Skocz do zawartości

[e90] Jaki olej?


virek_kk

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
Czy do 2.0 benz N43 170 km ze względu na katalizator nox , któremu szkodzi siarka , nie lepiej przejsc z LL01 5W40 na LL04 ? W40 leję , bo dynamicznie jezdżę i czesto wysokie obroty . Ale zastanawia mnie ten katalizator nox , czy jego nie trzeba traktować trochę jak dpf w dieslach ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich :D


Czeka mnie wymiana oleju oraz filtrów, mam pytanie jaki olej polecicie do 318d M47 DPF (po chipie)? Obecnie jest zalany Shell 5W30 Ultra LL04, chciałbym coś innego, słyszałem, że Motul 8100 X-Clean+ 5w30 jest dobry, oraz filtry jakiej firmy, czytałem o Mann oraz Knecht, że są ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,


robiłem test oleju w e91 LCI 2.0 benzyna

Jeżeli chodzi o dolewki to przy Castrol Edge musiałem dolewać 1,5l między wymianami (co 15k)

Przy Motul oraz Shell nie musiałem robić żadnej! Wychodziło na styk i cały czas podobne trasy były robione.

Mam teraz F31 i używam tylko shell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie :D

Nabylem e92 525i 2.5

W ksiazce jest polecany olej z oznaczeniem LL01 jako pierwszy wiec rozumiem ze tego sie lepiej trzymac ? Czytalem wczesniejsze odpowiedzi i jedni mowia ze do benzyniaka lepiej ll01 drudzy ze ll04 to bardziej dla diesli z dpf-em

Jesli ll01 bedzie okey to mysle nad kupnem shella ultra helix 5w40,tylko powiedzcie czy to dobry wybor.

Dzieki z gory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie :D

Nabylem e92 525i 2.5

W ksiazce jest polecany olej z oznaczeniem LL01 jako pierwszy wiec rozumiem ze tego sie lepiej trzymac ? Czytalem wczesniejsze odpowiedzi i jedni mowia ze do benzyniaka lepiej ll01 drudzy ze ll04 to bardziej dla diesli z dpf-em

Jesli ll01 bedzie okey to mysle nad kupnem shella ultra helix 5w40,tylko powiedzcie czy to dobry wybor.

Dzieki z gory.

Olej ma być zgodny z norma, wymieniany na czas i z pewnego źródła. Reszta ma znaczenie marginalne, zwłaszcza w aucie które ma już ileś zmian oleju za sobą

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shell będzie jak najbardziej ok jeśli jest zgodny z normami, przy twoim interwale wymiany 10kkm..

Jeśli chodzi o Motula to osobiście miałem trochę gorsza kulturę pracy tzn. Silnik był trochę głośniejszy ale to może być moje odczucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja własnie z Motula x-cess 5W40 przechodze na zwykłego Shella Helix Ultra 5w40 , cena ta sama wychodzi , mówi się , że Motul lepszy...ale wcale nie jest , jak się w parametry zagłębi na stronach producentów tych olejów , to Shell nic nie gorszy , a przy 40 st lepkosc na korzysc Shella , a to ma znaczenie przy każdym uruchamianiu zimnego silnika .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.