Skocz do zawartości

[e90] Jaki olej?


virek_kk

Rekomendowane odpowiedzi

wydaje mi sie ze co do odczuc po zmianie oleju to zawsze sa na poczatku bo nowy olej jest swiezy .wiec wlewajac nawet jakas lure bedzie czuc ze silnik inaczej pracuje bo inne parametry ma olej po 15 tys a inne nowyu :> naprawde
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Millers ma minimalke... prawdopodobnie 205... bo ponizej dochodzi do zbyt czestego spalania oleju... chociaz 205 to tez kiepsko, 220 zaczyna byc norma. To proste wszystko czego producent oleju nie pisze jako dane to znacze ze te dane sa kiepskie, wszystko co jest napisane na zasadzie od lub < tez jest kiepskie.

 

Czyli rozumiem ze to shell bedzie teraz produkowal oleje BMW czy dodatkowo bedzie przy okazji zalewany w ASO ?

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście do wszystkich bmw leje oryginał BMW Ll-04 kupuje u kolegaberlin.pl,ale moge powiedzieć coś na temat shella helix 5w40,kolega jeździ Jaguarem s-Type 4.0 V8 od 2005r. czyli prawie 10lat, na tym oleju,przejechał na nim 120tyś.km,ok.8 wymian,przy łącznym przebiegu 170tyś.km w zeszłym miesiącu dmuchnęło mu uszczelki pod głowicami(podobno standard dla silnika 4.0 przy tym przebiegu) kiedy mechanik ściągnąl głowice pojechaliśmy oglądnąć bebechy od środka i powiem wam że silnik w środku wyglądał jak nowiutki zero szlamu ,nagaru itp,po prostu igła.Dlatego moge powiedzieć że olej Shell jest bardzo dobrą oliwą do naszych silników.

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę pytanie z innej bajki ale...

Panowie ostatnio zauważyłem, że dość mocno wzrósł apetyt na olej w mojej BMW (około 1l/5000 km) wcześniej mieściłem się w przedziale 1l od wymiany do wymiany (15 000). W sobotę zamierzam wymienić odmę bo autko ponad 150km i pewnie już przytkana, Ale zastanawiałem się czy olej ma wpływ na zużycie oleju.

Jeżdżę na Mobile 1 ESP Formula 5W-30. Zbyt często ten olej nie pojawia się w całej dyskusji więc zacząłem się zastanawiać czy zmienić na jakiś inny. Czy przy zmianie oleju na inny warto wykonać płukanie silnika? Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem od nie dawana posiadaczem BMW e90 318d z 2006 roku jaki olej silnikowy jest najlepszy dla tego modelu?

 

No i cały temat w pi. du tyle wypocin na ten temat a nawet nikt go nie czyta tylko od razu pyta jaki najlepszy - rzepakowy z pierwszego tłoczenia :mad2: :duh:

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rivasi a co powiesz o tym shellu ultra extra 5w30 ll04 jako "normalnym" oleju, grzechu warty czy raczej omijać ?

 

Nie testowalem ale jezeli w nazwie produktu masz dwa przymiotniki Glorifikujace (ULTRA i EXTRA) ktore nic nie znacza to znaczy ze marketing maskuje brak cech szczegolnie dobrych i faktycznie to olej wedlug charakterytyk API SN czyli minmalne wymagania a jak patrzysz na VOA to dodatki sa ponizej sredniej, (dodatki potasu zinc i calciumo) a i wtedy Noack jest niezly jak na LL04. No tak usuneli maksymum pakietu ochronego aby zredukowac popioly i zastapili mikro borem ze nawet chinczycy maja lepszy aby sprobowac zmniejszyc tarcie i estrami za 2 zyla aby utrzymac "czysty silnik... Z Ten olej to jakby ktos chcial wyprodukowac olej miedzy LM (tak jak W LM niskiej jakosci micro boru) a Motulem (Estry tak samo niskiej jakosci) tylko nie majac tchnologi ani jednego ani drugiego producenta. W sumie pomysl dobry tylko by sie przydal nanobor i wysokiej klasy estry wtedy olej by kosztowal dwa razy tyle bo a to jednak utra drogie produkty.

