Skocz do zawartości

przemozzz

Zarejestrowani
  • Postów

    51
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez przemozzz

  1. Witajcie :D Niestety borykam się również z tym samym problemem - błąd 29F5 - tylko ten błąd - silnik N52B30 - napięcie sondy skacze od 0.2/0.3 do 0.7 V - została wymieniona i problem dalej występuje, samochód jeździ bezproblemu, czuć, że ma moc, nie wypada zapłon ani nic się nie dzieje tylko ten błąd i check po przejechaniu kilkudziesięciu km. Przebieg obecnie 270kkm, świece Boscha były wymieniane jakoś przy 255kkm, mam zamontowany gaz od 10kkm, ostatnio wymieniłem wszystkie cewki na NGK, bo stare Boscha już zużyte były i czasami wypadał zapłon. Skasowałem adaptacje kilka razy i błąd powraca, czy to na PB czy na LPG, zastanawiam się czy wyjeździć benzynę do końca i zalać lepszej, jakiś V-Power czy cos, bo ostatnio to musiałem zatankować na lokalnej stacji i może dlatego tak się dzieje. Ktoś rozwiązał ten problem u siebie?
  2. Model: E46 Silnik: 318i N42B20 Pojemność: 2.0 Moc: 143KM Przebieg: 180 000 km Styl jazdy: umiarkowany Użytkowanie: 70/30 (miasto/trasa) Zużycie bieżące na l/1000km: nieznane Instalacja LPG: brak Olej dotychczas: Jakiś 10w40 Witajcie :D kupiłem ostatnio BMW E46 z silnikiem N42B20, obecnie jest zalany tam olej 10w40, wiem, że powinien być 5w30/40 z normą ll01 lub ll04. Według kartki samochód na tym oleju co jest obecnie przejechal przynajmniej 5k km. Czy wcześniej też był zalewany tego nie wiem :/ Chcę wymienić w nim olej, najlepiej na taki jaki jest zalecany, pytanie czy wymieniać czy zostać przy tym co jest, dodatkowo czy stosować płukankę LM?
  3. Termostat główny jest sprawny na pewno, po skasowaniu adaptacji wbija poprawna temperature i utrzymuje przez jakiś czas.
  4. Termostat główny sprawdzony, działa poprawnie, skoro po skasowaniu adaptacji wbija 105 stopni, nie ma w tym silniku termostatu egr
  5. Właśnie błędów żadnych nie ma, mogę wrzucić później screeny z inpy z działania sond oraz korekty jakie są, może ktoś zauważy jakieś nieprawidłowości
  6. Witajcie :D Niestety nadal borykam się z tym problemem, który opisywałem. Miał ktoś podobnie i poradził sobie z tym?
  7. Witajcie :D Wracam nadal z tym samym problemem, utrzymywanie niskiej temperatury, okolice 82 stopni, przy prędkości ponad 100 km/h temperatura rośnie a gdy się zwolni to od razu spada. Co może być tego przyczyna? Czy komuś udało się to rozwiązać?
  8. Model: E60 Silnik: 530xi N52B30 Pojemność: 3.0 Moc: 258KM Przebieg: 255 000 km Styl jazdy: zróżnicowany/dynamiczny Użytkowanie: 50/50 (miasto/trasa) Zużycie bieżące na l/1000km: ok. 100-200 ml Instalacja LPG: brak, w planach założenie Olej dotychczas: Najpierw Castrol 5w30, obecnie Amsoil 5w40 LL01 Witajcie :D mam pytanie jaki olej polecicie, obecnie mam Amsoil 5w40 LL01, ale chce wykonać płukanie silnika te długodystansowe z dodatkiem AR, z wątku na forum o utrzymaniu czystosci w N52, myśle nad powrotem na 5w30, jaki olej polecicie? Wymieniam olej mniej więcej co 8-10k km.
  9. Olałem temat, sprzedałem później samochód, żeby kupić serie 5. Tak myślę, że powodem mogła być źle zregenerowana turbina, ale firma, która to robiła to zarzekała się, że jest wszystko w porządku.
  10. Witajcie :D Właśnie sprawdzam swoją temperaturę i zauważyłem, ze gdy zaleje samochód benzyna 98 to temperatura jest książkowa, utrzymuje się przy 100 stopni i nie spada ani razu do 75/80, zaś wystarczy ze zaleje znów 95 i pojeżdżę to spada do tych niższych temperatur w mieście a przy prędkości powyżej 100km/h utrzymuje przy 100 stopniach, czy to może być jakiś czujnik walnięty lub coś przekłamuje? Jak sterownik może wykryć które paliwo jest obecnie?
