Skocz do zawartości

Dylemat - 530xd vs 525xd vs 528xi prosze o rade


maja22

Rekomendowane odpowiedzi

ja wlasnie ciagle szukam w salonie jazdy probnej 528i odbylem 530d i 535d ( minimalna roznica na korzysc 535d)

 

Spróbuj poszukać eventów jak BMW Xdrive days. Jak ja wybierałem (między 525d, 530d i 528i - w xdrive) to byłem na czymś takim w Warszawie. Super sprawa, bo przesiadasz się bezpośrednio z jednego auta do drugiego i możesz na gorąco porównywać.

 

Wybrałem 530xd. W mojej skromnej opinii, 525d fajne, ale trochę za słabe (poprzednio jeździłem E60 520d 177ps) 528i - niestety spalanie przy codziennej jeździe za duże, no i obydwa te silniki to 4 cylindry... z 530d jestem bardzo zadowolony, oczywiście wadą jest cena, ale uważam, że naprawdę warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 221
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
ja wlasnie ciagle szukam w salonie jazdy probnej 528i odbylem 530d i 535d ( minimalna roznica na korzysc 535d)

 

Spróbuj poszukać eventów jak BMW Xdrive days. Jak ja wybierałem (między 525d, 530d i 528i - w xdrive) to byłem na czymś takim w Warszawie. Super sprawa, bo przesiadasz się bezpośrednio z jednego auta do drugiego i możesz na gorąco porównywać.

 

Wybrałem 530xd. W mojej skromnej opinii, 525d fajne, ale trochę za słabe (poprzednio jeździłem E60 520d 177ps) 528i - niestety spalanie przy codziennej jeździe za duże, no i obydwa te silniki to 4 cylindry... z 530d jestem bardzo zadowolony, oczywiście wadą jest cena, ale uważam, że naprawdę warto.

 

 

KubaBB - Gratuluje zakupu ja rowniez poszukiwalem auta R6 i padlo u mnie na 535xd ( ciagle czekam na odbior - ciagle cos dodaje do specyfikacji zamowienia ale ostatnio dostalem odmowe i Nav prof. poszlo sie j#$%^$ )

 

Jedzilem 530xd i naprawde spalnie i osiagi to zloty srodek. Jak dlugo czekales na auto od momentu zamowienia?

Moze wrzuć jakies photo bedziemy podziwiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zastanawiam się nad dodaniem tych opcji jak ktoś ma jakieś doświadczenia to proszę o komentarz :)

 

- tv

-sterowanie głosem

-ostrzeżenie przed zjechaniem z pasa ruchu

-pakiet surround view

-ogrzewanie kierownicy

 

Pozdrawiam

 

 

Ja uwazam to co wypisales to nie warto wydawac - ta kase mozna zainwestowac w inne gadzety np. wyglad zewn. lub lepsza skore itp.

TV- dzial jak auto pratycznie stoi

ostzezenie przed zjazdem z pasa ruchu - tak sobie to dziala nie zawsze moze zadzialac

Pakiet surround view - tu mozna zabrac widac fajnie na ekranie auto

sterowanie glosem - tylko w jezyku angielskim i dobrze wypowiadanym:)

ogrzewanie kierownicy - n/a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zastanawiam się nad dodaniem tych opcji jak ktoś ma jakieś doświadczenia to proszę o komentarz :)

 

- tv

-sterowanie głosem

-ostrzeżenie przed zjechaniem z pasa ruchu

-pakiet surround view

-ogrzewanie kierownicy

 

Pozdrawiam

 

 

Z tych opcji zadnej bym nie wybral. Mam u siebie sterowanie glosem i uzywam tego sporadycznie, najczesciej jak chce wylaczyc prowadzenie do celu. Ostrzezenie przed zjechaniem z pasa ruchu wymaga dobrze oznakowanych drog a poza tym czasami zdarza mi sie zmienic pas bez kierunku lub wlacze kierunek za pozno lub najezdzam na linie szykujac sie do wyprzedzania wiec nawet bym tego nie chcial za darmo - po co maja mnie wkurzac jakies alarmy. Surround View to tylko bajer wg mnie. Dla mnie wystarczaja PDC. Ogrzewanie kierownicy czasami jest fajne ale jak masz garaz to wlasciwie nigdy z tego nie bedziesz korzystal. Takie moje opinie. Jakie inne opcje wybrales?

