Skocz do zawartości

komputer działa ale radio nie


kimsi_3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przeszukałam troche forum ale nie znalazłam tematu by ktoś spotkał się z podobnym problemem.

Otóż były mrozy i czasem bunie musialam kilka razy pokręcić by odpaliła. Któregoś razu nagle przestało działać radio podczas kolejnej próby odpalenia. Wogóle nie świeci lampka oznaczająca iż radio gra. Przyciski po prawej stronie dotyczace komputera funkcjonują ale wszystko co tyczy radia, cd i "kasety" :mrgreen: nie działa. A i zresetowała mi się data i godzina na wyświetlaczu.

Bardzo bym prosiła o rade... Nie wiem czy ma takie radio kod potrzebny do jego uruchomienia czy poprosu dostal za duzo prądu i się cosik spaliło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przeszukałam troche forum ale nie znalazłam tematu by ktoś spotkał się z podobnym problemem.

Otóż były mrozy i czasem bunie musialam kilka razy pokręcić by odpaliła. Któregoś razu nagle przestało działać radio podczas kolejnej próby odpalenia. Wogóle nie świeci lampka oznaczająca iż radio gra. Przyciski po prawej stronie dotyczace komputera funkcjonują ale wszystko co tyczy radia, cd i "kasety" :mrgreen: nie działa. A i zresetowała mi się data i godzina na wyświetlaczu.

Bardzo bym prosiła o rade... Nie wiem czy ma takie radio kod potrzebny do jego uruchomienia czy poprosu dostal za duzo prądu i się cosik spaliło.

spróbuj kolego odłączyć klemę od akumulatora na 10 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sprawdz bezpieczniki... masz je w schowku pasazera, bagaznik po prawej stronie oraz przy kole zapasowym bezposrednio do tunera.

Jak navi dziala obstawiam ten przy kole zapasowym, warto obejrzec jednak wszystkie.

 

Nieswiecaca dioda (pomaranczowa) raczej oznacza brak zasilania lub awarie tunera.

 

Pzdr

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Panowie potrzebuje pomocy gdyż jestem zielony w tej kwestii ( w kwestii BMW) ponieważ to mój pierwszy samochód tej marki.

Kupiłem E53 2003r 3.0d i mam problem z radiem a dokładnie z całym wyświetlaczem. do radia zasilanie dochodzi bo przy naciśnięci przycisku do otwierania winda się otwiera i zamyka lecz nic poza tym się nie dzieje tzn nic nie wyświetla nic nie gra i dioda przy lewym przycisku w ogóle się nie świeci, komputer na przy zegarach nie pokazuje żadnych błędów. sprawdzałem bezpieczniki i z przodu auta i z tyłu w słupku jednakże nie za bardzo mogę zlokalizować te opisywane przez innych "przy kole zapasowym" bo może tam leży problem- czy jest ktoś w stanie coś pomóc w tej sprawie- dodam iż radio już nawet wymontowałem i przeciściłem styki od taśm łączących panel wyświetlacz z resztą radia lecz nic nie pomogło. dodam także że zauważyłem że po przekręceniu stacyjki wyświetlacz delikatnie zmienia barwę na ciemniejszą lecz jest to ledwo ledwo zauważalne.

Proszę o pomoc w tej sprawie bo jak zobaczyłem ceny nowego radia to się za głowę złapałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Koledzy blagam pomozcie, gdzie w bagazniku znajduje się ten bezpiecznik przy kole zapasowym? Już 2 podejscia robilem w celu odnalezienia tego bezpiecznika - bezskutecznie. Moglby ktos poinstruowac jak się do niego dostac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy blagam pomozcie, gdzie w bagazniku znajduje się ten bezpiecznik przy kole zapasowym? Już 2 podejscia robilem w celu odnalezienia tego bezpiecznika - bezskutecznie. Moglby ktos poinstruowac jak się do niego dostac?

