Skocz do zawartości

[e90] Jaki olej?


virek_kk

Rekomendowane odpowiedzi

W mojej e90 poprzedni właściciel lał Castrol Edge 5w30, silnik chlipał olej, mniej więcej 1Litr na 500km, wymieniłem uszczelniacze zaworowe i zalałem Valvoline Synpower 5w30 LL-01 i auto przejechało już 8000 km i poziom cały czas MAX :D

Fajnie jest napisać jaka wersja silnika :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej e90 poprzedni właściciel lał Castrol Edge 5w30, silnik chlipał olej, mniej więcej 1Litr na 500km, wymieniłem uszczelniacze zaworowe i zalałem Valvoline Synpower 5w30 LL-01 i auto przejechało już 8000 km i poziom cały czas MAX :D

Fajnie jest napisać jaka wersja silnika :wink:

 

 

Silnik u mnie to N46B20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej e90 poprzedni właściciel lał Castrol Edge 5w30, silnik chlipał olej, mniej więcej 1Litr na 500km, wymieniłem uszczelniacze zaworowe i zalałem Valvoline Synpower 5w30 LL-01 i auto przejechało już 8000 km i poziom cały czas MAX :D

Fajnie jest napisać jaka wersja silnika :wink:

 

 

Silnik u mnie to N46B20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

1) Zrobic plukanke i wykorzystac:

Liquy Molly ENGINE FLUSH

 

Co do oleju do:

Model: E90

Silnik: 318i N43

Przebieg: 120 000 km

Styl jazdy: 70% miejski, 30% trasa

Zużycie bieżące na l/1000km: 50-100 ml

Instalacja LPG: nie

Dotychczas: Castrol 5W40

 

Widzialem ze w temacie ktos wspomnial o motul 8100xclean 5W30. Czy to bedzie nadawac sie do mojego silnika, czy lepiej zalac cos innego ewentualnie kontynuowac Castrol 5W40?

 

W instrukcji samochodu znalazlem cos takiego:

2017-01-10.png

 

Z gory dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, od czego tak właściwie zależy branie oleju przez silnik?

Wcześniej jeździł na castrol 5w30 i trochę oleju łykało, aktualnie zalany jest po wcześniejszej płukance motul 5w30 i takiego wfektu nie zayważyłem :)

"Bez poświęcenia nie ma zwycięstwa." -Sam Witwicky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy piszecie olej za drogi masz super auto to trzeba dbać ja miałem problemy brał olej lałem Castrol 5w30 edge jak zalełem Motula 5w40 X-cess i dalej brał jakieś 1l na 1300km to zdecydowałem się na wymianę uszczelniaczy koszt uszczelniacze 100zł uszczelka pod zaworami 240zł no i robota 450zł trochę się mechanik narobił mówił że te BMW to przeklęcie ale zrobione na cacy i oczywiście bez ściągania głowicy autko śmiga brak ubytku oleju :D :D :D pozdrawiam i dzięki za podpowiedzi w sprawie tych uszczelniaczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Moj 170 tyś zrobił na castrolu. Teraz mam zalany motul xclean c3 5w30 silnik oleju nie bierze chodzi miękko. Z oleju to tylko motul, valvoline i liqui molly tylko ze jest drogi

 

Są jeszcze lepsze.

 

AMS Oil, Millers, Penrite

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku M47T2 korzystam z oleju Mobil 1 5w50 Peak Life - wymiana co 13 - 15 tys km :)

 

Dlaczego tak :shock:

 

 

Poprzedni użytkownik samochodu tak postanowił zalać (do dzisiaj nie wiem z jakiego powodu mimo tego, iż próbowałem się dowiedzieć) - samochód aktualnie ma 270 tys przebiegu i sprawuje się bez zarzutu.

 

Czy z tym olejem jest coś nie tak ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zbliża się wymiana. W takim razie jaki proponujecie olej użyć ? :) (W grę nie wchodzi żaden z HC np. Castroll Edge)

 

Każdy ma swoje preferencje i nie ma jednej odpowiedzi - stąd ten temat ma tyle stron.

 

 

Duzo osob zaleca Motula 8100 X-Clean+ lub Specific.

Ale są lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.