Skocz do zawartości

320d -20'C czyli prawdziwy test dla Diesla


silbergrau

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 217
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Taa.?

Ale chyba tylko do tego by ropa nie zamarzała? Czy wtryski też czyści?

Nie powinno raczej zaszkodzić ...100ml na bak?

Widziałem to dzisiaj na stacji 25zł.

Sprzedawca twierdził,że sporo tego idzie teraz,ale też ,że ropa zimowa nie zamarza do -29' st.

Jak nic się nie dzieje tj. pali bez problemu-to nie trzeba dolewać- oznajmił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

a moja po wymianie świec i naprawie sterownika u Rogera pali przy -15 jak w lato a tu filmik jak odpala przy -23,5

pozdrawiam

To słabo pali Ci w lato :P Jakbyś jej nie dodał gazu to pewnie by nie odpaliła. Grunt, że w ogóle odpala :)

 

a kto ci powiedział że dodałem gazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze promuję Diesel Skydda na forum. Przed każdą zimą dodaję profilaktycznie do paliwa i nie martwię się o jego stan nawet przy największych mrozach.

Oczywiście pamiętamy, że dodanie Skydda do paliwa, w którym parafina zdążyła się już wytrącić, nic nie da; dodajemy przed mrozem, a nie po. Oraz o tym, że dodatek ma tylko przeciwdziałać zamarzaniu (znaczy się wytrącaniu parafiny właśnie), a nie czyścić wtryski, smarować pompy, czy co tam jeszcze.

Szkoda, że nie nagrałem swojego filmu, jak po nocy przy -22C odpalam na dotyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smarować pompy...hehe :) to chyba nie

Ale w opisie środka jest ,że:

Diesel Skydd - całoroczny dodatek do oleju napędowego, zalecany szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Zapobiega wydzielaniu się parafiny w oleju napędowym w niskich temperaturach, blokowaniu filtra i przewodów paliwowych. Obniża temperaturę płynności paliwa i podnosi walory oleju napędowego. Ułatwia uruchamianie i pracę silnika wysokoprężnego w niskich temperaturach. Poprawia pracę i zwiększa moc silnika. Czyści i chroni układ paliwowy przed korozją i rdzą. W zależności od jakości użytego oleju napędowego, jest skuteczny nawet do temperatury -39 st C. Zmiana konsystencji produktu w bardzo niskich temperaturach (zgęstnienie) nie powoduje utraty jego własności, po przywróceniu płynności produktowi w dodatnich temperaturach.

 

Czyli np. jak nie dolewałem do tej pory to już nie ma sensu dolewać???

Mam prawie pełny bak - to może setkę dolać? Czy już za późno???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dotąd nie zamarzło, to mozesz dolać. Chodzi o to, żeby nie myśleć, że Skydd rozrzedzi zamarznięte paliwo, a później narzekać, że nie zadziałał.

Swoją drogą, jeśli dotąd nie zamarzło, to już nie zamarznie. To bardziej dla tych, co mało jeżdżą albo robią małe dolewki i mogą mieć w baku paliwo letnie i dla tych, co tankują u Zenka w stodole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dolałem poniekąd z ciekawości - zaszkodzić może nie zaszkodzi, czytałem o tym preparacie na forach audi, mercedesa - ludzie dolewają i jeżdżą...

 

a dolewanie jakichkolwiek środków gdy paliwo już zamarznie mija się celem - takie rzeczy to tylko PRZED.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcześniej pisałem jak to mi zamarzł wczoraj 1,5 godziny trwało odmrażanie, zdjęty plastik z przodu dmuchawa w środku,na to koc, na masce plandeka i sukces ale już traciłem nadzieje, a to wszystko na parkingu przy mrozie więc warunki średnie do takiej roboty, jednocześnie ładowanie aku z drugiego samochodu, po 4 dniach auto żyje :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie było tak: noc na parkingu -19 C. Rano próbuję kręcić - nic. Nie zaskoczył, akumulator padł ( oryginalny 2002 r, tak jak samochód - E46 320 d 2002 150 KM ). Kolega z opla astry 1,4 + kable = nie dał rady. Odpuściłem. Około południa przyjechała żona Mini Cooperem i historia się powtarza ( kable ) i tym razem się udało, ale niestety nie za pierwszym razem. Bunia odpaliła. Ciężka chmura z rury wydechowej. Paliwo BP Ultimate. Wizyta w sklepie z akumulatorami. Pan odradza Boscha. Poleca Centre. Nie było Futury, więc kupiłem Centrę Plus. Trochę za niski jeśli chodzi o montaż ( touring ). Konieczny był docisk styropianem. Akumulator zgodnie zaleceniami Centry. Jak narazie odpala zdecydowanie lepiej, ale Księżniczka jeszcze nie stała na mrozie całej doby. Zobaczymy co będzie dalej.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto całe życie pod chmurką. Przy -15 odpalała bez większych emocji. Dziś przy -23.5 nie dała rady. Odpalałem z szelek: silnik łapał ale wygaszał się po sekundzie. Za trzecim razem się udało...

 

Wysłane z Galaxy Ace przez Tapatalk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

:mrgreen: dobre :cool2:

 

nie wiem o co chodzi z tym odpalaniem diesla, ale jak świece są dobre, paliwo dobre (ew. dodanie jakiegośdepresatrora przy tankowaniu), kompresja dobra, filtr paliwa zmieniany na bieżąco to ja nie widżze powodu dla którego diesel nie odpaliłbym. Jedynym problemem diesla w duże mrozy są zaniedbania właścicieli.

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[320d, 2003 r] A więc tak :) Auto garażuję pod chmurką :) dzisiaj na termometrze w nocy wybiło -25 C. Nie odpaliłem nawet pomimo zasilania z samochodu kolegi, było kilka optymistycznych momentów, jakby załapywało, ale ostatecznie akcja zakończyła się porażką. Po pracy mam zamiar wrócić do chechłania, zastanawiam się jednak czy ropa mi nie przymarzła (tankuję zwykłego diesela na Shellu).

 

Co radzicie, ulepszacz coś pomoże?

Masz problem z DLR? Pisz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.