Skocz do zawartości

Łańcuch rozrządu N47


filu02

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

A ja sie troszke wylamie bo dla mnie ten dzwiek jest za bardzo otwarty i metaliczny a zarazem rytmiczny ale tam gdzie sie chcialem wsluchac to kolega przelecial telefonem jak by go ktos kijem po plecach naparzal.

Sciagnij pasek wielorowkowy i zobacz czy dzwiek zniknie-i zrob to tak szybko jak wykonales nagranie bo pompa wody jest napedzana wlasnie tym paskiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg jest miejski w 50% to jest potwierdzone z poprzednim właścicielem.

Auto jest ze stycznia 2010 więc silnik na bank z 2009.

Nie zlinczujcie mnie ale gdzieś w necie znalazłem że gościu dolał LM ceratec i temat się wyciszył.

To tylko takie gdybanie i pewnie skończy się na podróży do Fąfary...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Auto jest ze stycznia 2010 więc silnik na bank z 2009.

To nie ma wiekszego znaczenia-w 2009 zostal poprawiony

Nie zlinczujcie mnie ale gdzieś w necie znalazłem że gościu dolał LM ceratec i temat się wyciszył.

Taka naprawa to tylko tuszowanie problemu a nie jego usuniecie

To tylko takie gdybanie i pewnie skończy się na podróży do Fąfary...

Najpierw zrzuc sobie pasek co by sie nie okazalo ze jest to twoja najdrozsza lekcja mechaniki w Twoim zyciu...

Gdyby ten dzwiek byl od rozrzadu ( choc nie pasuje do niego ) to po kilkunastu czy kilkudziesieciu kilometrach jazdy powinny byc zatarte najwazniejsze czesci silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Fąfara robił u mnie rozrząd rok temu i rozrząd podobnie albo i nawet głośniej hałasuje. Konsultacja telefoniczna była i dostałem informację, żeby jeździć bo gwarancja jest dwa lata ale nie dotyczy akustyki... Więc u Ciebie rozrząd hałasuje ale nie wiem na ile jest to groźne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja tam slysze dwa dzwieki ale rozrzadu nie slysze...

Zeby to zlokalizowac bedziesz potrzebowal dojscie od dolu i od gory silnika.

Pierwszy dzwiek ktory slysze to podcisnienie-masz je w ukladzie dolotowym oraz hamulcowym ( serwo-pompa vacum oraz rurka egr-kolektor ssacy) jednym slowem wszystkie rurki,rury i ich polaczenia oraz polaczenie kolektora z glowica powinienes sprawdzic.

Drugi dzwiek to przez moment slyszalem takie dzwonienie z delikatnym rezonansem wiec cos jest zbyt slabo dokrecone albo sie poluzowalo od drgan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem umówiony na wizytę w nieautoryzowanym warsztacie zajmującym się tylko BMW w mojej okolicy po świętach na sprawdzenie, mówiłem też o tym co pisał Kotin44, sprawdzą wszystko. dam znać po wizycie jak to widzą,

BTW oglądali filmiki które nagrałem i mówią że tragedii nie ma, ale chcą to sprawdzić na "żywo"

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ale niby jak sprawdza? zeby sprawdzic to trzeba zdjac skrzynie i obudowe rozrzadu. a jak sie zrobi tyle to rozrzad trzeba wymienic. jesli go slychac to znaczy ze jest zlom. zostawisz go bo niby jest ok a za 2 tys bedziesz robil remont silnika albo kupowal slupek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
BTW oglądali filmiki które nagrałem i mówią że tragedii nie ma

Tez jestem tego zdania

ale niby jak sprawdza?

Tak samo jak zostalo sprawdzone na forum czyli na sluch tylko tu jest wazne gdzie sie slucha...

Dwiek sie rozchodzi falami w liniach prostych i odbija sie od przeszkod w tym przypadku sa to nadkola zatem jesli epicentrum dzwieku jest rozrzad to jego dzwiek rozejdzie sie na prawa i lewa strone silnika i bedzie sie odbijal od karoserii.

Stojac przed autem po prawej stronie slychac niepowolany dzwiek ale dla mnie kluczowym momentem nagrania jest 0,14-0,17 gdzie kolega przemiescil telefon na lewa czesc silnika a tam cisza-w tych silnikach wlasnie w tym miejscu sie slucha rozrzadu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tym dźwięku?


https://youtu.be/BEiELNwzmIs

Słychać rozrząd:(


Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

Auto jest rok po wymianie u Fafary kompletnego rozrządu... Co robić? Olej zmieniany co 10kkm. Wcześniej millers teraz BMW.

Ile kkm temu miałeś tą wymianę i jaki koszt poniosłeś(może być na PW)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.