Skocz do zawartości

Łańcuch rozrządu N47


filu02

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam Panowie,

Wiem ze to słabe diagnozować w ten sposób ale posłuchajcie samochodu mojej żony. Mam wrażenie ze lekko szura łańcuch ale może macie lepsze i bardziej doscwiadoczone ucho do tego.

Co myślicie?


Przebieg 145 tys km.




Od dołu z lewej strony, odpalony na zimnym.


Edytowane przez piodeb88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

Wiem ze to słabe diagnozować w ten sposób ale posłuchajcie samochodu mojej żony. Mam wrażenie ze lekko szura łańcuch ale może macie lepsze i bardziej doświadczone ucho do tego.

Co myślicie?


Przebieg 145 tys km.




Od dołu z lewej strony, odpalony na zimnym.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ktoś wie jakie oznaczenie silnika ma wersja 320d ed (efficient dynamic)? W aplikacji bimmertool pokazuje n47d20b, a podobno jest to ten sam silnik co 184 km n47d20c.

To jest ten sam silnik, tylko mapa słabsza i domyślnie auto odpala się w trybie eco pro.

Da się zrobić z tego normalną wersję 320d, kwestia kodowania i zmiany oprogramowania na normalną.

Kilka sztuk już się trafiło, które tak robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Nawiazując do moich filmików trochę wyżej, rozrzad wymieniony u Fafarów. Polecam, dobra cena i 2-3h po temacie. Samochód zdecydowanie ciszej pracuje, nie było jeszcze tragedii przy przebiegu 145 tys km ale jak to usłyszałem idealnym moment na profilaltyczna zmianę. Dla potomnych jak się wybieracie to nie sugerować się ślepo GoogleMaps i jechać od strony np Bierutowa bo inaczej zafundujecie sobie dobry offroad przez pola :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie słychać rozrządu. U mnie było tez takie cykliczne cykanie słuchać, po wymianie ustało. Luz jak pisałem byl już.

 

No właśnie dla mnie to są dwa różne dźwięki, u mnie czasem nie odzywa się dwumas?


Tak jak z tym sporadycznie pojawiającym się cykaniem pojawia się też czasem drżenie budy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale powiedz o co ty chcesz przeczytać? Ze Twój akurat nie będzie do wymiany? Przecież nikt tej dezycję za ciebie nie podejmie, możesz świadomie jeździć dalej i go nie wymieniać, albo sprzedać auto. Ale taniej na pewno go już nie zrobisz. Pamietam ze jak pare lat temu kupiliśmy X1 żonie to u Fafarów był do zrobienia za ok 2600-2800 jak dobrze pamietam teraz 3600 wiec decyzja należy do ciebie. Jak przeczytałeś temat to może i wytrzyma jeszcze parędziesiąt tysięcy km a może strzeli przy następnym odpaleniu i wtedy bol, czy wydać parenascie tysięcy na remont/drugi silnik czy sprzedać auto za grosze z uszkodzonym motorem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nic mi nie chodzi, ale dopytujesz jakbyś nie wierzył ludziom na tym forum gdzie diagnozowanie samochodu po filmikach z netu to jak wrozenie z fusów. Jak nie oszczędzasz to jedz do konkretnego mechanika i niech się za niego weźmie. Jak nie będzie luzów na łańcuchu to zapłacisz za sprawdzenie i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Człowieku ale o co Ci chodzi? Chce się po prostu dowiedzieć jak najwięcej, uwierz, że akurat na samochodzie nie oszczędzam, a mechanikiem nie jestem.

Nie wymieniaj, wszystko jest ok. To dwumasa. Zadowolony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku ale o co Ci chodzi? Chce się po prostu dowiedzieć jak najwięcej, uwierz, że akurat na samochodzie nie oszczędzam, a mechanikiem nie jestem.

Nie wymieniaj, wszystko jest ok. To dwumasa. Zadowolony?

 

Fantazja ponosi? Grzecznie dopytuje bo po prostu nie wiem, nie znam się, inni mówią, że to co innego, chyba po to forum jest, nie?


A kolega wyżej chyba zapomniał, że sam filmiki wrzucał, a sam mnie do mechanika wysyła :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
krystalicznie czysty dźwięk łańcucha

 

A nie powinno go słychać bardziej wraz z większaniem obrotów?

 

ja słyszę rozrząd na moje ucho w stanie agonalnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krystalicznie czysty dźwięk łańcucha

 

A nie powinno go słychać bardziej wraz z większaniem obrotów?

 

ja słyszę rozrząd na moje ucho w stanie agonalnym

 

No i dziękuję bardzo za opinie, a wymieniany był 90 tysięcy km temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

ja słyszę rozrząd na moje ucho w stanie agonalnym

 

No i dziękuję bardzo za opinie, a wymieniany był 90 tysięcy km temu.

Kompletny ze ślizgami i zębatkami?


Coraz częściej spotykam się z praktyką wymiany samego łańcucha poprzez przeciągnięcie nowego ciągnąc za stary.


Naciąg łańcucha da się zweryfikować przyrządem. Większość ASO go posiada. Myślę, że większość mechaników specjalizujących się w marce też już go posiada. Kumpel w Borucinie i warsztat gdzie pracuje(w Raciborzu) na pewno mają takowy. Warto zapytać w swojej okolicy czy ma ktoś taką możliwość, będziesz mieć odpowiedzieć w jakim stanie jest łańcuch.



Filmiki nagrywane telefonem nie zawsze są miarodajne, bo mikrofon często zbiera śmieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
przyrząd obrazuje stan tylko górnego łańcucha a wyciąga się też dolny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
przyrząd obrazuje stan tylko górnego łańcucha a wyciąga się też dolny

Owszem, ale głównym sprawcą problemów jest górny(no chyba, że przy poprzedniej wymianie ktoś górny wymienił, a dolny zostawił). Poza tym, to najczęściej górny słychać jak obija się po obudowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.