  11. WItajcie :) U mnie również występuje problem z niską temperaturą. Jak jadę po mieście to nie przekracza 75-82 stopni, przy predkosci ok. 100 km/h podbija wyzej temperature i utrzymuje, gdy zaczne wolniej jezdzic to znow zbija do 75 i utrzymuje sie na poziomie 75-82. Wiem, ze pompa wody i termostat byly wczesniej wymieniane, jakos 50 kkm temu. Co moze byc przyczyna ze utrzymuje sie taka niska temperatura?
  12. Witajcie :D Czytając ten wątek postanowiłem sprawdzić jak obecnie zachowuje się temperatura w moim N52B30, po sprawdzeniu od zimnego silnika do rozgrzania to zauważyłem ze: Po uruchomieniu zimnego silnika, temperatura podbija powoli do mniej więcej 95/100 stopni, zależy jak jeżdżę, jeśli dynamicznie to szybko, po dobiciu do 100 stopni zaczyna ona spadać, czyli wszystko poprawnie tylko ze spada ona nawet do 75 stopni i później podbija do 85/90 i tak skacze, między 75-85, jeśli jeżdżę wolniej i bardziej emerycko, to staje przy 75-85, zaś gdy dynamiczniej to prędzej podejdzie do 100 ale później znów spada do 75. Nie wiem czy to dobrze ze się tak dzieje, ostatnio uruchomiłem automatyczne odpowietrzanie ale chyba niewiele pomogło, płynu nie ubywa, jest stałe przy max, ciepłe powietrze leci, wiec nie wiem czy jest się czym przejmować. Dziwne jest tez to, ze gdy np zgasze samochód, wrócę po np 10 minutach, temperatura silnika nadal w okolicach 75 stopni, przejadę się z pare km na spokojnie i nie dobije mi do 90 nawet, zazwyczaj między 75-85. Czytałem tez o kasowaniu adaptacji silnika itd ale nie wiem czy podejmować się tego, czy jest inny sposób na to? Może powinienem jeszcze raz uruchomić procedurę odpowietrzania? Tak jak kolega wyżej napisał, może z odkreconym korkiem od zbiorniczka płynu?
  13. Witajcie :) Mam pytanie, ponieważ, w swojej E60 530xi 2005 rok, wymieniłem akumulator, domyślnie był zakodowany wedlug FA 90 Ah zwykly (B090), po wyjeciu okazalo sie ze byl zamontowany 90AH ale AGM, ja kupilem 80 Ah AGM, usunalem stary FA z CAS, wpisalem nowy A080, dodatkowo zrobilem tez to samo w module LMA, po zakodowaniu w CAS jak sprawdzilem plik fsw_psw.trc to w Klassebatterie widnial wpis 80ah_agm, czyli wszystko sie zgadza, ale po uruchomieniu INPY i wejsciu w IBS to widnieje pojemnosc akumulatora 91 Ah, sprawdzilem jeszcze raz czy FA jest poprawne oraz wpis w CAS i wszystko sie zgadza, tylko nie wiem skad te 91 Ah sie bierze :mad2: Szukalem na forum, widzialem ze ktos mial tez taki problem ale nie bylo pozniej na to zadnej odpowiedzi. Wykonałem jeszcze raz kodowanie CAS, sprawdziłem w klassebatterie i jest wpis 80ah_agm, tutaj wszystko jest okej, w ISTA pokazuje ze w DME jest 90Ah AGM, zaś według specyfikacji wyposażenia 80Ah AGM, czyli to oznacza ze dane z FA odczytuje poprawnie a nadal pokazuje aktualna wartość akumulatora w DME 90Ah AGM. Nie wiem teraz czy coś jeszcze trzeba przekodować, czy olać temat i jeździć :D Proszę o pomoc :D
  14. Zakodowalem jeszcze raz CAS, ręcznie i w nim widnieje 80ah_agm, dodatkowo puściłem pustym MAN moduł MPM, w INPIE dalej 91Ah, w ISTA pokazuje ze w DME jest 90Ah AGM, zaś według specyfikacji wyposażenia 80Ah AGM, czyli to oznacza ze dane z FA odczytuje poprawnie a nadal pokazuje aktualna wartość akumulatora w DME 90Ah AGM. Nie wiem teraz czy coś jeszcze trzeba przekodować, czy olać temat i jeździć :D
