzo. RH 17" przód ma mniejsze et niż tył a na tej samej piaście felga jest bardziej schowana! DO e34 wchodzą felgi od et 0 do 36 ) oczywiście mam na myśli standardowo schowaną felgę bez poszerzania nadkoli) z tym że te ostatnie od 16" w zasadzie. 15" z wysokim et nie mieszczą zacisków (mam zapasówkę stalową od e36- wchodzi tylko na tył).

http://img842.imageshack.us/img842/1250/arto.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat troche sie rozrosl, w zwiazku z tym podlinkuje pewna stronke, moze to komus pomoze i pokaze roznice: http://www.felgi.pl/narzedzia-do-felg/kalkulator-et-felgi

 

co do roznicy et w felgach przod/tyl, wydaje mi sie ze przednie felgi moga miec wieksze et, a to dlatego ze jest inna szerokosc felgi przedniej od tylnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sama różnica et między przodem a tyłem nie jest niczym dziwnym. Chodzi raczej o to, że nie nie w każdej feldze np. et 20 da to samo odsadzenie rantu zewnętrznego od nadkola. :cool2:

 

 

nie w kazdej feldze et 20 da takie samo osadzenie a to dlatego ze 7 cali z et 20 bedzie wygladalo inaczej niz 10 cali z et 20. pozdro

 

 

Rozne ET jesli chodzi o przod/tyl spowodowane jest rozna wielkoscia parapetu i tyle. Tez mialem taka zapasowke od trojki. Mialem tez normalne stalowki od trojki z ET36 i wygladalo to tragicznie.

 

wielkosc parapetu niezawsze ma znaczenie w osadzeniu felgi, przykladem jest chociazby felga remotec, ktora kilka lat temu mialem w e34, zalaczam foto http://imageshack.us/photo/my-images/100/2e26d4489a588dc6tj5.jpg/ widzisz jakas roznice w rancie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.