 

Jak widzimy na zalaczonym obrazku, olej sie gestnieje przy wysokich teperaturach (jak liqui moly), to poziom ponizej najlepszego castrola edge bez ochronny castrola Edge, estry robia jednak swoje i nie ma papki a la castrol..

http://img-fotki.yandex.ru/get/6411/16219540.4/0_8ee50_95e9ef52_XXL

 

Generalnie to tani i bardzo kiepski olej (zostawia mniej brudu niz castrol przez estry ale ochronna jest ewidentnie gorsza, tylko te ferrari mnie dziwilo, tyrknolem do jedynego Aso Ferrari we francji ktore znam... a tak tak shell, mamy gdzies w magzynie jak pan chce ... ale zazwyczaj lejemy Redline...

 

A tak nota bene to straszna sciema, temperatura zaplonu to nie 240 jak podaja tylko raczej 225/220 wedlug testow, testy na "wybranych" laboratoryjnie probkach olejow to troche sliska droga podawanie informacji, testy sa zazwyczaj wykonywane na probkach z produkcji. A podawanie pompowalnosci zamiast Cst (albo dodatkowo do CST) nic nam nie mowi (dodatkowo przy tempie - 35, czyli nie porownasz do czolowki bo tam sie j robi przy tempie -40).

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem od nie dawana posiadaczem BMW e90 318d z 2006 roku jaki olej silnikowy jest najlepszy dla tego modelu?

 

No i cały temat w pi. du tyle wypocin na ten temat a nawet nikt go nie czyta tylko od razu pyta jaki najlepszy - rzepakowy z pierwszego tłoczenia :mad2: :duh:

 

 

To ewidentnie jakis zart bo pytania sa zadawane przez 20 stron. jest jakies 100 razy odpôwiedz czy robic plukanke przy zmianie oleju i czy mobil ESP nadaje sie do benzyny czy moze cos innego no ile razy mozna to samo walkowac ???? :roll: :evil: :evil:

Edytowane przez Rivasi

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caly ten post zrezumujmuy W 4 liniach a potem trzeba go zamknac bo to naprawda zenada

- do dizla olej LL04 : np Valvoline Mst C3 5W30 albo amsoil AEL 5W40

- do benzyn oprocz M3 LL01 : Mobil 1 New life 0W40 albo kazdy inny LL01 5W30, 0W30 5W40 jakiegos uznanego producenta motula, Redline, Valvoline, Amsoila (preferujcie oleje amerykansie jednak dla LL01)

- Przy wymianie oleju robie plukanke liqui moly millers xenum jaka chcecie wszystkie dzialaja tak samo, nie nie popsuje wam to samochodu, tak mechanik ktory to twierdzi to laik i idio.. bo stwierdza cos nie znajac produktu

- olej wymieniasz co 10 tys a nie jak radzi BMW co 30 tys.

- nie syf po oleju to nie jest dobry sposob na uszczelnianie silnika, wymiencie uszcelke, jak was nie stac na wymiane uszczelki, zmiencie samochod na tanszy w eksploatacji, sorry taki mamy klimat.