 

Bezpiecznik od radia jest w samym radiu kolo duzej wtyczki chyba 15Amp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sprawdz bezpieczniki... masz je w schowku pasazera, bagaznik po prawej stronie oraz przy kole zapasowym bezposrednio do tunera.

Jak navi dziala obstawiam ten przy kole zapasowym, warto obejrzec jednak wszystkie.

 

Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki w skrzynce w bagażniku po prawej stronie i nie mogę znaleźć tego o którym pisze kolega mmx01 przy kole zapasowym który rzekomo będzie odpowiadał za tuner :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewny jestes ze sprawdziles dokladnie bezpiecznik z prawej strony bagaznika. Chyba pierwszy od lewej o ile dobrze pamietam. Jesli szukasz tunera to zobacz z lewej strony bagaznika tam gdzie modul bluetooth i zmieniarki. Ja tam mam tuner wiec moze tez tam u Ciebie wsadzili. Jezeli masz mozliwosc podmianki tunera to tez dobrze by bylo bo nie chce martwic ale mogl pasc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...
Witam. Podepne się. Co prawda u mnie chodzi o radio w e46. Sprawa wygląda tak radio się włącza, ekran świeci, pisze co to za stacja kto gra, przyciski też działają no ale zero dźwięku. Wszystko jest ok poza tym że dźwięku nie ma nic a nic. Przycisk włączania też działa ale gdy chce podglosic to na ekranie nic nie pokazuje że podgłaszam. Co tu zrobić? Radio BMW business kaseciak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Czyli wzmacniacz sygnału. Wujek Google chyba nie śpi?

Może to być równie dobrze zwarcie któregoś z głośników albo sama końcówka albo coś przy wtyczce (np. jakiś pin).

Co było robione przed problemem?

 

With mobilephone sent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam !!!

Mam podobny problem. Wymieniłem oryginalny wyświetlacz na Navi, radio 9". Po tej operacji skasowała mi się data czas i zmienił język na francuski na BC. po przeszukaniu google nie znalazłem nic co pomogłoby w ustawieniu tych parametrów. Podłączyłem więc na chwilę stary wyświetlacz by ustawić czas datę i zmienić język. Wyświetlacz normalnie się odpalił, ustawiłem potrzebne mi parametry jednak zauważyłem że nic nie słychać w głośnikach. Sprawdziłem bezpieczniki wtyczki a głosu dalej brak. Na nieoryginalnym radiu gra tak jak trzeba. Może ktoś naprowadzi .... Jeszcze jedno, jak za pomocą oprogramowania INPA, PASoft, NCS-a ustawić datę i czas ?

 

Pozdrawiam i czekam na wskazówki. Chętnie też "spiknę się" z użytkownikami X5 E53 z mojej okolicy w celu wymiany doświadczeń przy modyfikacjach naszych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn zmieniłeś fabryczny wyświetlacz navi 16:9 na niefabryczne radio/navi z Androidem?

 

Tak, nowoczesna nawigacja, czytnik kart, możliwość podłączenia kamery na usb, bezproblemowy BT itp. przekonało mnie do przekładki. Jednak teraz widzę że straciłem takie możliwości jak ustawienie daty i czasu oraz ustawienia sygnalizacji ograniczenia prędkości. Mogę co prawda ustawić sygnalizację ograniczenia prędkości za pomocą np. INPA lub PAsoft, ale podpinanie się kompem za każdym razem to nie to. Otrzymałem też odpowiedź z BMW Polska o takiej treści :

"SŁUŻĘ POMOCĄ. 

 

Szanowny Panie Sławomirze, 

 

w celu dokonania zmiany czasu w Pana pojeździe proszę o wykonanie poniższych kroków:

 

- przycisk "BC" w lewej dźwigni przy kierownicy - naciskać do momentu pojawienia się godziny,

- gdy godzina będzie widoczna na ekranie, po prawej stronie przy obrotomierzu znajduje się pokrętło pozwalające na regulację godziny,

- po dokonaniu zmiany wystarczy ponownie wcisnąć przycisk "BC" w celu zatwierdzenia.

 

W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt. 

