Skocz do zawartości

[e90] Jaki olej?


virek_kk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Jeśli więcej jeździsz po mieście na krótkich dystansach to pozostań przy 5w30, co do konkretnego oleju to możesz wybrać którykolwiek z normą bmw, LL01 ma więcej popiołów przez co będzie się tworzyć więcej sadzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli więcej jeździsz po mieście na krótkich dystansach to pozostań przy 5w30, co do konkretnego oleju to możesz wybrać którykolwiek z normą bmw, LL01 ma więcej popiołów przez co będzie się tworzyć więcej sadzy.

Czyli lepiej z normą LL04 ?

Nie mam dpf ale i tak lepszy jakiś z LL04...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli więcej jeździsz po mieście na krótkich dystansach to pozostań przy 5w30, co do konkretnego oleju to możesz wybrać którykolwiek z normą bmw, LL01 ma więcej popiołów przez co będzie się tworzyć więcej sadzy.

Czyli lepiej z normą LL04 ?

Nie mam dpf ale i tak lepszy jakiś z LL04...?

 

Odnośnie tego która norma jest "lepsza" 98/01/04...: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=88&t=195183&start=3990#p2755668

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW E91 N47T 143 KM

Przebieg 170 000, do tej pory lany Motul X-Clean+ 5w30.

Wymiany co 12-14 tys km. Miedzy wymianami bez dolewki,trzyma stan cały czas.

Warto zmienić na Shell Helix Professional am-l 5w30?

Jeśli tak to dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW E91 N47T 143 KM

Przebieg 170 000, do tej pory lany Motul X-Clean+ 5w30.

Wymiany co 12-14 tys km. Miedzy wymianami bez dolewki,trzyma stan cały czas.

Warto zmienić na Shell Helix Professional am-l 5w30?

Jeśli tak to dlaczego?

Moim zdaniem warto. Bardzo dobry olej. Sam wlewam właśnie am-l. Testowałem różne oleje i za każdym razem wracałem do shella. Teraz tylko shell am-l. Byc moze to tylko moje subiektywne sugestie, ale wydaje mi się ze silnik pracuje na tym oleju najlepiej. Przede wszystkim od wymiany do wymiany 10tys km dolewka 0.5- max 1l oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak podsumowując, do n52b30 ravenol VST 5w40 będzie najlepszy? Zazwyczaj robię trasy do 30 km maksymalnie, a do pracy 15 w jedną stronę. Raczej spokojnie chociaż raz kiedyś lubię wdepnąć na rozgrzanym czy po wygłupiać się w mieście.

Dotychczas przy 2 wymianach lałem pmo 5w30 extreme ale chyba niestety zauważyłem nieco zwiększone zużycie oleju, a wcześniej właściciel zalewał motul xclean 5w30, myślę nawet czy by nie wrócić do poprzedniego

Chociaż samochód ma legit 160 tys więc może to zużycie przez odme. Ale tak czy tak chciałbym wlac do silnika najlepsze co jest dostępne.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak podsumowując, do n52b30 ravenol VST 5w40 będzie najlepszy? Zazwyczaj robię trasy do 30 km maksymalnie, a do pracy 15 w jedną stronę. Raczej spokojnie chociaż raz kiedyś lubię wdepnąć na rozgrzanym czy po wygłupiać się w mieście.

Dotychczas przy 2 wymianach lałem pmo 5w30 extreme ale chyba niestety zauważyłem nieco zwiększone zużycie oleju, a wcześniej właściciel zalewał motul xclean 5w30, myślę nawet czy by nie wrócić do poprzedniego

Chociaż samochód ma legit 160 tys więc może to zużycie przez odme. Ale tak czy tak chciałbym wlac do silnika najlepsze co jest dostępne.

Pozdrawiam.

 

Jak szukasz rzeczywiście czegoś najlepszego to masz naprawdę najlepsze to: RedLine 0w40 - przez wielu fachowców uważany obecnie za najlepszy olej na rynku



tutaj masz recenzję test tego oleju - jak włączysz polskie napisy =, więcej zrozumiesz ;)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak podsumowując, do n52b30 ravenol VST 5w40 będzie najlepszy? Zazwyczaj robię trasy do 30 km maksymalnie, a do pracy 15 w jedną stronę. Raczej spokojnie chociaż raz kiedyś lubię wdepnąć na rozgrzanym czy po wygłupiać się w mieście.

Dotychczas przy 2 wymianach lałem pmo 5w30 extreme ale chyba niestety zauważyłem nieco zwiększone zużycie oleju, a wcześniej właściciel zalewał motul xclean 5w30, myślę nawet czy by nie wrócić do poprzedniego

Chociaż samochód ma legit 160 tys więc może to zużycie przez odme. Ale tak czy tak chciałbym wlac do silnika najlepsze co jest dostępne.

Pozdrawiam.

