Skocz do zawartości

Łańcuch rozrządu N47


filu02

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wstaw filmik jak hałasuje.


Są wymiany rozrządu i wymiany rozrządu :D Ja np nie oszczędzałem i kupiłem wszystko ori BMW jakieś najmniejsze uszczelki i śrubki, po dobrych zniżkach. Tysiąc czy więcej przy takiej naprawie to naprawdę nie oszczędność.


Z kolei mechanik jak robił mój silnik pokazywał mi auto od handlarza, w którym kupił pewien Pan e90 LCI właśnie 318D, po 2 tygodniach urwał się łańcuch, w ramach gwarancji komis wymienił rozrząd na swój koszt, który urwał się po kolejnym miesiącu . . .pokazywali mi tam rozebrany silnik i połowa części to jakieś tanie zamienniki a druga połowa to stare części przełożone ze starego silnika no a skończyło się na drugim słupku . . . także widzisz jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik raczej konkretny . Co prawda nie specjalizuje się w jednej marce, ale liczył mi to na oryginalnych gratach . Zapytałem o zamienniki to odradził . Nagram filmik i wrzucę jak to chodzi . Jeżeli chodzi wtryski to nie wiem . Auto generalnie pracuje bardzo równo i miękko . Pod komputerem nie wykazywało jakoś poważnych błędów . Jedynie coś z Egr ?

Za robotę powiedział około 3200 z częściami oprócz oleju (wymieniałem dwa tygodnie temu ). Podjade jeszcze gdzieś pod komputer podepnę i zobaczę co pokarze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 1 filmiku jak dla mnie to rozrząd słychać w tle. Lepiej słychać z boku auta na zamkniętej masce. Takie charakterystyczny odgłos szorowania co obrót, nie wiem jak Ci to inaczej wytłumaczyć.


3200 za kompletny rozrząd z wymianą na ori częściach ? To bardzo dobra cena, ja za same części płaciłem ponad 2k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się specjalnie na tym nie znam ale mechanik mówił, że lepiej usunąć, to złe posunięcie ?

Wiem, że w f30 już chyba idą klapki z uszczelką kolektora i nówki to jakieś śmieszne pieniądze.


Tu np film z YT:


https://www.youtube.com/watch?v=lKVW1nCOKeI

 

Ile cie skasowal za te klapki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co wywalać te klapki które są na jednej ośce? one się nie rozwalają ale jeśli chcesz to nowe możesz kupić bez konieczności zakupu całego kolektora.
Sprzedam instalację na nowej oryginalnej kostce do l7, światłowody i wtyczka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co wywalać te klapki które są na jednej ośce? one się nie rozwalają ale jeśli chcesz to nowe możesz kupić bez konieczności zakupu całego kolektora.

 

I jestes pewien tego co piszesz? Mowa o klapkach w dolocie w n47?

 

Kolego mam n47d20c i rozbieralem kolektor w celu wymycia go z tego syf :)

Sprzedam instalację na nowej oryginalnej kostce do l7, światłowody i wtyczka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstaw filmik jak hałasuje.


Są wymiany rozrządu i wymiany rozrządu :D Ja np nie oszczędzałem i kupiłem wszystko ori BMW jakieś najmniejsze uszczelki i śrubki, po dobrych zniżkach. Tysiąc czy więcej przy takiej naprawie to naprawdę nie oszczędność.


Z kolei mechanik jak robił mój silnik pokazywał mi auto od handlarza, w którym kupił pewien Pan e90 LCI właśnie 318D, po 2 tygodniach urwał się łańcuch, w ramach gwarancji komis wymienił rozrząd na swój koszt, który urwał się po kolejnym miesiącu . . .pokazywali mi tam rozebrany silnik i połowa części to jakieś tanie zamienniki a druga połowa to stare części przełożone ze starego silnika no a skończyło się na drugim słupku . . . także widzisz jak to wygląda.

 


Bez urazy, mam wrażenie po Twoich postach ze piszesz o czymś i o niczym. Klapki w N47? Co do jakości części masz racje, jak był włożony jakiś chiński zestaw za ok 800 zł to mogą się dziać takie cuda. Cena oryginalnych części do wymiany rozrządu to koszt ok 2300 zł a polecany zestaw oryginał/FEBI 1300 zł na czescidobmw. (bez oleju i flirtu)


Co do filmików. Moim zdaniem nie ma tragedii. Ale skoro to świeży zakup, wymień, będziesz spokojnie spał.

Jak widzisz czytając te 164 strony nie ma reguły na te rozrządy. Wytrzymują 80 tys km a wytrzymują i 400 tys km, szumią a

Również zrywają się po cichu. Od siebie polecam później wymienić olej max 15k i ten silnik będzie latal jeszcze długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, no i muszę się Was doradzić..

Dziś podczas wymiany kół na letnie, posłuchałem sobie pracy mojego silnika i usłyszałem coś takiego:

https://www.youtube.com/watch?v=irXjspCgwAI


Auto ma 47 tyś nalotu(pewne).

Czy to co słychać to szuranie czy jestem przewrażliwiony?


Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.