Skocz do zawartości

[e90] Jaki olej?


virek_kk

Rekomendowane odpowiedzi

Wedlug dokumntacji BMW, do wersji ktora masz czyli TU2, jedyny olej to taki z norma LL04, uzywanie oleju LL01 prowokuje serie problemow czyli m.in ale nie tylko przeswczesne zapchanie separatora olejuco skutkuje problemami ze skrzynia korbowa oraz turbina.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zapewne były poruszane w wątku moje wątpliwości, ale nie udało się znaleźć, stad zapytanie.

Jestem świeżo po zakupie 2 aut i potrzebuje porady co do oleju silnikowego.

F31 320d 2013 przebieg 40k km

e93 335i 2008 przebieg 70k km

Interesują mnie najlepsze oleje, nie zamierzam oszczędzać. Nie mam tez problemu żeby wymieniać co 10k km. W poprzednich autach używałem Millersa CFS, ale tu nie podejdzie.

Co dokładnie proponujecie?

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dalej chcesz lać millersa to tu masz wyszukiwarkę http://www.millersoils.co.uk/whichoil.asp

Dzięki, oni zalecają XF longlife co z resztą wiedziałem. Tylko pytanie jest o najlepszy, bo Millers wypada zadziwiająco atrakcyjnie cenowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze cos AMSOIL'a?

AMSOIL 5W30 EUROPEAN CAR FORMULA

Nic nie wiem o tym oleju

Ja leje millersa z nanodrive.

Jakiś czas temu jeździłem STi i z tego co mi wiadomo z subarowego forum nano drastycznie traci swoje własności po 4k km, dlatego ja używałem CFSa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glosniejszy silnik nie oznacza straty wlasciwosci oleju a przy okazji w dizlu wyiana oleju co 10 tys jest wskazana no chyba ze ktos wierzy w bajki olejow Longlife ale chyba juz takich nie ma.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glosniejszy silnik nie oznacza straty wlasciwosci oleju a przy okazji w dizlu wyiana oleju co 10 tys jest wskazana no chyba ze ktos wierzy w bajki olejow Longlife ale chyba juz takich nie ma.

Po wymianie jest znów cicha praca silnika. Dla mnie znakiem rozpoznawczym czasu wymiany oleju jest właśnie dźwięk pracy silnika. Gdy jest głośniej, to czas na wymianę. Czasami 9kkm, a czasami-jak teraz- 14kkm. Im więcej jazd po mieście, tym silnik zaczyna głośniej pracować po mniejszym przebiegu.

-------------------

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glosniejszy silnik nie oznacza straty wlasciwosci oleju a przy okazji w dizlu wyiana oleju co 10 tys jest wskazana no chyba ze ktos wierzy w bajki olejow Longlife ale chyba juz takich nie ma.

Po wymianie jest znów cicha praca silnika. Dla mnie znakiem rozpoznawczym czasu wymiany oleju jest właśnie dźwięk pracy silnika. Gdy jest głośniej, to czas na wymianę. Czasami 9kkm, a czasami-jak teraz- 14kkm. Im więcej jazd po mieście, tym silnik zaczyna głośniej pracować po mniejszym przebiegu.

 

MAsz absolutnie racje ale to nie olej tak naprawde traci wlasciwosci z powodu lepszej lub gorszej jakosci tylko rozrzedzasz go paliwem przy krotkich odcinakach w miescie i bardziej ilosc kilometrow przejechanych w miescie ma znaczenie niz olej ktory zalales.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jestem świeżak w BMW ale innych autek juz trochę zajeździłem.

Artur daje praktyczną radę i ja to popieram i potwierdzam. Nie ważne czy to paliwo czy coś innego dostaje się do miski olejowej. Tam w misce ten płyn nazywamy olejem silnikowym naszego auta. Jak silnik zaczyna pracować głośniej i "twardziej" to czas na zmiene oleju. Nie znaczy to że mamy przekraczać 12-14 tyś bo wydaje nam się że silnik pracuje tak samo jak dwa mniesiące temu. Ta zmiana dźwięku jest dość płynna i dla niewprawnego ucha może okazać się nie do zauważenia. W dodatku zimą jak jest śnieg pod samochodem czasem nam się wydaje, że silnik ciszej i bardziej "miekko" pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jestem świeżak w BMW ale innych autek juz trochę zajeździłem.

