Skocz do zawartości

montarz cyfrowej zmieniarki YATOUR YT-M06


manieksw

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 118
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...
Witam,

 

Mam radio business cd bez zmieniarki ori. Podłączaliście yatour'a do kostki w radiu bez podpinania kabli pod akumulator i stacyjki czy bez tego zmieniarka nie ruszy?

 

Pozdrawiam

Odświeżam temat....

Bmw business cd na okrągłe kable w kostce bez zmieniarki w bagażniku

http://allegro.pl/zmieniarka-usb-sd-bmw-e39-e46-3-5-zobacz-i3458349892.html

Czy wystarczy tylko podpiąć pod radio i wszystko działa????

POZDRAWIAM MANIAKÓW BMW 🙂

Z BMW od 2004roku. Na forum od 2005r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie, mam pytanie. Siedzi u mnie zmieniarka Yatour, 90% czasu radio ją widzi, jednak nie zapamiętuje że z niej grało po dłuższym pobycie poza autem. Miał ktoś podobny problem?

Jak wsiadam do auta to automatycznie odpala się radio FM i przyciskiem MODE musze zmieniac na zmieniarke co jest denerwujace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Czy uporał się ktoś juz z problem zmieniarki YATOUR i radia 16:9 ( po wyłączeniu zapłou nie widzi zmieniarki, pomaga ponowne podłaczenie ) ?? To jest moja ktoras próba z kolei zrobienia koledze odtwarzacza mp3 w aucie na standardowym radiu i znowu porażka...

 

Zapytam jeszcze czy próbował ktoś poprostu podłączenia kabla ACC (zasilanie po zapłonie) do oddzielnego zasilania w aucie np. do 12V po przekręceniu kluczyka ?? tj. fioletowo-biały kabel w wiązce ?

Edytowane przez dinooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

sprawdź standardowy problem zaśniedziałe kostki które nie dają styku.

poza tym dodatkowy + po stacyjce możesz podłączyć nic się nie stanie.

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem do czego mają się zaśniedziałe kostki w nowym układzie :) po wpięciu emulator działa :p a po ponownym włączeniu zapłonu przestaje działać.. Pytam o ten kabel ACC połaczony z wspomnianym "fioletowym" może juz ktoś mający problem i takich prób się podejmował. A może rozwiązał to w jakiś inny sposób ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy ktoś wie coś na ten temat http://allegro.pl/new-zmieniarka-mp3-sd-usb-bmw-e46-e39-e38-x3-x5-i3752633476.html ?

W treści aukcji jest napisane, że jest jakaś przejściówka co zapewnia kompatybilność z navi 16:9 - jakieś opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, odgrzewam starego kotleta, co by nie powielac watkow. Przywitam sie tez, bo to moj pierwszy wpis, auto mam od 9 m-cy i poki co sama radosc.

 

Wczoraj zamontowalem zmieniarke YATOUR YT-M06, wszystko podpiete wg instrukcji (zreszta tam chyba nie ma opcji, zeby cos poplatac :) i wszystko gralo, czytala i karte SD i pen drive'a, muzyczka pieknie grala (co prawda troche ciszej, niz z radia czy cd), banan na gebie, w koncu poslucham co zechce bez ograniczen (dodam, ze test wykonany w aucie na parkingu, nie odpalalem silnika).

 

Dzis rano odpalam, jade i ... [BAD],od poczatku nie widzi zmieniarki. Odpialem ja z kabla, podlaczylem jeszcze raz i zadzialalo, ale tak jakby byla zamulona, kawalki przeskakiwaly b. wolno i widziala tylko jeden folder na karcie SD (choc jest ich tam 5 i wczoraj widziala wszystkie). Ok, pies tracal, poszedlem do roboty, nie mialem czasu przy tym dlubac.

Koncze robote, odpalam i .... nie dosc, ze nie widzi zmieniarki w ogole (nie swieci sie nawet dioda LED), to nie dzialaja kierunkowskazy :D :D

 

Czeski film, elektryk ze mnie zaden, ale chyba robi mi jakies zwarcie? Po odpieciu zmieniarki od kabla kierunki dzialaja normalnie.

 

Ki czort? Co z tym zrobic?

 

Z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurcze, to nie wiem z tymi kierunkowskazami :D

może ktoś coś kiedyś namieszał w kablach i jest jakieś zwarcie, a może jakiś kabel gdzieś się przetarł, może dotyka w jakieś miejsce lub do masy,

chociaz zazwyczaj przecierają się jedynie w ruchomych miejscach, np jak idą do klapy.

a co do zamulania, to może karte pamięci masz o niższej klasie (wolniejsza), dlatego coś muli. chociaż wątpię, żeby to była przyczyna.

A może trafił Ci się jakiś trefny model zmieniarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam moze ktos sie orientuje jak w radiu business cd wlacza sie aby pokazywalo na wyswietlaczu radia nazwy utworow.Raz cos majstrowalem i to zaczelo mi dzialac ale nie mam pojecia jak to sie stalo,moze przycisk w radiu lub kaprys zmieniarki czy ktos mial z owym przypadkiem do czynienia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam moze ktos sie orientuje jak w radiu business cd wlacza sie aby pokazywalo na wyswietlaczu radia nazwy utworow.Raz cos majstrowalem i to zaczelo mi dzialac ale nie mam pojecia jak to sie stalo,moze przycisk w radiu lub kaprys zmieniarki czy ktos mial z owym przypadkiem do czynienia?

