Skocz do zawartości

3XX Wycieraczki czasowe brak ustawiania czasu zwwłoki


TSolek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam All

Mam prośbę może ktoś z forumowiczów jest w stanie mi określić zależność dzialania wycieraczek czasowych. Miałem już e36 i e34 i w obydwu dzialała metoda regulacji czasu zwłoki a w obecnej e36 z 96r nie działa, jest stały czas zwłoki ok7-8sek. wymieniłem już 4 przekaźniki wycieraczek (dwa z e36 jeden stary 93r drugi 97r z wypasionej na mexe wersji indywidual, i jeden n e34) i nic nie pomogło. może ktoś wie jaka jest jeszcze inna zależność, coś w silniku wycieraczek albo może w module komfortu (mam domykanie szyb). Jak ktoś wie to proszę POMOCY :) Dodam tylko że wiem jak sie ustawia czasówki, tak żeby ktoś nie pisał jak to się robi :D

Z góry Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego pod kierownicą jest modul "WiwaLow" i zależy która jego wersja. Po rozebraniu na płytce jest potencjometr, a jeżeli nie to należy zmieniać elektrolity na wyższe pojemności i wtedy wydłuża czas zwłoki.
"Nieudana Operacja To Połowa Udanej Sekcji"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Kolego w tym roczniku moduł WI WA LOW jest już pod schowkiem do 94 czy 95 był na słupku pod kierownicą, Jak miałem pierwsze E36 a potem E34 wystarczyło włączyć czasówki wyłaczyc przed powrotem do stanu spoczynku i ponownie włączyć ponownie do 25sek i to określało czas zwłoki a w tej to nie działa mam już 4 moduły WI WA LOW, tak jak pisałem starsze i nowsze, na wszystkich ten sam czas ok7-8 sek. nie szukałem żadnego potęcjometra, raczej go tam nie ma a z tym elektrolitem to jakaś ściema chyba co :D . Już myślałem że może w po liftowych usunęli fukncję wycieraczek czasowych, ale instrukcja dokładnie to opisuje tak samo jak ja próbuje i nic :mad2: POMOCY :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego TSolek mógłbyś jeszcze raz w jakiś bardzie dostępny sposób (interpunkcja )opisać tą,procedurę nastawiania wycieraczek.

 

Chetnie tego spróbuję i dam znać czy u mnie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka interpunkcja koledzy instrukcji na necie jest pełno tylko poszukać, dokładnie wygląda to tak:

- włączasz czasówki pozycja 1

- wyłączasz na 0 zanim przejdzie pełny przebieg

- czekasz ile czasu uważasz za słuszne i włączasz na 1

czas który odczekałeś to czas zwłoki wycieraczek można czekać do 25 czy 30 sek.

 

W e36 z 92r miałem na pewno, e34 też e39 ma już inaczej, ale instrukcja do e36 nic nie pisze że to dodatkowe wyposażenie a powyższa procedura jest opisana przy okazji opisywania działania wycieraczek tak samo w niemieckiej jak i w polskiej wersji, dlatego tak zgłębiam temat co może być u mnie nie tak.

 

Co do elektrolitu to zdawałem sobie sprawę że nie o ten w aku. chodziło, ale i tak uważam że wymiana kondensatorów nie wiele pomoże, tak myślę że to nie będzie przyczyna, rozebrałem wszystkie moduły i żaden niema potęncjometra jak było pisane wyżej (mam 3 nowsze z przekaźnikami w obudowach i 1 starszy przekaźniki bez plastikowych obudów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy doczytałem w końcu w e36 opcja dostępna w autach ze spryskiwaczami reflektorów :mad2:

może ktoś ma taką to bym chętnie podpytał czym się różni moduł i poprosił o jego numer może da się podmienić :D bo to fajna rzecz której mi brakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kiedyś wyczytałem to jest inny przekaźnik wycieraczek ale to może właśnie chodziło o ten moduł, mam E36 ze spryskiwaczami reflektorów, więc napisz co tam chcesz wiedzieć dokładnie. ;)

 

EDIT: Wg. realoem to jest moduł do auta ze spryskami reflektorów: http://allegro.pl/oryg-modul-wycieraczek-szyb-bmw-3-e36-61358366365-i1960812630.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego dominpl o taką odpowiedź mi chodziło :) sprawdziłem już i WI WA SRA ma inną kostkę i go nie podepnę ale za to moduł WI-WA II + SRA ma identyczne gniazdo jak WI WA LOW II koszt około 30-35 zł więc spróbuje go podmienić i zobecze co będzie się działo, a może już ktoś coś takiego robił i może się podzielić doświadczeniami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.