Skocz do zawartości

e90 320d dodatkowa pompa wody do wymiany


Wierzba_

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 298
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Żonie padło przy przebiegu 312kkm jak zmieniłeś na nowe to raczej już się nie przyda

Może to nie była pierwsza :norty:

 

Kumpel też ma padnięta tylko on ma silnik Mxx szkoda że węże idą inaczej to bym podmienił na moją jak mi się uda ją postawić.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była pierwsza rok wybity na pompie był zgodny z produkcją może mam prawdziwy przebieg a większość nie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Szczotki wymienione funfcja REST działa, jednak po skanie mam taki bład

Short circuit to positive or open circuit additional water pump (Kod A6D1) Jakieś pomysły :D ??

Jesteś pewien że działa :?

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To nie chodzi o to czy leci cieple powietrze, mi też leci na padnietej pompie do czasu.

Pompa ma się włączyć i doprowadzać ciepłą ciecz do nagrzewnicy czy jak to się tam zwie aby wykorzystać resztę ciepła z cieczy. Daj 14v na wtyczkę i posłuchaj czy pracuje.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak przynajmniej wcześniej pisali, ja nie mam funkcji REST i dyby nie komp nawet bym nie wiedzial że coś nie działa.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie pracuje ciągle, tylko na zapłonie i podczas początków rozgrzewania silnika aby ciepło szybciej trafilo do kabiny no i do odpowietrzania ukladu

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinna pracować również przy włączonej funkcji Rest :)

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa faktycznie nie pracowała :D , jednak wystarczyło pobudzić ją fizycznie(postukac) i wszystko zaczelo działać a błąd udało się skasować

 

Takie pukanie to przeważnie na chwilę - miałem tak samo. Szczotki się kończą i prędzej czy później trzeba wymienić.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Panowie od jakiej temperatury włącza się ta pompa? Czy chodzi cały czas? Pytam bo sam zaraz bede zabierał się za wymianę szczotek. Przed chwilą podjechał do mnie kolega E91 i przy dzisiejszej temperaturze na dworzu 7'C nie zapaliła mu się dioda na pokrętle REST i pomka nie chodziła Edytowane przez miroy511
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Właśnie jestem po wymianie szczotek. Ale coś mi nie działa. Funkcja rest nie włącza się (ponad 30 stopni na dworze, ma to znaczenie?). Ista D ciągle pokazuje błąd (za to znikły mi błędy świec żarowych).

Czyżbym źle polutował, że nie działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po wymianie szczotek. Ale coś mi nie działa. Funkcja rest nie włącza się (ponad 30 stopni na dworze, ma to znaczenie?). Ista D ciągle pokazuje błąd (za to znikły mi błędy świec żarowych).

Czyżbym źle polutował, że nie działa?

 

Po prawidłowej wymianie szczotek błąd powinien dać się skasować i powinien zniknąć a żeby włączyć funkcję REST muszą zostać spełnione odpowiednie warunki między innymi musi być odpowiednia temperatura na zewnątrz oraz odpowiednia temperatura płynu chłodzącego w układzie. Żeby sprawdzić czy pompka działa należy dysponować sprzętem diagnostycznym w którym można wymusić na parę sekund pracę pompki.

 

P.S. Proszę uważnie czytać wcześniejsze posty w których wszystko już zostało dokładnie opisane a nie na nowo każdemu z osobna należy pisać w kółko to samo :mad2:

http://www.4shared.com/download/N-TL0Wk0ce/u5pw.jpg?sbsr=29fdbbca5e3a694bc526b93bccac24c495e&lgfp=3000


**********************

Moje byłe BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=112&t=209629

Moje obecne BMW: ...

**********************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jest OK. Wygląda, że przyczyna była prozaiczna. Przycisnęła mi się sprężyna szczotki dekielkiem przy zakładaniu i nie dociskała szczotki. Poprawiłem, złożyłem i wygląda, że jest OK, bo tym razem ISTA skasowała błąd i na razie nie wrócił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po wymianie szczotek. Ale coś mi nie działa. Funkcja rest nie włącza się (ponad 30 stopni na dworze, ma to znaczenie?). Ista D ciągle pokazuje błąd (za to znikły mi błędy świec żarowych).

Czyżbym źle polutował, że nie działa?

Witaj. Gdzie kupiłeś szczotki do pompki ? I czy sam wymieniłeś bez demontażu pompki .Jeżeli tak to opisz trochę jak się za to zabrać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczotki kupiłem na allegro, wymiar 5x5x10 (pasują idealnie).

Adres aukcji http://allegro.pl/szczotka-szczotki-pompy-wody-wodnej-5x5-linka-i5460760721.html

 

Ja podpierałem się poniższą instrukcją:

https://www.sgaf.de/content/zusatzwasserpumpe-kuehlmittelnachlaufpumpe-253241

 

Szczotki można wymienić bez demontażu pompki, ja tak zrobiłem, jest dobry dostęp. Co najwyżej można wyjąć pompkę z mocowania z bocznej ścianki, ale bez ściągania węży.

Najpierw odpinamy przewód doprowadzony do pompki, potem trzeba odgiąć jakimś płaskim śrubokrętem zagięte blaszki trzymające górny dekielek. Dekielek podważamy śrubokrętem i ściągamy. Uważać, żeby nie zgubić podgiętej podkładki, bo będzie ona potrzebna przy wkładaniu.

Mamy wyciągniętą część ze szczotkami. W nowych szczotkach przygotowałem czoło pilnikiem okrągłym. Wywalamy stare szczotki i na ich miejsce lutujemy nowe. Zakładamy sprężynki dociskające.

 

Teraz trzeba włożyć tę pogiętą podkładkę pomiędzy szczotki. Umożliwia ona łatwe złożenie ponowne pompki, inaczej ciężko by było przełożyć szczotki nad łożyskiem. Zacytuję zdjęcie, które wrzucił @wyspiarz.wolin

Pokazuje ono jak należy ustawić podkładkę.

Mi za pierwszym razem przycisło sprężynkę dociskową i musiałem poprawiać.

 

Operacja jest relatywnie łatwa i trwa ~1,5-2 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Panowie wiem, że to temat o e90 ale pompki pewnie są podobne. U mnie w X3 3.0 M57N też jest błąd dodatkowej pompy wody - zwarcie do negatywnej. Podejrzewam szczotki.

Czy ktoś z was rozbierał taką pompkę? Numer 5 na schemacie: http://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=PD91-EUR-01-2007-E83N-BMW-X3_30d&diagId=64_1404

Czy rozmiar szczotek które tutaj podajecie będzie taki sam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.