 

Z poważaniem,

Łukasz Napiórkowski "

 

Jednak w moim aucie to nie działa. Już zaczynam zastanawiać się czy mój licznik nie jest uszkodzony, ponieważ pokrętło z prawej strony na BC praktycznie obraca się w prawo i w lewo bez żadnego oporu i nic nie przestawia. Działa tylko przyciśnięcie go, ale wtedy wyświetla się tylko sprawdzenie systemu.

Mam zatem prośbę. Czy ktoś posiadający X5 E53 Diesel mógłby sprawdzić w swoim aucie czy działa procedura opisana przez przedstawiciela BMW. Bardzo proszę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zakupiłem e53 3.0d z niedziałającym radiem, gdyż sprzedający twierdził, że tuner radiowy był zepsuty i powodował zwarcie rozładowując przy tym akumulator. Wymontował go i ponoć gdzieś zagubił. Nie działają mi wszystkie przyciski i pokrętło z lewej strony, przyciski i pokrętło od komputera, navi działa, teraz mam pytanie do wszystkich z okolic trójmiasta, czy znalazła by się jakaś chętna osoba posiadająca tuner, aby przełożyć go na chwilę do mnie i zobaczyć czy rzeczywiście działa radio, czy są jeszcze jakieś inne bolączki o których nie wiem. Nie chciałbym kupować nowego tunera i dowiedzieć się, że to jednak nie to. Za taką akcję oczywiście stawiam czteropak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn zmieniłeś fabryczny wyświetlacz navi 16:9 na niefabryczne radio/navi z Androidem?

 

Tak, nowoczesna nawigacja, czytnik kart, możliwość podłączenia kamery na usb, bezproblemowy BT itp. przekonało mnie do przekładki. Jednak teraz widzę że straciłem takie możliwości jak ustawienie daty i czasu oraz ustawienia sygnalizacji ograniczenia prędkości. Mogę co prawda ustawić sygnalizację ograniczenia prędkości za pomocą np. INPA lub PAsoft, ale podpinanie się kompem za każdym razem to nie to. Otrzymałem też odpowiedź z BMW Polska o takiej treści :

"SŁUŻĘ POMOCĄ. 

 

Szanowny Panie Sławomirze, 

 

w celu dokonania zmiany czasu w Pana pojeździe proszę o wykonanie poniższych kroków:

 

- przycisk "BC" w lewej dźwigni przy kierownicy - naciskać do momentu pojawienia się godziny,

- gdy godzina będzie widoczna na ekranie, po prawej stronie przy obrotomierzu znajduje się pokrętło pozwalające na regulację godziny,

- po dokonaniu zmiany wystarczy ponownie wcisnąć przycisk "BC" w celu zatwierdzenia.

 

W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt. 

 

Z poważaniem,

Łukasz Napiórkowski "

 

Jednak w moim aucie to nie działa. Już zaczynam zastanawiać się czy mój licznik nie jest uszkodzony, ponieważ pokrętło z prawej strony na BC praktycznie obraca się w prawo i w lewo bez żadnego oporu i nic nie przestawia. Działa tylko przyciśnięcie go, ale wtedy wyświetla się tylko sprawdzenie systemu.

Mam zatem prośbę. Czy ktoś posiadający X5 E53 Diesel mógłby sprawdzić w swoim aucie czy działa procedura opisana przez przedstawiciela BMW. Bardzo proszę ...

 

BMW Polska oczywiście pisze bzdury. W opcji z nawigacją 16:9 jedynym sposobem na reset wskazań komputera czy ustawienie zegara jest użycie opcji w monitorze, nie da się tego zrobić z manetki. Problem jest powszechnie znany i z tego co wiem nie ma sposobu na jego obejście po montażu stacji multimedialnej na androidzie.

