Skocz do zawartości

325 tds Problem z odpaleniem


kris-bb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ... od jakiegos czasu mam problem z odpaleniem ;/

 

autko jezdzilo normalnie i palilo az nagle kiedy zaczely sie mrozy nie ;/

 

wymienilem swiece i obsluchalem pompe paliwa w baku (dziala)

 

a dalej nie moge odpalic ;/

 

oczywiscie po nadmiernym kreceniu zdechl aku, a z mojego lenistwa ladowalem go na podpietych klemach ... moglo sie moze cos uszkodzic i dlatego nie chce odpalic ?

 

zauwazylem jednak ze paliwo za filtrem (przezroczysty wezyk) jest tak do polowy zapelniony ... moze jednak nie podaje mu paliwa ? moze jakas woda gdzies wytracona z ropy zamarzla i blokuje cos ?

 

co musze sprawdzic i jak zeby zdiagnozowac usterke ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tankowałeś dobre droższe paliwo z dodatkami? Sam dorzucałeś jakieś dodatki? Jeśli nie to się nie dziw, u mnie w firmie prawie nowe mercedesy po 300 metrach stają na środku drogi bo sobie galaretkę zassały.

 

Masz diesla, masz >-20 stopni, masz problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do pytania dotyczącego ładowania akumulatora to powiem,że w szkole uczono mnie że trzeba zdejmować klemy bo mogą paść diody w alternatorze lub nawet komputer-bez zdejmowania klem można ładować było pojazdy wyposażone w prądnice choć w praktyce to różnie bywa ja tam zdejmuje a że niechce odpalić proponowałbym wymienić filtr paliwa

Głupcem jest ten kto przecenia sam siebie...

M.]@Ř¥

Moja e36 http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=189558

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie co ja sie przekonalem jakie są paliwa z dodatkami.. tankuje tylko bp ultimate diesel oraz na orlenie verve ON i tez lubią zamarznąć tak jak mi przedwczoraj .. kupilem za pare zlotych depresator paliwa dokladnie ten: http://www.hil.pl/-p-222.html ktory pani mi polecila w motoryzacyjnym bo sama miala problem z odpalaniem swojego i mam po problemie. moze zrobil ci sie lod gdzies na przewodach paliwowych albo zatkalo filtr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie co ja sie przekonalem jakie są paliwa z dodatkami.. tankuje tylko bp ultimate diesel oraz na orlenie verve ON i tez lubią zamarznąć tak jak mi przedwczoraj .. kupilem za pare zlotych depresator paliwa dokladnie ten: http://www.hil.pl/-p-222.html ktory pani mi polecila w motoryzacyjnym bo sama miala problem z odpalaniem swojego i mam po problemie. moze zrobil ci sie lod gdzies na przewodach paliwowych albo zatkalo filtr

 

 

Wlasnie tez to kupilem i dolałem ... ale chyba juz o wiele za pozno bo co on mi teraz pomoze jak faktycznie moze byc zamarzniete paliwo czy cos ;/

 

jedyne wyjscie to na odwilz czekac ;/ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, no niestety - gołe niebo ;/

 

Ale troche mnie to dziwi ... we firmie mam dwa busy - mercedesy, ktore co prawda maly problem z odpaleniem mialy jednak zapalily i hulają jak złoto ... paliwo lane gdziekolwiek i zadna verva etc. ... dlaczego tam pala takie łupy stare ? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nei wiem może częsciej sie jezdzi i dlatego, bo jak autko zadno uzywane to sie odtrąca parafina w baku wiesz tak sie rozwarstwia, wiem ze u mojego ojca w firmie stanely ostatnio 3 ciezarowki po paru kilometrach.. pewnie zalezy od paliwa bo podobno tez verva vervie nie rowna zalezy po prsotu na jakiej stacji ile to paliwo stoi i czasami zwykla ropa jest lepsza rozne są teorie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja napisze Wam z innej beczki na temat paliwa w naszym kraju myślę że moderator nic przeciwko nie będzie miał tej wypowiedzi.

Idąc na parking spotykam codziennie takiego starszego pana 50 pare lat właściciela e36 w dieslu(a facet bezpośredni) czasem rozmawiamy trochę o naszych autach i ten gościu powiedział mi,że przeszło dwa miechy temu miał jechać z córką w dalszą trasę i pojechał na pobliski cpn zalać do pełna ON.Dalej mówi,że wsiada kręci a auto nic tylko kręci jak wkońcu odpalił to tak kopcił jakby ktoś ognisko palił pod samochodem ale pojechał do domu po córkę(400 metrów ma od cpn-u) gasi bete i po chwili próbuje znów odpalić a tu lipa i znowu chechłanie.Powiedział mi,że jak tylko odpalił wrócił na ten cpn wziął faceta obsługi na bok i mówi mu co jest grane i że szumu narobi-dalej mówi,że przepchali samochód na tył cpn-u spóścili ON z baku zalali póżniej mu fure i 5 dyszek dostał do tego aby nic nie mówił.Nie mówię,że na każdej stacji paliw tak jest,celowo nie piszę o jaką stację chodzi dodam,że nie jest to jakaś tam stacja pierwsza lepsza tylko jest ona dużą siecią paliw w polsce.

Szerokiej drogi panowie.

Głupcem jest ten kto przecenia sam siebie...

M.]@Ř¥

Moja e36 http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=189558

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja proponuje na pelny bak pare litrow paliwa zwyklego rozrzedzi troszke diesla - mowie z doswiadczenia bo jezdze na oleju roslinnym i w zime rozrzedzam z paliwem diesel tez mozna rozrzedzic z paliwem nawet jak na 60 litrow diesla sie wleje z 5 litrow paliwa nic sie nie powinno stac - mi sie nic nie dzieje tylko ze normalnie pali. choc czesto w stacjach paliw typu "u pana jozka za obora" leja wode do paliwa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam miałem ostatnio podobny problem ale w e34 i po sprzwdzeniu wszystkiego okazało się ze pompa w zbiorniku a mianowicie sitko było totalnie zatkane syfem i mazią po wyczyszczeniu sitka odpalił ale chodził tylko na wolnych dopiero powymianie pompy w zbirniku jest ok,pozdro nq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem znikl jakies 3 dni temu - kiedy to juz mrozy popusciły, tak sobie z ciekawosci wsiadłem i odpaliłem ... i o dziwo moc w aku była :D a przecież praktycznie padł po ostatnim kreceniu ;/ ... hehe a wiec to ewidentnie wina mrozu tym razem ... juz dolewam specyfik do ropy wiec jak przyjdzie kolejny mrozik to mam nadzieje, ze autko sie nie podda...

 

dziekuje wszystkim za podpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.