  15. Witajcie :) Mam pytanie, ponieważ, w swojej E60 530xi 2005 rok, wymieniłem akumulator, domyślnie był zakodowany wedlug FA 90 Ah zwykly (B090), po wyjeciu okazalo sie ze byl zamontowany 90AH ale AGM, ja kupilem 80 Ah AGM, usunalem stary FA z CAS, wpisalem nowy A080, dodatkowo zrobilem tez to samo w module LMA, po zakodowaniu w CAS jak sprawdzilem plik fsw_psw.trc to w Klassebatterie widnial wpis 80ah_agm, czyli wszystko sie zgadza, ale po uruchomieniu INPY i wejsciu w IBS to widnieje pojemnosc akumulatora 91 Ah, sprawdzilem jeszcze raz czy FA jest poprawne oraz wpis w CAS i wszystko sie zgadza, tylko nie wiem skad te 91 Ah sie bierze :mad2: Szukalem na forum, widzialem ze ktos mial tez taki problem ale nie bylo pozniej na to zadnej odpowiedzi. Dodatkowo jak zresetowalem histogram oraz zarejestrowalem baterie w INPIE to ladowanie wynosi 14,8-14,9 V, chyba za dużo mimo, że zrestartowałem :/ Proszę o pomoc :D
  16. Właśnie nie, mechanik jak sprawdzał po zdjęciu pokrywy to powiedział, że wałek jest w dobrym stanie, nie widział wytartych krzywek.
  17. W mojej E60 530xi N52B30 miałem również wypadanie zapłonu, po prostu silnikiem rzucało i nie dało się jechać, najpierw na cylindrach 4,5,6, po wymianie świec oraz cewek wypadanie pozostało tylko na 4 cylindrze i podejrzenia były na Valvetronic, ponieważ gdy chciałem podejrzeć jego pracę na komputerze, to nie mogłem nic z nim zrobić, podejrzenie okazało się trafne, po wymianie Valvetronica oraz uszczelek, silnik zaczął normalnie pracować. Oprócz błędów z wypadaniem zapłonów nie miałem nic innego.
  18. Powiem tak, problem rozwiązany, przyczyna były świece oraz Valvetronic, po wymianie świec pozostał tylko błąd zapłonu na 4 cylindrze, chodził bardzo nierówno i występowało stukanie pod pokrywa zaworów. Valvetronic był bardzo zaolejony, próbowałem zrobić wcześniej kalibrację i inpa wywalała błąd, nie dało się tez sterować nim. Dzwigienki z valvetronica wyskoczyły i uderzały w wałek, po sprawdzeniu i ustawieniu dźwigienki, wymiany valvetronica wszystko wróciło do normy, nie ma stukania, brak wypadania zapłonu i samochód chodzi równo :D
  19. Witajcie, sorki, że piszę w dziale E90, ale na E60 nikt nie odpowiada, dlatego zwracam się do Was :) Silnik N52B30 258KM Ostatnio odebrałem samochód od mechanika z wymiany oleju w skrzyni oraz wymiany odmy, regeneracji alternatora i wymiany klapek DISA. Następnego dnia, odpaliłem auto, przejechałem z 30 km, zatankowałem do pełna, bo była rezerwa, przejechałem z 40 km i zgasiłem, wszystko było dobrze, po 10 minutach jak wróciłem, odpaliłem samochód i zaczęło nim rzucać, komputer pokazał błąd z wypadaniem zapłonu przy 4, 5 cylindrze, po skasowaniu, odpaleniu i ponownym odczycie, pokazało 4, 5, 6 cylinder. Mechanik wymienił świece, nic nie pomogło, zmierzył kompresje, na wszystkich cylindrach wynosi miedzy 12-13 bar. Nie wiem co to może być :/ cewki to jedynie zamieniłem z 5 cyl i 2 cyl, ale błąd nie przeniósł się. Może ktoś miał podobny problem i wie, jak to rozwiązać? Dziwne, że to nagle się stało, mechanik jeszcze wypompował paliwo, bo mówił, że jest strasznie zanieczyszczone, jakiś syf to był, ale wlał potem trochę 95 i zero poprawy. Poniżej wrzucam zdj z INPY:
