Skocz do zawartości

330Ci Jaki akumulator? Ile Ah?


BaX

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Witam.

 

Dziś padło i na mnie, mróz zrobił swoje i po weekendzie postoju miałem problem z rana. Żeby nie mieć problemu gdzieś "po drodze" chce kupić nowy ale nie widzę na swoim jakie mam parametry, naklejka zeszła ze starości. Wie ktoś może jakie powinien mieć w 330?

 

Pozdrawiam.

BaX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Od razu leniu... :mrgreen: Realoem otwiera mi się jako domyślna strona w przeglądarce :D ale tam znalazłem 70 i 80 więc.... ? :norty: /jak by nie mógł być jeden podany :lol: /
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem odpalił mi za trzecim razem - dwie pierwsze próby tak na krótko tylko kręciłem. Dziś rano niestety musiał mnie sąsiad poratować. Akumulator mam jeszcze fabryczny, ale maciupki (55 Ah), no bo i do 316i z podstawowym wyposażeniem to i większych pewnie nie dawali. RealOEM podaje od 55 do nawet 90 Ah, więc chyba coś pomiędzy wybiorę - w końcu cenowo różnice też nie są jakieś wielkie, 10-20 zł. Najgorsze, że teraz auto czasem jeździe co 2-3 dzień i niezbyt długie trasy, więc nie ma nawet jak się podładować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez miałem ponad 10 letni oryginał - 80AH :) Teraz takich długowiecznych aku juz nie robią :cry:

W grudniu wymieniłem na nowy Bannera (ponoć też idą na pierwszy montaż do BMW i Audi) 80AH i chyba 700A rozruchu i sorry za OFT, ale u mnie wystepuje gdzieś upływ prądu.

Po naładowaniu aku, odpaleniu, dojazd do pracy 11km i po postoju 10h na dworze, przy odpaleniu zapalają sie kontrolki ABS,DSc i hamulca :( a potem przy oklejnym odpaleniu jak sprawdze testem 9,0 w OBC to wychodzi ze napiecie = 12,3-12,4 :shock: no i oczywiscie kontrolki a napięcie spada do 9-9,6V

Goscie od aku go sprawdzali jest dobry, ładowanie przy obciązeniu światł itd 14,0 bez 14,3-14,4 wiec ok, a po zamknięciu auta upływ jest 0,04 czyli ponoc w normie :shock:

Nie wiem co to moze być, może rozrusznik bierze za dużo prądu do odpalenia? z tym że bunia odpala na strzała. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewłaściwie podłączone radio lubi kraść prund. Tak tylko mówię z doświadczenia w innym aucie. Niby nic się nie świeciło, po wyjęciu kluczyka of kors, a co parę dni aku umierał. No i się okazało, że żonce w poprzednim aucie ktoś niefachowo podłączył radyjko.

Oczywiście powodów może być 100 innych, tym bardziej jak to w E46 radio pewnie firmowe, nie kombinowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Dzisiaj zaglądnąłem z ciekawości do aku i zobaczyłem kroplę przy korku 0,5 cm2, wziąłem na palec, potem na język i ... zaszczypało :mrgreen: Koniec akumulatora ( 13 lat oryginalny), czy inne przyczyny w leciwym samochodzie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik pomierzył i wykrył stan przedzawałowy, ale może do lata pojeżdżę. Czy przy kupnie wystarczy kierować się mocą czy też wymiarami akumulatora? Taki klocek będzie adekwatny: http://allegro.pl/akumulator-varta-blue-f17-80ah-740a-poznan-i5074361087.html ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Daj taki jaki był od nowości.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Czy przy kupnie wystarczy kierować się mocą czy też wymiarami akumulatora?

Jednym i drugim ;)

W touringu też jest w bagażniku? To jeszcze sprawdź stronę mocowania rurki do odprowadzania gazów. Choć jak się nie uda przyczepić, to nie umrzesz od tego ;)

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.