 

Zapomnialem o TV - dziala tylko na postoju wg mnie opcja dla taxi driverow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój błąd chodziło mi bardziej o "ostrzeganie przy zmianie pasa ruchu"( martwe pole ) . Nad surround view zastanawiałem się bo mam trochę głupi zjazd do garażu plus często wyjeżdża się jakieś uliczki, gdzie nic nie widać - szkoda walnąć autko za tyle kasy

 

Oprócz tych opcji to chyba jest prawie wszystko co można było zamówić bez tv z tyłu, night vision, zmieniarki.

 

Zastanawiałem się właśnie jeszcze nad tv, czasami się stoi w korkach, albo się czeka na kogoś i nie ma co robić :) jestem ciekaw jak to odbiera i czy jest sens wydać na to 5tys czy nie lepiej kupić np. tableta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martwe pole działa jak bardzo powoli wykonujesz manewr i patrzysz w lusterko (tam jest trójkąt ostrzegający), mam to, bezużyteczne.

TV możesz odblokować w czasie jazdy. Wtedy pasażerowie mogą oglądać dvd/tv na głównym ekranie. Tv odbiera kiepsko i nigdy nic w niej nie ma ciekawego, ale parę filmów na dvd obejrzałem w podróży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pochwal sie kolego w takim razie jaki silnik do tego wybrales? Jaki lakier? Czyzby szykowala sie najbardziej wypasiona F10 ze wszystkich na forum? Jesli zamowiles tyle opcji to z tych kamer bym nie rezygnowal - masz boczne i tylna to juz niech beda wszystkie. Asystentow martwego pola, TV i sterowania glosem bym jednak nie bral. Fajna opcja a zwykle pomijana przy wypasionych konfiguracjach jest deska w skorze - zamowiles ta opcje? Ja gdybym jeszcze raz zamawial to bym to wybral.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto jest już zamówione ale przez dealera - produkcja lipiec, dlatego jeżeli wpłacę zaliczkę to może będzie jeszcze możliwość dodania paru rzeczy. Naprawdę ciężka decyzja...

 

Lakier - san marino

skóra - cohiba brown ( nie wiem czy to nie jest z dodatkowym poszyciem deski bo nie ma osobnej opcji na to )

 

a silnik ? no coż v8 biturbo ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Auto jest już zamówione ale przez dealera - produkcja lipiec, dlatego jeżeli wpłacę zaliczkę to może będzie jeszcze możliwość dodania paru rzeczy. Naprawdę ciężka decyzja...

 

Lakier - san marino

skóra - cohiba brown ( nie wiem czy to nie jest z dodatkowym poszyciem deski bo nie ma osobnej opcji na to )

 

a silnik ? no coż v8 biturbo ....

 

 

To rozumiem! Juz teraz gratuluje! Nie zapomnij wrzucic jakichs fotek jak juz bedzie Twoja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
... ale wypas poszles na max i tak trzymac oby ci sluzyla - GRATULUJE :cool2: bez zdjec ci nie darujemy:) czekamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik marzenie! Gratuluje i delikatnie zazdroszczę :) :cool2: :cool2: :cool2: kolorek tez piękny, ostatnio widziałem takie f10 ale z białym wnętrzem i wyglądało Rollsowo ;)

---------------------

Born Most Wanted


Past:

E34 518 orientblau, A4 B5 2.8 V6 30V, E60 525d monaco , Vectra Caravan Cdti 150 KM F11 520d M Sport,, F10 535d M Sport


Future:

Far Far away F10 M5 Competition

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym z tych opcji dołożył ogrzewanie kierownicy. Przy tak wyposażonym aucie szkoda by było, gdyby tego nie było:)

Osobiście nie mam, ale jeździłem samochodem z podgrzewaną kierownicą i szczerze polecam.

 

Jeszcze pytanie czy masz vebasto? jeżeli nie to super polecam. Ja będę dokładał do swojego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem webasto ale w tej wersji nie ma takiej opcji.

 

zastanawia mnie jedna rzecz : w wyposażeniu standardowym widnieje taka opcja 6NH - zestaw głośnomówiący z interfejsem usb , to jest to samo co np. przygotowanie do tel komórkowego ze złączem bluetooth ??

