Skocz do zawartości

Łańcuch rozrządu N47


filu02

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Shackmir juz dawno nie widziałem takiej cebuli , nie kombinuj i lej nowy olej.

Skoro podawana jest także cena "bez oleju" no to jak mam to rozumieć inaczej? Cebulę sobie wypraszam, olej zmieniam co 8kkm, teraz mam zalany świeży olej który ma praktycznie 400km więc skąd mam wiedzieć czy on by się nadawał do ponownego zalania czy nie? No i nadal nie znam odpowiedzi po jakim interwale po wymianie rozrządu należy wymienić olej.

Rozrzad to nie wymiana walu/panewek. Zmieniamy po ilu tam sobie ktos ustalil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W sumie to nie wiem, ale jeżeli cena może Ci coś powiedzieć to sam rozrząd bez oleju 3100 zł

Czy rekomendują wymianę oleju po konkretnym przebiegu po "dotarciu" rozrządu? Mam świeży olej zalany ale okazało się, że muszę wymienić rozrząd (wcześniejszy właściciel zmieniał przy 160kkm, ale mechanik słyszy, że już szumi przy 220kkm czyli też jakaś chińszczyzna była założona) i zastanawia mnie czy można po zmianie rozrządu wlać "stary" olej i wymienić na nowy np. po 1000km.

Wiem, że nie jest to wielka oszczędność, ale jeśli nie byłoby przeciwskazań to 200zł można przeznaczyć na kolejną wymianę po prostu.

Bardzo czesto rozrzady sobie szuraja. Nie oznacza to ze jest do wymiany. Zlecilbym mechanikowi zdjecie pokrywy zaworow i inspekcje jak wyglada gorny lancuch, jak bardzo jest wysuniety napinacz. 90% uszkodzen polega na zerwaniu gornego lancucha. Jesli jest wysuniety zbyt mocno, wymieniamy, jesli nie, skladamy i jezdzimy spkojnie dalej. Ta czynnosc mechanik i tak musi zrobic przy wymianie rozrzadu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli jest wysuniety zbyt mocno, wymieniamy, jesli nie, skladamy i jezdzimy spkojnie dalej. Ta czynnosc mechanik i tak musi zrobic przy wymianie rozrzadu.

Dzięki za info, chyba i tak umówię się do Braci Fąfara i zrobimy tak jak mówisz, myślę że będą w stanie ocenić czy jest konieczna wymiana rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak sie z nimi umowisz to na pewno go wymienia, nie robmy z braci jakis mega mechanikow. Wiekszosc warsztatow juz dawno jest po kilku n47. Przeciez to nie jakas magia. Prosta sprawa w zasadzie. Jak czytam gdy ktos jedzie pol Polski aby rozrzad wymienic to usmiech sie pojawia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jktos jedzie pol Polski aby rozrzad wymienic to usmiech sie pojawia.

Dla mnie decyduje kwestia finansowa. Oni robią na pewno dobrze z tego co się zorientowałem za 3250zł, ta sama usługa u mojego mechanika 5200. Ja mam 300km do braci więc mało nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A mozna wymienic rozrzad zle? Za 3200 nie ma szans na czesciach ori z salonu, wstawiaja to co wszyscy swaga/febi/irwis. 5200 to niezla przeginka za n47. Za tyle sie robi n57, oczywiscie nie na ori. Robia to szybko i tyle. Kutego rozrzadu ci nie wstawia tak samo jak zlotego oleju. Patrzmy na to realnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 3200 nie ma szans na czesciach ori z salonu,[...] 5200 to niezla przeginka za n47. Za tyle sie robi n57

No właśnie, 5200 przeginka, 3200 tanio na (sprawdzonych) zamiennikach, wiec chyba normalne, że chcę się przejechać 300km zeby mieć za 3200? Nie znam mechaników w Krakowie, wiec pomyslalem ze zrobie u nich. :roll:

Jak ktoś zna kogoś w krakowie kto zrobi dobrze za 3200 to dajcie znac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Oczywiscie. Absolutnie nie neguje takich decyzji. Jesli nie ma nikogo zaufanego na lokalnym rynku badz ceny sa wysokie, jak najbardziej ma sens jazda do ludzi co robia to szybko i zrobili tego duzo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Jestem po wymianie rozrządu bmw f10 530d. Chciałem się ze wszystkim podzielić wrażeniami. Bmw może już nie takie nowe bo 2010 r ale serwis podejście super zacznę od tego że autko zostało super zabezpieczone kierownica ,lewarek zmiany biegów, siedzenie i nawet wycieraczka WOW :shock: .Cała operacja trwała 3-dni wszystko według procedur.Kontakt telefoniczny z opiekunem samochodu Panem Robertem 11/10 .Cały wpis do serwisu aso z naprawy :) dodatkowo dostałem zdjęcia z naprawy auta 120 zdjęć jest co przeglądać wolnym czasie :D Niespodzianka autko i komora silnika umyta DARMO :shock: Jak ktoś szuka dobrego mechanika od bmw polecam ,ja takiej osoby szukałem 15 lat bujając po pseudo warsztatach. JAK ktoś chce kontakt tel to pisać na priv, albo wpisać na youtube nazwę Reiselcar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Muszę wymienić rozrząd w moim BMW E90 318D 143km N47. Ponieważ robocizna jest droga zdecydowałem się na wymianę całości łącznie z kołami zębatymi i łańcuchem pompy oleju.

Ponieważ autko ma swoje lata, a ja muszę liczyć się z kosztami nie włożę oryginału. Chcę zrobić rozrząd na dobrych zamiennikach. Co byście mi polecili: IWIS, SWAG, FEBI, czy może jakieś inne propozycje?

PS

Może ktoś wie na 100% co BMW wkładało na pierwszy montaż?


Z góry dzięki za pomoc

szwajcar85

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Na pierwszy IWIS. Zawsze wymienia sie calosc, lacznie z kolami i lancuchem oleju. Firmy, ktore podales do gorna polka. Jest masa zamiennikow dobrej jakosci a tansze, np, FAI.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej, bardzo proszę o możliwą podpowiedź w kwestii tego dzwięku wydobywającego się z silnika po odpaleniu (jakieś dziwne cykanie po chwili?). Autko ma 157k póki co bez wymiany rozrządu. Z góry dziękuje za wszelkie podpowiedzi.


Link do filmiku -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.