Artur daje praktyczną radę i ja to popieram i potwierdzam. Nie ważne czy to paliwo czy coś innego dostaje się do miski olejowej. Tam w misce ten płyn nazywamy olejem silnikowym naszego auta. Jak silnik zaczyna pracować głośniej i "twardziej" to czas na zmiene oleju. Nie znaczy to że mamy przekraczać 12-14 tyś bo wydaje nam się że silnik pracuje tak samo jak dwa mniesiące temu. Ta zmiana dźwięku jest dość płynna i dla niewprawnego ucha może okazać się nie do zauważenia. W dodatku zimą jak jest śnieg pod samochodem czasem nam się wydaje, że silnik ciszej i bardziej "miekko" pracuje.

 

Tak tylko jezeli jestes w stanie juz uslyszec zmiane akustyczna silnika (ktora moze zalezec jak sam zreszta to mowisz od roznych czynikow chocby klimatycznych) to znaczy ze termin wymiany oleju juz dawno temu minal a nie ze wlasnie czas go wymienic :) Artur w poprzednim poscie porownywal ilosc kilometrow od zalania oleju do jakosci zalanego oleju co nie jest prawdziwe tym bardziej z olejami LL04 ktore maja wszystkie bardzo podobny TBN.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amsoil jak kolega wyzej chyba ze kasa nie gra roli to Redline 0W40 LL01 + AR9100 do 335i.

W niemczech duzo ludzi do 335i leje Mobil1 new life 0W40 mimo ze cenowo jest dostepny to bardzo dobry olej rownierz. Oleje sa bardzo bliskie sobie, trudno jednoznacznie wskazac czy jeden jest lepszy od drugiego. Wymieniaj co 8 tys km i bedziesz mial najlepszy olej tak naprawde.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i bardziej ilosc kilometrow przejechanych w miescie ma znaczenie niz olej ktory zalales.

 

Raczej liczba motogodzin rivasi bo w ruchu miejskim kilometry sa ograniczone

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, faktycznie powinno sie patrzyc na ilosc godzin przejechanych a nie kilometrow i porownac do ilosci godzin w trasie. Bardzo sluszna uwaga.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chcialbym zmienic olej po 13 tysiacach kilomentrow w mojej 320i N43. Normalnie jazda w trybie mieszanym, glownie dom-praca okolo 12 kilometrow w jedna strone, raz w miesiacu jaks trasa na autostradzie..

Problem jest taki, ze nie wiem co bylo wlane wczesniej - nie znam lepkosci, gestosci ani typu oleju. Czy polecacie zastosowac jakas plukanke przed zmiana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie,

 

A co myslicie otym oleju na zime?

Valvoline SynPower FE 0w30.

http://www.valvolineeurope.com/serbia/products/engine_oils/synpower/cid(6355)/synpower_fe_0w-30/product-information?category=cars

 

SynPower FE motor oil

SAE Viscosity Grade 0W-30

Viscosity, mm2/s @ 100 ºC. ASTM D-445 - 9.4

Viscosity, mm2/s @ 40 ºC. ASTM D-445 - 47.7

Viscosity Index ASTM D-2270 - 183

Viscosity, mPa.s –35°C. ASTM D-5293 - 5300

TBN, mg KOH/g ASTM D-2896 -10

Pour Point, ºC ASTM D-5950 -48

Specific Gravity@ 15.6°C. ASTM D-4052 0.847

Flash Point, COC, ºC. ASTM D-92 226

 

 

Pozdro

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich maniaków BMW :D

Przyszedł i czas na mnie :twisted: stałem się posiadaczem BMW (okaże się czy szczęśliwym :mrgreen: )

Moje pierwsze pytanie jaki olej zalać do mojej bestii ;)

Naczytałem się i nadal nie wiem czy zdecydować się na 5w30 czy 0w40.

BMW 320d E-90 limousine silnik 163KM sprowadzona z Szwajcarii (bardzo ładni bita :mrgreen: )przebieg udokumentowany 209 tyś.posiada DPF.

Niestety nie mam pojęcia jaki olej był lany wcześniej nie mam żadnej informacji... po za tym że w książce serwisowej przy oleju jest dopisane XF...

Więc koledzy proszę o radę jaki olej zalać ??

Edytowane przez Michał...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie przeczytałem temat i muszę i tak zapytać co lepiej zalać zamiast Castrola 5W30 - taki miałem jak kupiłem bunie i już raz go wymieniałem, ale ostatnio słyszę że coraz głośniej zaczyna pracować...

MOTUL czy MILLERS OILS ? i gdzie zamawiać? i czy płukanka przy przebiegu 220 tys będzie bezpieczna dla silnika ? Ogólnie silnik według serwisu bmw w stanie bardzo dobrym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.