Skocz do zawartości

e90 320d dodatkowa pompa wody do wymiany


Wierzba_

Rekomendowane odpowiedzi

Link do sklepu ze szczotkami

http://www.e-szczotki.pl/3279,szczotka-5x5x10-(301a66).html

 

Jeśli ktoś ma namiary na lepsze ceny, to prosimy o linki. Ceny na allegro są chore.

 

Edit

Zauważyłem że link był podany już wcześniej, ale nie zaszkodzi powtórzyć :wink:

 

Link nie działa .

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 298
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Podstawowe pytanie: czy awaria tej dodatkowej pompy zagraża w jakikolwiek sposób głównemu obiegowi wody chłodzącej silnik ?

 

A przy okazji zapytam: czy jest jakiś zamiennik tej dodatkowej pompy, bo ja nigdzie nie znalazłem ! :duh:

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do sklepu ze szczotkami

http://www.e-szczotki.pl/3279,szczotka-5x5x10-(301a66).html

 

Jeśli ktoś ma namiary na lepsze ceny, to prosimy o linki. Ceny na allegro są chore.

 

Edit

Zauważyłem że link był podany już wcześniej, ale nie zaszkodzi powtórzyć :wink:

 

Link nie działa .

 

Skopiuj z końcówką .html i zadziała ;)

 

PS. Po co zamiennik pompy, poza szczotkami nie ma się tam co zepsuć, jak skończył się komutator to kup za 50zł na allegro wymień szczotki i kolejne 100tyś przejedzie. Myślę że nie znajdziesz zamiennika bo nikt i tak by go nie kupił :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Panowie. Jak na prawdę - jak długo funkcja REST działa. U mnie, na rozgrzanym ( i wyłączonym oczywiście silniku ) ciepła wystarcza na max 3 mninuty :mad2: . Jeśli u Was podobnie, to dla mnie ta funkcja jest bezużyteczna, bo ... -hipotetycznie-na zewnątrz (-) 10 C, włączam REST, idę do sklepu po zakupy, wracam po 30 min , a w samochodzie już zimno. Ale.. no własnie, czy ta funkcja REST sama się wyłączy, jak "wyczuje", że już dmucha zimnym powietrzem ?!
Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak silnik jest nagrzany porządnie to działa nawet 15 minut, tylko nie wiem czy ma tak działać jak chcesz, ja jej używam kiedy czekam na kogoś w zgaszonym aucie, nie wiem czy czasem jak wyjmiesz kluczyk i zamkniesz auto nie wyłączy się.

Podstawowe pytanie to do jakiej temperatury masz nagrzany silnik bo na 100% jest ograniczenie temperatury płynu przy którym działa ta funkcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak silnik jest nagrzany porządnie to działa nawet 15 minut, tylko nie wiem czy ma tak działać jak chcesz, ja jej używam kiedy czekam na kogoś w zgaszonym aucie, nie wiem czy czasem jak wyjmiesz kluczyk i zamkniesz auto nie wyłączy się.*

Podstawowe pytanie to do jakiej temperatury masz nagrzany silnik bo na 100% jest ograniczenie temperatury płynu przy którym działa ta funkcja.

 

Sprawdzę tę pierwszą opcję.*

Niestety nie jestem tego sprawdzić ( temp. silnika ) . Wiadomo dlaczego-brak informacji przy zegarach na ten temat :evil:

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Przypomniało sie :norty: mi,że mam EBD ( chyba tak to się nazywa ), to po jeździe podłączę i tam sprawdzę.
Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OBD a dokładniej OBD2 ;-)

 

Dokładnie :-) A tak z ciekawości... czy Twoim/Waszym zdaniem mogę mieć te moduł podłączony na stałe ? Czasami, gdzieś w trasie, może być potrzeba sprawdzenia parametrów silnika.

