Skocz do zawartości

Łańcuch rozrządu N47


filu02

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Będę robił rozrząd w N57 z przebiegiem 324k i dam Wam znać jak wyglądał łańcuch itp.

Rozrząd mam fabryczny - przynajmniej na temat jego wymiany nic nie wiem.

 

Jak zrobisz, to podaj proszę koszt i gdzie robiłeś. Mnie też chyba czeka wymiana rozrządu w N57.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę robił rozrząd w N57 z przebiegiem 324k i dam Wam znać jak wyglądał łańcuch itp.

Rozrząd mam fabryczny - przynajmniej na temat jego wymiany nic nie wiem.

 

Jak zrobisz, to podaj proszę koszt i gdzie robiłeś. Mnie też chyba czeka wymiana rozrządu w N57.

 

Części zamowiłem na częscidobmw - kompletny rozrząd wraz z częściami które zasugerował sprzedawca aby przy okazji wymienić - łączny koszt za nie to 2014 pln + do tego trzeba doliczyć olej i filtry.

Mój mechanik chce 1200 zł za wymianę rozrządu - wyciąga skrzynie do niej, myślę że to dobra cena.

Robię u siebie w mieście, mechanik robi w swoim garażu auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że cena za robociznę, jeśli zastosuje się do procedur wymiany jest jak najbardziej ok. Zastanawia mnie tylko, czy gwarancja jaką daje sklep na części będzie obowiązywać, jak zrobi to mechanik lub warsztat inny niż np. ASO?


Mój silnik to N57D30O i do niego zestaw oryginalny na czescidobmw.pl ze wszystkimi śrubkami, sworzniami, uszczelkami, Loctite itd. to podliczyłem na 2987 zł!, a na oryginałach + możliwe zamienniki SWAG to koszt 1690 zł. Może napisze jeszcze do sklepu co proponują do zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Panowie mam 316d kupiony w komisie ale od znajomego który po sprowadzeniu wymienił rozrząd. Ale ja jakbym coś słyszał na zimnym silniku taki cykliczny dźwięk, nie szuranie ale jakby cykanie. Dodatkowo na wolnych obrotach silnika się zwyczajnie telepie jakby miał zużycie poduszki, po oględzinach wszystko wygląda jak nowe prócz jednego szczegółu prawa poduszka względem łapy z jednej strony jest niżej o kilka mm. Czy to kwalifikacje ją do wymiany? Czy przez to że silnik się telepie na wolnych obrotach może wydawać dziwne dźwięki? Co myślicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jednak wymiana u Panów Fąfara w Bukowie :-)

Nie żałuję ani jednego kilometra, mimo, że jechałem do Nich 500km!

MEEEGA POLECAM!!!


Wymienili kompletny rozrząd w 2h i 15 min.

Przy okazji sprawdzili kilka rzeczy w cenie o które prosiłem.


Przebieg: 325k

Oto fotki jak wyglądał łańcuch:


IMG-3790.jpg

IMG-3783.jpg

IMG-3784.jpg


Panewka korby:

Podobno bardzo ładnie wygląda

IMG-3793.jpg


Wyczyszczona miska, można z niej jeść :lol: :lol: :lol:

IMG-3789.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ile łańcuchów wchodzi w ten rozrząd? W zestawie od Febi pakują dwa łańcuchy

https://www.iparts.pl/czesc/zestaw-lancucha-rozrzadu-febi-bilstein-102040,0-101-102040-1822695.html#103278

, ale na filmikach yt z wymiany rozrządu są 3 łańcuchy

https://youtu.be/zHeUWWC8Sfc?t=303

 

I tak jeszcze na marginesie pytając, możliwe jest to że moj łańcuch nie jest jeszcze rozciagniety przy 204tyś km? Nie wydaje zadnych dzwiekow ktore by wskazywaly na wymiane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam,

Ile łańcuchów wchodzi w ten rozrząd? W zestawie od Febi pakują dwa łańcuchy

https://www.iparts.pl/czesc/zestaw-lancucha-rozrzadu-febi-bilstein-102040,0-101-102040-1822695.html#103278

, ale na filmikach yt z wymiany rozrządu są 3 łańcuchy

https://youtu.be/zHeUWWC8Sfc?t=303

 

I tak jeszcze na marginesie pytając, możliwe jest to że moj łańcuch nie jest jeszcze rozciagniety przy 204tyś km? Nie wydaje zadnych dzwiekow ktore by wskazywaly na wymiane.