 

Koniec kropka tematu za dwa zyla... 45 strona tego samego... ile mozna !!! :cry2:

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobie lepiej polece perfekcyjny olej do BM E90 Benzyna i Dizel, tylko potrzebuje kogos kto niedlugo wymienia olej, w zamian za wyslanie 2 probek po 1000 km i 2000 km dostanie gratis analize chemiczna swojego oleju oraz stanu silnika, piszczcie na PW. Do benzyny juz mam kandyta. Edytowane przez Rivasi

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Caly ten post zrezumujmuy W 4 liniach a potem trzeba go zamknac bo to naprawda zenada

- do dizla olej LL04 : np Valvoline Mst C3 5W30 albo amsoil AEL 5W40

 

Co do AMSOIL - nie pomyliłeś się? AEL to chyba 5W30 ,a napisałeś 5W40. Ztego co widzę to AEL ma oznaczenie 5W30. :?: :?:

 

Źródło wątpliwości:

http://pro-choice.pl/5w30-ael-european-car-formula-synthetic-dpf-5l-p-423.html

http://pro-choice.pl/5w40-afl-european-100-synthetic-5l-p-422.html

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caly ten post zrezumujmuy W 4 liniach a potem trzeba go zamknac bo to naprawda zenada

- do dizla olej LL04 : np Valvoline Mst C3 5W30 albo amsoil AEL 5W40

 

Co do AMSOIL - nie pomyliłeś się? AEL to chyba 5W30 ,a napisałeś 5W40. Ztego co widzę to AEL ma oznaczenie 5W30. :?: :?:

 

Źródło wątpliwości:

http://pro-choice.pl/5w30-ael-european-car-formula-synthetic-dpf-5l-p-423.html

http://pro-choice.pl/5w40-afl-european-100-synthetic-5l-p-422.html

 

Pozdro

 

mozliwe... ale chyba nie o tym mowa si ?

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
nie każdy tak ogarnia ten temat,więc chciałem doprecyzować.co do merytoryczności przecież nic nie kwestionuję si? ;) no to który? 5W30 czy 5W40? u siebie akurat aktualnie latam na tym Amsoilu 5w40 i zastanawiam się czy przy nim zostać czy zmienić na Amsoil 5W30 albo jakąś inna markę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytlumacze szczgolowo jak bede mial testy bo inaczej nikt nie uwierzy ale W oleju nie powinny cie interesowac skladowe tylko technologia przetwarzania. Tak naprawde wazne sa czyniki CCS, Noack, spalania, indeks lepkosci, pompowania, i HTHS (ale on i tak jest ograniczony przez normy w BMW) i dla dizla zachowany SAPS bo go nie morzesz zmniejszyc a jest to wazne dla DPFA i dizlowskich katow. Ochrone stworzy ci dodatek antytarciowy ktory jest zawsze podawany z najnowsza generacja Estrow ktore zadbaja o czystosc silnika a dla niektorych producentow kompletowany przez bez popiolowe zwiazki ochronne. Przy wymianie oczywiscie co 10 tys km a nie co 30 tys. Bo uzyskasz DUZOOOO lepsze parametry ochrony silnika przy dodatkach Estrowo anty tarciowych producentow dodatkow za mniej wiecej 100 zl/wymiana oleju niz ci da jaki kolwiek olej, te dodatki sa dzisiaj neutralne dla oleju a wiec technologia producenta jest najbardziej istotna niz zawartosc.

 

Tak naprawde jezeli bys mial kompletna analize twojego oleju LL04 to bys sobie zdal sprawe ze te dodatki sa w ilosciach minimalnych dlatego zaden produvent ich nie podaje.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazlem taki film na youtube.. amsoil vs mobil 1

moze sie kolega Rivasi odniesc do tego bo z tego co widze ma najwieksze pojecie o olejach itp..

 

 

 

 

 

Dzieki rowniez za doradzenie plukanki dlugodystansowej :) juz zalana i czekam na efekty oraz wymiane oleju..

Nad olejem nadal sie zastanawiam, i doczytalem ze np olej Mobil1 jest olejem technologi syntetycznej a nie syntetykiem za jakiego sie podaje oraz ze castrol edge jest pelnym syntetykiem i nie bardzo wiem dlaczego jest odradzany i mowi sie ze nie jest najlepszym olejem ?? ponizej taki test i wydaje sie ze castrol wychodzi dobrze w nim..

 

Mnie interesuje 0w40 olej do mojego diesla..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.