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Ja mam coś takiego: https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1C7n7IXXXXXblXXXXq6xXFXXXo/Vgate-iCar2-ELM327-OBD2-Bluetooth-Adapter-OBD-2-Car-Diagnostic-Tool-Scanner-ELM-327-V2-1.jpg

 

i mam to podłączone na stałe, do tego aplikacja Torque na telefonie i mam temperaturę i parę innych parametrów na bieżąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coś takiego: https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1C7n7IXXXXXblXXXXq6xXFXXXo/Vgate-iCar2-ELM327-OBD2-Bluetooth-Adapter-OBD-2-Car-Diagnostic-Tool-Scanner-ELM-327-V2-1.jpg

 

i mam to podłączone na stałe, do tego aplikacja Torque na telefonie i mam temperaturę i parę innych parametrów na bieżąco.

Jasne, dzięki.

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem dziś szczotki w N47, i poszło dużo sprawniej niż w M57N- bez demontażu pompki z węży.

Mocno ułatwiło montaż użycie oryginalnej podkładki, która rozwiera szczotki.

Działanie pompki sprawdziłem na "krótko", oraz znalazłem opcję w Inpie która sprawdza jej działanie. Rozgrzałem silnik i sprawdziłem również działanie w praktyce.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam, u mnie podobnie bład A6D1 i diagnoza- dodatkowa pompa wody. Udało mi sie zakupić uzywana pompe lecz tu mam prośbe do Was, zanim ją zamienie chciałbym ja podłaczyć na krótko żeby sie upewnić ze dziala na 100% Tylko mam wątpliość do których pinów podłączyć 12V, bo są nieoznaczone (+;-). Czy nadaje sie do tego zailacz 12 jak do Ledów?

Z góry przepraszam jesli zadałem lamerskie pytanie.

Dziękuje

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus /minus odnajdziesz po rozmieszczeniu kabli w kostce doprowadzającej napięcie - pasuje tylko w jednej pozycji.

Jak podłączysz na próbę odwrotnie + -, to co najwyżej będziesz miał "lewe" obroty. Najlepiej sprawdź cienkimi kabelkami (nawet z kabla telefonicznego) z aku i wtedy masz pewność, że nic nie spalisz.

Lepiej wymienić szczotki w swojej pompce, niż kupować używkę w której prędzej czy później też skończą się szczotki.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

właśnie jestem po pierwszej niestety nieudanej próbie ożywienia webasto...

Otóż zamontowałem kupioną, używaną pompkę (działała na krótko przed montażem) i na początku wskakiwał bład A6D1, ale klepnąłem kilka razy pompke i zaskoczyła (zapewne szczotki tez do wymiany).

 

Udało mi sie jednak permanentnie skasować blad A6D1 ale webasto dalej nie startuje. Pompka wlacza sie doslownie na 1-2 sek i wylacza sie, błąd nie powraca.

 

Mój znajomy sprawdził i do kostki rzeczywiście dochodzi napiecie na 1-2 sek i koniec. Teraz naprawde nie wiem co dalej, czy w INPA trzeba aktywować webasto po kilkudziesięciu nieudanych probach? Jak tak to gdzie?W INPA nie mogę nigdzie znaleźć opcji aktywacji. Moze jakis bezpiecznik? A moze dalej ta pomka jest zła?

 

Z góry dziekuje za jakiekolwiek sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zero błędów, jedynym był od dodatkowej pompki, ale już nie występuje po naprawie pompki.

W INPIe udało mi sie znaleźć zakładkę od WEBASTO, ale niestety tam jest wszystko po niemiecku.

Doszedłem do etapu gdzie pojawia sie do wyboru F1- reset, F2- start

Wciskając F2- otrzymuje info, że muszę coś manualnie włączyć (klemme r + standheizung manuell aktivieren) i tu nie mam pojęcia jak i gdzie to włączyć.

 

pmr5AkR5j

 

Z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie.

Sam posiadam problem z Webasto. Po odpaleniu z pilota, wentylatory załączają się w środku ale ani piecyk webasto ani dodatkowa pompa wody nie pracuje.

W IHKA zero błędów, dodatkowa pompka sprawna (musiałem poprawić).

wicked11 Jaką masz wersję INPY? Mi cały czas wywala błędy. Od razu po wejściu w IHKA już mam błąd od wersji. Później po wejściu w Webasto kolejne 2 błędy.

Nie mam zamontowanego czujnika zaparowania szyby, może to być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.