Dźwięku w głośnikach nie masz dlatego, że przy fabrycznej navi pochodzi on z tunera BM54 znajdującego się pod kołem zapasowym i stamtąd biegną kable do głośników. Żeby mieć dźwięk z niefabrycznej navi musisz albo pociągnąć od niej kable bezpośrednio do głośników albo wstrzelić się w wiązkę pod kołem zamiast BM54. Gdybyś nie miał fabrycznej navi, tylko zwykłe radio BMW sprawa byłaby prostsza bo wtedy wiązka jest inna i kable do głośników biegną bezpośrednio z radia w kokpicie, a nie z tunera w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn zmieniłeś fabryczny wyświetlacz navi 16:9 na niefabryczne radio/navi z Androidem?

 

Tak, nowoczesna nawigacja, czytnik kart, możliwość podłączenia kamery na usb, bezproblemowy BT itp. przekonało mnie do przekładki. Jednak teraz widzę że straciłem takie możliwości jak ustawienie daty i czasu oraz ustawienia sygnalizacji ograniczenia prędkości. Mogę co prawda ustawić sygnalizację ograniczenia prędkości za pomocą np. INPA lub PAsoft, ale podpinanie się kompem za każdym razem to nie to. Otrzymałem też odpowiedź z BMW Polska o takiej treści :

"SŁUŻĘ POMOCĄ. 

 

Szanowny Panie Sławomirze, 

 

w celu dokonania zmiany czasu w Pana pojeździe proszę o wykonanie poniższych kroków:

 

- przycisk "BC" w lewej dźwigni przy kierownicy - naciskać do momentu pojawienia się godziny,

- gdy godzina będzie widoczna na ekranie, po prawej stronie przy obrotomierzu znajduje się pokrętło pozwalające na regulację godziny,

- po dokonaniu zmiany wystarczy ponownie wcisnąć przycisk "BC" w celu zatwierdzenia.

 

W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt. 

 

Z poważaniem,

Łukasz Napiórkowski "

 

Jednak w moim aucie to nie działa. Już zaczynam zastanawiać się czy mój licznik nie jest uszkodzony, ponieważ pokrętło z prawej strony na BC praktycznie obraca się w prawo i w lewo bez żadnego oporu i nic nie przestawia. Działa tylko przyciśnięcie go, ale wtedy wyświetla się tylko sprawdzenie systemu.

Mam zatem prośbę. Czy ktoś posiadający X5 E53 Diesel mógłby sprawdzić w swoim aucie czy działa procedura opisana przez przedstawiciela BMW. Bardzo proszę ...

 

BMW Polska oczywiście pisze bzdury. W opcji z nawigacją 16:9 jedynym sposobem na reset wskazań komputera czy ustawienie zegara jest użycie opcji w monitorze, nie da się tego zrobić z manetki. Problem jest powszechnie znany i z tego co wiem nie ma sposobu na jego obejście po montażu stacji multimedialnej na androidzie.

Dźwięku w głośnikach nie masz dlatego, że przy fabrycznej navi pochodzi on z tunera BM54 znajdującego się pod kołem zapasowym i stamtąd biegną kable do głośników. Żeby mieć dźwięk z niefabrycznej navi musisz albo pociągnąć od niej kable bezpośrednio do głośników albo wstrzelić się w wiązkę pod kołem zamiast BM54. Gdybyś nie miał fabrycznej navi, tylko zwykłe radio BMW sprawa byłaby prostsza bo wtedy wiązka jest inna i kable do głośników biegną bezpośrednio z radia w kokpicie, a nie z tunera w bagażniku.

 

Witam !!!

Może nie wyraziłem się dosyć wyraźnie.

 

Nowe radio na androidzie działa i dźwięk jest ok. Natomiast chodzi o to że po podpięciu oryginalnego wyświetlacza dźwięku brak. Żadne kable nie były odcinane. Do wiązki głośnikowej doprowadzone nowe kable i wpięte tak aby można było powrócić do starego radia bez "rezania". Bezpośrednio po montażu dźwięk był sprawdzany z jednego i drugiego źródła i wszystko grało. Dlatego teraz przy chwilowym podłączeniu starego zestawu zdziwiłem się że brak dźwięku w głośnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.