  20. Zmierzyli kompresje i jest ona na poziomie 12-13 bar na każdym cylindrze, jeszcze była myśl, że jakieś zanieczyszczone paliwo zostało wlane, ale mechanik wypompował stare, wlał inną 95 i twierdzi, że dalej tak samo się dzieje, co to może być :cry: :cry: Myślę, czy wymienić cewki wszystkie, czytałem, że jeszcze może być problem z czujnikiem O2, komputer pokazał, że cylinder 4,5,6 ma przerwanie zapłonu i jest informacja: odcięty dopływ paliwa, mechanik sprawdził wtryski i twierdzi, że są ok, ale nie wiem już sam. Nie wie nikt co to może byc? :( Wrzucam zdj błędów, najpierw były 4,5 cylinder, później jak skasowałem to doszedł jeszcze cylinder 6
  21. Witajcie! :D Mam problem z moim BMW E60 N52B30, mianowicie, INPA czy ISTA pokazuje Przerwanie zapłonu na 4,5,6 cylindrze. Wcześniej oddałem ostatnio do mechanika na wymianę oleju, filtra oraz gumowych elementów mechatroniki z automatycznej skrzyni biegów, dodatkowo wymianę odmy oraz dwóch klapek DISA. Odebrałem samochód, pojeździłem 1 dzień i następnego dnia, zatankowałem samochód do pełna, przejechałem z 60 km po czym zgasiłem samochód, wszystko było do tej pory w porządku, po 10 minutach wróciłem, odpalam a samochód zaczął falować obrotami strasznie, łomotać, wyświetlać kontrolkę silnika i ona migała. Po podłączeniu pod kompa wyświetlił właśnie błąd z przewaniem zapłonu. :cry: Oddałem do mechanika, żeby sprawdził co się stało, jak na razie cewki były zamienione miejscami, błędy dalej te same, na razie wiem, że wymienił świece i nie ma poprawy. Będą niedługo mierzyć kompresję. Co to może jeszcze być powodem takiej nierównej pracy silnika? Wcześniej wszystko poprawnie chodziło, gdyby jeszcze podczas jazdy coś się zaczeło dziać, ale no nic. :/ Bardzo proszę o pomoc :)
  22. Witam wszystkich! Mam problem, kupiłem BMW E60, które było wcześniej sprowadzone z USA. Poprzedni właściciel dał do zmiany radio, aby łapało w Polsce stacje wszystkie. Po tym zabiegu przestał działać centralny zamek z kluczyka (posiadam 2 kluczyki z grotem). Z początku myślałem, że padła antena diversity, ale gdy dowiedziałem się, że na EU jest inna częstotliwość pilota (433 MHz) a w USA jest 315 MHz to może po prostu nie łapie mi antena odpowiedniej częstotliwości. Muszę jeszcze sprawdzić jakie diversity jest zamontowane, czy 315 czy inne. Pytanie, czy jeżeli zamontuję diversity z wersji USA 315 MHz to radio zacznie głupieć z wyszukiwaniem stacji? Słyszałem, że można również zmienić częstotliwość w samym kluczyku, z tyłu kluczyka mam napisane 315 MHz a obok 433,92 MHz, ale jak to dobrze zrobić to nie mam pojęcia. Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc! :)
  23. A od jakiego producenta olej lepiej zalać? Wybiorę 5w30 LL04 tylko nie wiem jaki. A czy płukanka z Liqui Moly będzie ok?
  24. Model: E60 530xi Silnik: N52 258KM Przebieg: 232000 Styl jazdy: na ogół średni, czasami ostry :) Użytkowanie: 60 miasto, 40 trasa Dotychczas: Olej 5w30, prawdopodobnie Shell, brak info Rocznie około: 20 tys. Witam wszystkich! Panowie jaki olej zalać, niedawno kupiłem samochód i chce wymienić, wiem ze jest 5w30, słyszałem ze do tego silnika lepiej zalać 5w40, przejechałem na razie 600 km i nie widzę ubytku oleju. Czy stosować płukankę przed wymiana? Jak tak to jaka? Z góry dzięki za pomoc :)
  25. Dobra, po paru dniach sprawdzania mogę powiedzieć, że problem z gaśnięciem został rozwiązany - pomogła wymiana czujnika wału z bosch. :D
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.