Podbijam pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u wszystkich nadal nie wykrywa tej zmieniarki po przekręceniu zapłonu w radiu 16:9? Chciałem taką zmieniarkę zamontowac w bagażniku a jak ma tak byc, że nie będzie jej wykrywał to będzie lipa. Co prawda widziałem, że są modele z funkcją reset na urządzeniu, ale wtedy montaż tylko w schowku. I tak szczerze: Yatour czy jednak coś innego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprecyzuję - czytałem nawet w tym temacie, że parę osób miało problem z wykryciem zmieniarki po wyłączeniu i ponownym załączeniu zapłonu właśnie w przypadku radia 16:9. I dlatego się zastanawiam bo nawet jeśli zdecydował bym się na montaż w schowku to z tego co się orientuję yatour nie posiada takiej funkcji reset na obudowie, a ciągłe odlaczanie kabli by mnie wkurzało. A z tym wyłącznikiem dodatkowym to konieczne? Myślałem, że jeśli podpinam się pod oryginalne kostki od zmieniarki to będzie się ona załączała po wywołaniu funkcji cd na panelu radia..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze nie wykrywa to nie wiem czemu. Moze byc tez tak, ze zmieniarka nie czyta karty pamięc/pendriva i radio dlatego jej nie widzi.

Te zmieniarki nie mają włącznika (gdyby miały, to przy np montażu w bagażniku mało kto by ją za kazdym razem włączał i wyłączał).

Podepnij yatour do oryginalnej kostki od zmieniarki CD i zobacz (po wyjęciu kluczyka ze stacyjki) czy na yatour swieci się jakas dioda (Czerwona).

Jesli tak, to znaczy ze ciągnie caly czas prąd (po kilku dniach bez jazdy, aku moze przez to pasc całkiem), takze wtedy by się przydał wyłącznik odcinający ten prąd.

Tam w tych kablach zasilających prąd (chyba) jest cały czas, niezależnie od włączenia zapłonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za rady chyba trzeba będzie zaryzykować i po prostu kupić. Swoją drogą masz rację, że prąd musi tam cały czas być bo ostatnio zauważyłem przy podłączaniu aku od razu zaskoczyła i sprawdzała ilość płyt w kasetce. Tylko ciekawe czy potem pobiera jakiś prąd czy nie. Myślę, że nawet jak yatour pobiera jakiś prąd to znikomy, jeśli często użytkuje się auto. Gorzej może być zimą i po dłuższym postoju. A powiedz masz taki emulator u siebie? Jak z poziomem dźwięku bo podobno jest ciszej tylko nie wiem ile.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kiedyś właśnie u siebie miałem yatour podłączony w bagażniku, w miejsce zmieniarki CD.

pojechałem na wakacje, auto stało 5-6 dni na parkingu, przychodzę po tych dniach, przekręcam stacyjkę i rozrusznik ani nie drgnął :D

wtedy dowiedziałem się, że własnie ta zmieniarka przez kilka dni wyczyściła mi prawie nowy akumulator.

 

Nigidze indziej nie uciekał prąd, bo sprawdzałem na zaciskach akumulatora czy gdzieś coś pobiera prąd przy wyłączonym zapłonie, to nic nie wykrywało, nawet tej podłączonej zmieniarki. Takze dziwna sprawa trochę. Musisz sam sprawdzic jak u Ciebie to wygląda. Włącznik by się wtedy przydał, ale w sumie nie wiem gdzie by go można umiejscowić.

 

W sumie jak się jezdzi codziennie, to alternator zawsze podładuje ten niedobór prądu w aku, więc spoko. Gorzej, tak jak mówisz, jak będzie dłuższa przerwa w użytkowaniu auta. Najwyzej tylko wtedy, przed taką dłuższą przerwą, można ręcznie odłączyć zmieniarkę i tyle.

 

Co do jakości dzwięku to nie było jakoś zle ani cicho. Było w porządku, jakość może trochę gorsza niż przy odbiorze radia FM.

Ja się pozbyłem zmieniarki bo włącznika nie miałem, z muzyką jest trochę zabawy, z tym przerzucaniem na kartę, ciągle pozniej do bagażnika wpinać ją do zmieniarki itp.

Nie wiem czy drugi raz bym ją kupił. Chyba bym się zdecydował na zwykły transmiter wpinany do zapalniczki, 20x tańszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sam już nie wiem bo jak piszesz, że jakość dźwięku dorównywała radiu FM.. :? myślałem, że będzie coś na poziomie najtańszych popularnych odtwarzaczy marki jvc pioneer itp. Oczywiście dźwięku porównywalnego z ori zmieniarką się nie spodziewam. Nie jestem jakimś audiofilem, ale trochę zdążyłem posłuchać płyt CD i taka jakość by mi wystarczała. Spróbuję jeszcze reaktywować moją zmieniarkę i jak pojawią się problemu typu zacięcia na wybojach to wtedy pomyślę nad jakimś emu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.