Skocz do zawartości

Kupno X5 pytani,rozterki,porównania.....


Prezioso

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Dzięki za info.

Już jest na nią rezerwacja wiec cóż ...

No i żonka coś marudzi ze 20l spalanie to jednak sporo.

Ale jadę obejrzeć 535. Mam nadzieje ze będzie Ok.


Wiem ze nie ten dział.

Ale tamte poznikały.

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 952
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Benzyny są bardziej skomplikowane? Od współczesnego diesla? Diesel z common railem, dwiema turbinami, dpfem itd... A w czym?

A z tym N55 z forum trójek to co jest nie tak?

Benzyny sa bardziej skomplikowane jak diesle. Daj sobie z nimi spokoj, to jest dobra rada. N55 w x5... to wskocz na forum 3jek i poczytaj i juz nie kupisz. E70 tylko poliftowa 30dx z n57 i 8hp. Starsze sa stare m57 z 6hp, mocniejsze sa klopotliwe, 2x turbo i 3x turbo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Benzyny są bardziej skomplikowane? Od współczesnego diesla? Diesel z common railem, dwiema turbinami, dpfem itd... A w czym?

A z tym N55 z forum trójek to co jest nie tak?

Benzyny sa bardziej skomplikowane jak diesle. Daj sobie z nimi spokoj, to jest dobra rada. N55 w x5... to wskocz na forum 3jek i poczytaj i juz nie kupisz. E70 tylko poliftowa 30dx z n57 i 8hp. Starsze sa stare m57 z 6hp, mocniejsze sa klopotliwe, 2x turbo i 3x turbo.

A rozebrales kiedys takie n57 i n55? Tak caluske od dolu do gory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nope. Ale co to ma do rzeczy?

No i co z tymi forumowymi 3er z N55?

Nie obraź się ale pisanie takich konkretnych postów powinno być podparte merytorycznymi argumentami.

 

Benzyny są bardziej skomplikowane? Od współczesnego diesla? Diesel z common railem, dwiema turbinami, dpfem itd... A w czym?

A z tym N55 z forum trójek to co jest nie tak?

Benzyny sa bardziej skomplikowane jak diesle. Daj sobie z nimi spokoj, to jest dobra rada. N55 w x5... to wskocz na forum 3jek i poczytaj i juz nie kupisz. E70 tylko poliftowa 30dx z n57 i 8hp. Starsze sa stare m57 z 6hp, mocniejsze sa klopotliwe, 2x turbo i 3x turbo.

A rozebrales kiedys takie n57 i n55? Tak caluske od dolu do gory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To po cholere sie wypowiadasz? Piszesz o osprzecie a nie o silniku. Napisze tak, znajdz mi vanosa, vvt, zmienna geometrie pompy oleju, elektrozawory vanosa, zawory oleju i cala reszte bzdur w n57. Common rail? 500tys to zaden problem w n57, w n55 jestes juz po 5ciu wymianach wtryskow, 3wymianach pomp, malo tego, juz dawno sie co najmniej raz zatarl. Turbo? 400tys w n57 wciaz lataja na ori, n55? Bez komentarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N57 nie jest królem prostych rozwiązań ani niezawodności. Panewki tam też nie są wieczne, tłok lubi się spotkać z zaworami więc by przejechać te 500tysi trzeba wyciągać 5 razy silnik i zmieniać rozrząd. No może 3 razy. Nagar sprawi, że olej będzie pity jak browar na ławce pod blokiem, wtedy dpf poleci szybko. Wtryski takie żywotne też nie są. .Ps jakiś taki natarczywy i agresywny jesteś w swoich wypowiedziach. Zluzuj krawat odrobinę:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie lubie jak ktos kto ma zerowe pojecie o silniku, nigdy nie naprawial zadnego, wypisuje swoje madrosci, bo akurat ma taki i podwaza co pisze osoba, ktora rozebrala ich wiele. Proste. Ja mialem je wszystkie na swoim stole. Nie ma silnika, od 2004 roku w bmw, tylko w tym siedze, ktorego nie rozkrecalem. Benzyna jest duzo bardziej skaplikowana, znacznie mniej trwala i podatna na bzdurne awarie niz diesel bmw. N54/N55/N20 dla odwaznych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kkx5 masz sporą wiedzę. Może byś się nią podzielił i powiedział po krótce wszystkim entuzjastom ww. silników benzynowych na co zwrócić uwagę przed kupnem, a jakie prace wykonać po kupnie aby cieszyć się niezawodną pracą silnika?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kkx5 masz sporą wiedzę. Może byś się nią podzielił i powiedział po krótce wszystkim entuzjastom ww. silników benzynowych na co zwrócić uwagę przed kupnem, a jakie prace wykonać po kupnie aby cieszyć się niezawodną pracą silnika?

To pytanie to rozumiem. W koncu ktos sensownie cos napisal. Panowie, z wtryskami nie zrobimy nic, taka natura, to nie tylko bmw. Wszystkie pb na bezposrednim beda szybko siadac, audi, merc, bmw, nie istotne. To samo tyczy sie pompy hpp czy tez pompy wody elektrycznej. Taka natura, zuzycie. Najgorsze sa zatarcia tych silnikow. Jak dla mnie, aby temu zapobiegac, olej 5w50 oraz wymiana co max 8tys. Jak zimny, nie krecic silnika wysoko. To tyle. Olej olej olej, to jest podstawa. Reszta jest zawsze do ogarniecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
40d... Silnik bardzo dobry ale... spotkalem sie z wieloma przypadkami zatarcia walow. Cos sie dzieje z pompami oleju. Nie wystepuje ten problem w 30d. Dodatkowo 40d to dwie turbiny wiec wymiana ich jest bardzo droga. To sa dwie roznice. Reszta jest taka sama.

kkx5 - po Twoich postach zdecydowałem się na 30d, i szukam od jakiegoś czasu, a tu pod nosem pojawiło się 40d i teraz jestem w rozterce.

Jesteś w stanie strzelić jakiego rzędu to są koszty (z robotą) jak pójdzie wał a ile przygotować się za turbinę?


Ten konkretny egzemplarz ma też panoramę, przeglądając wątek widziałem że to kolejny generator kosztów. Ktoś robił i może podać na co się szykować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
też tak myślę, choć na ile będzie szczery to się okaże.. wiem na razie jedno po krótkiej rozmowie, że rozrząd nigdy został wymieniony :(

Bo to jest pre-lci wiec teoretycznie sie tego nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Witam.

Koledzy chcemy z kumplem jechać w niedziele obejrzeć.

Zna ktoś może autko ?

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-x5-bmw-x5-e70-3-0-benzyna-4x4-android-piekna-ID6DKxIj.html#9bbc05df52


Jakieś główne tematy na które należałoby zwrócić uwagę ??

Dzięki

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

To auto miało w dniu 22.10.2018 przebieg 239813 km

https://en.bidfax.info/bmw/x5/109966-bmw-x5-30i-2008-white-30l-6-vin-5uxfe43558l026905.html

No i malowany był przód i prawy bok, któreś drzwi nie wiem który to fabryczny lakier. Maska i prawe drzwi przód swój kolor, a cała reszta inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.