Skocz do zawartości

[e90] Jaki olej?


virek_kk

Rekomendowane odpowiedzi

tak odpwoiedni

 

tu jest post ws czyszczenia silnika :

 

viewtopic.php?f=70&t=266967

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robisz to samo, odpwiedz masz w poscie o ceratechu ktory stworzyles. Jak nie bedziesz przestrzegal organizacji forum to bedziesz mial zamykane posty i nikt na nie odpowie. Uzywaj funkcji szukaj, bo zadajesz pytanie na ktore odpwoiedz juz zosatla podana chocby kilka stron wczesniej w tym poscie.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro to post "Jaki olej?" to moje pytanie jest jaki olej do automata w 330xd 2007r? Wiem że Ravenol, ale jest dużo rodzaji. Proszę o najlepszy. I ile potrzebne do wymiany statycznej? Moje auto ma 212tys i chyba jescze nie był olej wymieniany, bo poprzedni właściciel kupił w Niemczech w 2011r i sam nic nie wymieniał. Czy po tak długim dystansie należłoby wymienić teraz dynamicznie? Auto chodzi wzorowo. Jedne znany w mieście mechanik BMW polecal mi, że doleje jakiś płyn poprawiający wiskotyczność i na tym koniec. Mówi, że BMW nie zaleca zmainy oleju.To chyba jakiś ciul, bo czytałem, że ZF (producent skrzynki) zaleca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniaj olej metoda statyczna co 80 tys km jak zaleca producent skrzyni.

 

najlepiej olej orginal czyli ZF 6 lifeguard 6 i potrzebujesz 10 litrow do wymiany (http://allegro.pl/olej-zf-lifeguard-fluid-6-10l-s671-090-252-3-5-i5555738491.html). Mozesz tez wymienic na ravenol 6HP FLUID. (tez 10 litrow) http://allegro.pl/olej-ravenol-6hp-fluid-10l-bmw-audi-zf-6hp26-i5590650190.html. ) Jednoczesnie jak olej musisz wymieniac miske i filtr i tu juz bewzglednie orginal.

 

taniej wychodzi w zestawie oczywiscie :

http://allegro.pl/olej-miska-tuleja-zf-6hp26-6hp28-6hp32-bmw-zestaw-i5445718384.html

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednia formula castrola edge przy duzych interwalow wymian (30tys) pozostawiala w silniku bardzo duzo straszenego syfu. Z ta co jest od roku castrol edge titanium, nie bylo czasu stwierdzc czy jest tak samo

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest mój 'nowy' samochod, zrobiłem nim 10tkm, teraz ma 174tkm. Na poczatku powymieniałem wszytskie filtry i oleje w ASO własnie na Castrola. Za 5tkm, zamierzam znowu wszytsko powymieniac, zeby trzymać interwał co 15tkm i zastanawiam sie czy robić jakies plukania itd, no i przedewszyskim co zalać.

Jeżdze głownie po miescie mozna powiedziec ze 65-45% na kozyść miasta.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoj interwal wymiany to max 9-10 tys przebiegu.

Miasto wydatnie go skraca.

W tym watku jest odpowiedz na twoje pytanie wiec przeczytaj go od poczatku.

Wymiane oleju moze zrobic kazdy podrzedny warsztat co pozwoli ci kontrolowac materialy uzyte do wymiany.

ASO leje olej z beczki...

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego niestety nie mam czasu na czytanie 64 kartek tego wątku, więc jesli masz jakąś poradę dotyczącą oleju to chętnie wysłucham :)

 

Zalej motul 8100xclean + 5w30 :)

(to porada uniwersalna po 64 kartkach tego topiku)

 

PS.Ja ide pod prad tego watku i zalalem dzis ELF full- tech llx 5w30 i filtry MANN dla mojej zony.

Plukanka weszla liqui molly "engine flush".

Edytowane przez KumatyWujek
MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motul xcess 5W40, Mobil 1 0W40, Valvoline 5W40 LL01, amsoil european formula LL01 5W40,.

 

Jezeli masz watpliwosci co do stanu np twojego katalizatora to raczej oleje LL04 : Motul xclean 5W30, Amsoil european series LL04 5W40 lub 5W30, FUCHS TITAN GT1 PRO FLEX 5W30 XTL...

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie a czym najlepiej zrobić płukankę bo są różne środki, ja myślałęm o liqui moly engine flush?

Ta bedzie dobra. Najlepiej jak plukanka jest ropopochodna. Ja w poprzednich autach zawsze uzywalem millersa, olej tez tej firmy. Co ciekawe po plukance z wymiany na wymiane bral mi coraz mniej oleju. Poprzedni wlasciciel jezdzil tylko na castrolu. Prawdopopdobnie byl nagar na pierscieniach olejowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest Castrol z normą BMW LL04 jeśli dobrze pamiętam 0W40 . Mogę spróbować zalać np. Mobil 1 polecony przez kolegę Rivasi , widzę, że jest nawet tańszy niż Castrol ale to na allegro, a wolę kupować w bardziej sprawdzonych sklepach z obawy przed podróbami:)

 

Czy norma ll01 jest gorsza niż ll04 ?

 

Do tej pory wymieniałem co 15k, na razie mam 14k czy przy jeździe 80% trasa, a tylko 20% miasto wymieniać co 15 czy można np. 20k? Auto jest fabrycznie bez DPF-a jeśli to ma znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.