Pekaja jak Covid19, bezobjawowo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej panowie, pytałem już na pod forum x3 ale tam odpowiedzi słabe, może ktoś posłuchać tych 2 filmików ? i ocenić czy wymieniać.





i bez paska osprzętu bo wydaje mi się że łożysko alternatora szumi.



co prawda umówiłem się już na wymianę do M&Mcars w Porębie na wymianę ale chciał bym wiedzieć czy przypadkiem nie zrobiłem tego przedwcześnie.

przy okazji jakieś opinie na temat tego warsztatu ?

z góry dziękuje,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nic nie słyszę, jednak charakterystyczne cykanie jest słychać stojąc przy jakiejś ścianie - proponuje tak sprawdzić i wychwycić to cykanie. Jaki masz w ogóle przebieg i jaki rocznik auta?

 

hej, ja słyszę słyszę to cykanie i ale takie rytmiczne jakby nie z łańcucha tylko z innego elementu silnika,dlatego pomyślałem o rozrządzie. Sprawdzę przy ścianie.

auto to bmw X3 e83, 2010, 290tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim przebiegu to bym się nawet chwili nie zastanawiał. U mnie przy 220k łańcuch miał lekki luz, co powodowało, że lekko ocierał. Poczytaj ten wątek, dowiesz się, że łańcuchy strzelają bez żadnego ostrzeżenia, szybko zmienisz zdanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim przebiegu to bym się nawet chwili nie zastanawiał. U mnie przy 220k łańcuch miał lekki luz, co powodowało, że lekko ocierał. Poczytaj ten wątek, dowiesz się, że łańcuchy strzelają bez żadnego ostrzeżenia, szybko zmienisz zdanie.

 

Ale ja się nie zastanawiam, dwa ,czy trzy posty wyżej napisałem że jestem już umówiony na wymianę, pytam porostu z ciekawości, czy już jest dramat czy do wymiany jeszcze dolatam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
I na podstawie tego co napisane w tym watku, nadal nagrywasz nagranie i pytasz czy dolatasz, oczekujac jakiej odpowiedzi?? Koledzy pisza wyraznie, pekaja bez odlosow, bez ostrzezenia, wciaz, telefon w reke i nagrywam, moze chlopaki na forum, po nagraniu, napisza, stary... jeszcze 100tys, ja nic nie slysze i takie tam bzdury. Wbijcie sobie to do glowy, w okolicach 200tys, silnik n47, wymieniamy rozrzad.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na podstawie tego co napisane w tym watku, nadal nagrywasz nagranie i pytasz czy dolatasz, oczekujac jakiej odpowiedzi?? Koledzy pisza wyraznie, pekaja bez odlosow, bez ostrzezenia, wciaz, telefon w reke i nagrywam, moze chlopaki na forum, po nagraniu, napisza, stary... jeszcze 100tys, ja nic nie slysze i takie tam bzdury. Wbijcie sobie to do glowy, w okolicach 200tys, silnik n47, wymieniamy rozrzad.

 

Nie ekscytuj się kolego, w obecnej sytuacji i tak już nic innego mi nie pozostało jak czekać na wymianę, wiec nie widzę powodów dla których nie mógł bym się na tym forum wypowiedzieć, napisalem wcześniej, ale specialnie dla ciebie napiszę jeszcze raz:

JESTEM UMÓWIONY NA WYMIANĘ, PYTAM Z CZYSTEJ CIEKAWOŚCI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej informacyjnie tylko, jestem juz po wymianie rozrządu, w firmie M&M cars w Porębie, silnik pracuje ciszej, jakoś tak ładniej :)

z informacji od pana mechanika dowiedziałem się że łańcuchy były luźne, ale nie nadmiernie i ze były to oryginały z 2010r. przebieg 290kkm.

polecam warsztat, wszystko zrobione sprawnie i na czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.