 

Jak myślicie auto jest wpisane do produkcji na początek lipca , więc teoretycznie do kiedy można wprowadzać zmiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Chciałem webasto ale w tej wersji nie ma takiej opcji.

 

Jak myślicie auto jest wpisane do produkcji na początek lipca , więc teoretycznie do kiedy można wprowadzać zmiany?

 

 

.. ze zmianami to roznie bywa jesli auto nie weszlo w produkcje to mozna zmieniac w dowoli ale jak ja chcialem cos zmeinic to niestety bylo juz END - produkcja przyspieszyla i koniec - mozna zakaldac iz do 4 tyg po podpisaniu umowy mozna robic zmiany pozniej to na wlasne ryzyko. Tak z ciekawosci ale twoja bemia to koszt ponizej 450tys.zl to nie zeszla?:) :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie jedna rzecz : w wyposażeniu standardowym widnieje taka opcja 6NH - zestaw głośnomówiący z interfejsem usb , to jest to samo co np. przygotowanie do tel komórkowego ze złączem bluetooth ??

 

Nie jestem pewny, ale przy tym zestawie ze złączem usb, może być potrzebna specjalna przejściówka (montowana w schowku) a nie do wszystkich modeli tel jest dostępna.

Przy bluetooth sprawa jest jasna i prosta:)

 

Poniżej wrzuciłem listę wyposażenia, które mam u siebie i kilka słów komentarza co wg mnie warto dodać.

Mam nadzieję, że komuś przy wyborze F10/11 pomoże:)

 

416 smolista czerń met

LCSW Skóra Dakota czarny

302 System alarmowy

316 Automatyczne otwieranie/zamykanie klapy bagażnika

337 Pakiet sportowy M

2NB M Leichtmetallr{der Doppelspeiche 351 M, 19"

456 Komfortowe fotele przednie

488 Podparcie lędźwiowe w fotelach przednich

4CE Drewno szlachetne Fineline, antracytowy

710 Kierownica sportowa M, skórzana

715 Pakiet aerodynamiczny M

760 Obramowania BMW Individual Shadow Line na wysoki polysk

775 Podsufitka Individual w kolorze antracytowym

3MC Relingi dachowe Shadow Line Individual, na wysoki połysk

417 Rolety przeciwsłoneczne dla szyb tylnychbocznych

430 Lusterka przyciemniane automatycznie, składane elektrycznie

494 Ogrzewanie foteli przednich

4UR oŚwietlenie ambientowe

4UY Torba na narty i deski snowboardowe

534 Klimatyzacja automatyczna

575 Dodatkowe gniazda 12-V PLN

614 Internet

615 Aktywacja Internetu

633 Przygotowanie do telefonu komórkowego biznes ze złączem Bluetooth

6FL Interfejs audio iPod/USB

6NF Rozszerzenie interfejsu audio o telefonykomórkowe

6NR BMW Apps

761 Szyby przeciwsłoneczne Individual

7NH Pakiet serwisowy BMW Service Inclusive 5 lat / 100

2TB Sportowa automatyczna skrzynia biegów

3AG Kamera cofania

508 Czujniki parkowania z tyłu i z przodu

609 System nawigacyjny Professional

431 Lusterko wsteczne przyciemniane automatycznie

502 Spryskiwacze reflektorów

522 Reflektory biksenonowe

524 Reflektory adaptacyjne

5AC Asystent świateł drogowych

 

Ponieważ auto było już wyprodukowane, to na wyposażenie nie miałem wpływu, ale gdybym konfigurował teraz to dodał bym z pewnością:

 

- wentylowane fotele

- vebasto

- dumper control

- pakiet akcesoriów do bagażnika

 

zastanowił bym się nad:

- lepszym Hi-fi

- wyświetlaczem head-up

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Sorki ze sie wtracam/pytam. Piszecie tutaj wszedzie ze 525 ma wieksza kulture niz 528 bo 6 cylindrow lepsze niz 4. Niby tak, ale z tego co wiem to 525 ma 4 cylindry i pojemnosc niecale 2l. Jezdzilem tym samochodem i niby bylo fajnie ale osiagi nie sa powalajace a spalanie znacznie wyzsze nic w zwyklej 520...

 

(Jesli ktos juz to prostowal w tym watku to wielkie sorry bo przebrnalem go po lebkach i moglem nie zauwazyc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.