Skocz do zawartości

e39 kombi- niski tyl


Ryba87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

niedawno kupilem e39 kombi i nie wiem co zrobic bo nawet jak jest pusty to siedzi mi tyl tzn. przeswit jest znacznie mniejszy niz z przodu. zobaczylem, ze ostatnio byly zmieniane sprezyny z tyl. pojechalem do znajomych do komisu gdzie maja wiecej e39 i wiecej egzemplarzy ma niski tyl. czy da sie go jakos wyrownac? slyszalem o gumach wkrecanych w zawieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

A masz nivo?

Jak tak to można to kompem wyregulować.

Jak zwykłe na sprężynach,to pewnie wymiana sprężyn.Nie wiem jak mocno siedzi-ale to że tył jest trochę niżej jak przód to normalne.Jak wywindujesz tył za mocno do góry to auto będzie się nie stabilnie prowadzić i będzie uczucie podskakiwania.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdziwiłbym się, gdyby nie miał sprężyn, tylko miechy :]

Skoro musiał porównać kombiaki, to sprawa jest dosyć prosta - jeszcze brak wiedzy, co ma u siebie.

 

Wystarczy uklęknąć i zajrzeć pod auto. Znajdzie sprężyny lub miechy. Jeśli miechy temat prosty (mając INPA lub DISa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam nivo. mam sprezyny. nowe. wkrecilem gumy i tyl jest juz troche wyzej. lepiej amortyzuje bo amortyzator troche sie wyciagnal.

 

ktos pytal jak bardzo siedzi. do tej pory znikala z tyl gorna czesc opony w nadkolu. teraz jest troche nad opona. dodam, ze mam tylko 15 cali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdziwiłbym się, gdyby nie miał sprężyn, tylko miechy :]

Skoro musiał porównać kombiaki, to sprawa jest dosyć prosta - jeszcze brak wiedzy, co ma u siebie.

 

Wystarczy uklęknąć i zajrzeć pod auto. Znajdzie sprężyny lub miechy. Jeśli miechy temat prosty (mając INPA lub DISa).

 

 

Prosta sprawa? Jak za pomocą INPA wyregulowac miechy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z inpy 5.0.2 i u mnie jest tak

e39-----chassis---1-axis air suspension ehc

i dalej w ktoryms z testow jak ci sie wyswietli na stronie jaka powinna byc wysokosc przy ilu calowych felgach musisz kliknac na coding.

Powinna ci cie wyswietlic mala tabelka z dwoma wierszami left - right.

Wpisujesz tam dane wedlug wzoru aktualna wysokosc(mierzysz od dolnej krawedzi felgi do blotnika)-wysokosc katalogowa= wynik wpisujesz dla lewej i prawej strony.

Przed wynikiem wpisujesz minus jak chcesz opuscic jedna strone.

Jest tam jeszcze funkcja transport mode ktora jak wlaczysz to podniesie ci bardzo wysoko auto tak ze bedzie bardzo skakal tyl na wybojach.

Mam nadzieje ze nic nie pomylilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

niedawno kupilem e39 kombi i nie wiem co zrobic bo nawet jak jest pusty to siedzi mi tyl tzn. przeswit jest znacznie mniejszy niz z przodu. zobaczylem, ze ostatnio byly zmieniane sprezyny z tyl. pojechalem do znajomych do komisu gdzie maja wiecej e39 i wiecej egzemplarzy ma niski tyl. czy da sie go jakos wyrownac? slyszalem o gumach wkrecanych w zawieszenie.

 

A może amortyzatory masz już kiepskie i mimo swojej sprawności maja spory juz zakres swojej pracy. Na stacji diagnostycznej na sprzęcie MAHA moga ci sprawdzić skok amortyzatora, czy mieści się w normie.

Może sprężyny są np. z modelu 530d?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wywindujesz tył za mocno do góry to auto będzie się nie stabilnie prowadzić i będzie uczucie podskakiwania.

Aż takie podniesienie tyłu tu nie grozi, a zbyt niski tył pojazdu w stosunku do przodu wiąże się z utratą przyczepności przednich kół i podsterownością samochodu. A to bardzo poważne zagrożenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę się do tematu. U mnie też nisko siedzi tył (albo tak mi się wydaje) jak według was sprawdzić czy na pewno siedzi. I czy ma coś do rzeczy, że mam butle w kole zapasowym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.