 

Jak szukasz rzeczywiście czegoś najlepszego to masz naprawdę najlepsze to: RedLine 0w40 - przez wielu fachowców uważany obecnie za najlepszy olej na rynku



tutaj masz recenzję test tego oleju - jak włączysz polskie napisy =, więcej zrozumiesz ;)


 

Sam nie mam nie wlałem (auto na gwarancji i leją mi to co mi leją na przeglądach w ASO), ale jak kogoś stać na ten olej to rzeczywiście należy on do grona najlepszych z najlepszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobry wieczór wszystkim. Mam wielką prośbę do znających się na rzeczy:) Kupiłem miesiąc temu M340d i mam już przejechane 2500 km. Chciałbym wymienić teraz olej - traktując to jako wymianę oleju po tzw. dotarciu. Mój mechanik polecił mi olej Motul 8100 X-max 0W-40. Czy to aby na pewno dobry wybór do mojego auta ? Bo patrząc na specyfikację to jakby była trochę inna od BMW LL-04 ? Czy może nie potrzebnie się martwię i mój mechanik ma rację ? Będę bardzo wdzięczny za podpowiedź kogoś mądrzejszego ode mnie :mrgreen:

Pozdrawiam - Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór wszystkim. Mam wielką prośbę do znających się na rzeczy:) Kupiłem miesiąc temu M340d i mam już przejechane 2500 km. Chciałbym wymienić teraz olej - traktując to jako wymianę oleju po tzw. dotarciu. Mój mechanik polecił mi olej Motul 8100 X-max 0W-40. Czy to aby na pewno dobry wybór do mojego auta ? Bo patrząc na specyfikację to jakby była trochę inna od BMW LL-04 ? Czy może nie potrzebnie się martwię i mój mechanik ma rację ? Będę bardzo wdzięczny za podpowiedź kogoś mądrzejszego ode mnie :mrgreen:

Pozdrawiam - Arek

 

To jest bdb olej, ale nie do Twojego auta. Musisz miec cos z LL-04. Wejdz sobie na strone motula i obadaj dobieraczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do oleju oraz dodatku TEC (Oil Booster). Na stronie jest napisane, że w celu uzyskania najlepszych wyników, zaleca się stosowanie olejów o specyfikacjach 5W / 10W / 20W – 50.

Myślicie, że np. Mobile 1 albo Motul 5W50 + ww. płukanka będzie ok, czy może coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Przebrnąłem przez kilkanaście stron tego wątku i się poddaje. Każdy uważa olej który leje za najlepszy.

Gdzieś padło stwierdzenie, że dla auta <200 tys 3W30, a dla aut powyżej 200 już lać 5W40. Dlaczego?


Co do oleju, obecnie zalany motul 5W30 i N47 klekota fest. Zmieniam co 10-11 tys. Czy ktoś z Was przesiadał się z tego oleju na inny i zauważył / usłyszał zmianę pracy silnika?

Chcę spróbować inny olej, nalot 300 tys. Rozważam ori BMW 5W30 lub Ravenol. Dobry trop dla takiego przebiegu? Czy Shell?

A co sądzicie o Valvoline? Kiedyś był polecany do aut z dużym nalotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Przebrnąłem przez kilkanaście stron tego wątku i się poddaje. Każdy uważa olej który leje za najlepszy.

Gdzieś padło stwierdzenie, że dla auta <200 tys 3W30, a dla aut powyżej 200 już lać 5W40. Dlaczego?


Co do oleju, obecnie zalany motul 5W30 i N47 klekota fest. Zmieniam co 10-11 tys. Czy ktoś z Was przesiadał się z tego oleju na inny i zauważył / usłyszał zmianę pracy silnika?

Chcę spróbować inny olej, nalot 300 tys. Rozważam ori BMW 5W30 lub Ravenol. Dobry trop dla takiego przebiegu? Czy Shell?

A co sądzicie o Valvoline? Kiedyś był polecany do aut z dużym nalotem.

 

Marka nie ma znaczenia tylko specyfikacja oleju - każdy producent ma oleje budżetowe, średnie i dobre - Motul i Valvoline to oleje przeciętne. Ravenol robi lepsze w lepszej cenie.

Wyższa góra W40 zamiast W30 lepiej doszczelnia silnik z dużym nalotem w wysokich temperaturach.

Na każdym oleju silnik inaczej pracuje (baza olejowa) HC/GTL najciszej, ale lepiej chroni PAO/ESTRY ale tutaj praca silnika jest bardziej "metaliczna" czego sam doświadczyłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Bzdura. Lejesz zawsze najlepszy dostępny olej dla swojego silnika, niezależnie od przebiegu. Zostań na tej lepkości, zainteresuj się olejami Ravenol.

Diagnostyka silników N53 i N43

Możliwość zdalnej diagnostyki, szczegóły zapraszam na PRIV

6CiWSrm.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leje do swojej 5w30 (320d efficient dynamic) zostać czy lepiej zmienić na co innego?

Warto mieszać oleje innych producentów czy to jednak nie jest wskazane i lepiej wymienić mimo wszystko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.