Skocz do zawartości

Z m20b20 na m20b25?


SIARA

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie, chciałbym jednak zmienić silniczek na b25, choć ten b20, chodzi jak żyleta, ale jednak kusi zwiększyć choć troszkę moc!.Mam pytanie, co będę potrzebował, prócz przepływomierza??. Uprzedzając niektóre podpowiedzi, co do silnika, że lepsze M50, to do mnie to nie trafia, dla mnie m20, to najwspanialszy silnik!!, i ten dźwięk, o którym właściciele M50 mogą zapomnieć. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj , myslę że komputer na pewno , choć na forum czytałem że b25 chodzi też na kompie od b20 ale wątpię . Najlepiej kup silnik z całą instalacją taniej wychodzi i dobrze by było tarcze na tył wrzucić no i skrzynia w b25 ma krutsze 1 i 2 .
BÓG MIŁOŚĆ WYGODA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj , myslę że komputer na pewno , choć na forum czytałem że b25 chodzi też na kompie od b20 ale wątpię . Najlepiej kup silnik z całą instalacją taniej wychodzi i dobrze by było tarcze na tył wrzucić no i skrzynia w b25 ma krutsze 1 i 2 .

 

Tarcze z tyłu już mam :D, też słyszałem, że na kompie z b20 chodzi.....Mówisz skrzynię??, a nie lepiej zostawić, tę??, z dłuższymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej jakbys kupil swap.. czyli wszystko od tego motoru ktory wkladasz .. bo na ori osprzecie napewno najlepiej bedzie chodzil spalal i mial te 16xxx pare koni jesli wszystko w miare dobre i zdrowe ..wiem ze na kompie i przeplywce od 2 litrow tez chodzi bo tak mialem i calkiem przyjemnie sie jezdzilo :mrgreen: .. komp sie uszy - adaptuje.. musi bo z tego co wiem 2 litry ma inna mape zaplonu i wtrysku niz 2.5..
Nie wazne przy czym stoisz.. Wazne jak tym jezdzisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybko zmienisz zdanie po zamontowaniu tego m20b25 że trzeba było doinwestować w nowszy silnik...

"Nikt nie wymaga od was samych zwycięstw.

Czasem i przegrać przychodzi.

Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustępliwej walki.

Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali was za niegodnych... podania ręki."

Henryk Reyman

http://img811.imageshack.us/img811/8193/mottol.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to że to jest silnik już starej generacji, będzie w przyszłości sporo problemów z niej, bo swoje już chyba wysłużył, dokładać będziesz do niego, a jego fabryczna moc już jest sporo obniżona... nie poradził bym ci jednostki m50, bo jak jeździsz e30 na co dzień, to tylko m52 na alu bloku, tu nawet 2.0 by ci wystarczyło, chociaż najlepszym wariantem moim zdaniem jest 2.8 bardzo oszczędny silnik który nie służy tylko do zapier.... ;)

"Nikt nie wymaga od was samych zwycięstw.

Czasem i przegrać przychodzi.

Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustępliwej walki.

Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali was za niegodnych... podania ręki."

Henryk Reyman

http://img811.imageshack.us/img811/8193/mottol.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz cały osprzęt z 2.5 i nie kombinuj, szczędzisz 50zł a późnij będziesz miał różne kwiatki

 

ps czasami moc się nie liczy aż tak bardzo, tylko klimat, a m20 ma go stanowczo więcej niż M50 czy m52, choćby wspaniały dźwięk rozrządu z mechaniczną regulacją :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja wiem ... jesli chodzi o obsluge to m20b25 jest prostym silnikiem i mocnym zarazem lecz wrazliwym na nieumyslne traktowanie.. jesli sie wymienia i reguluje podstawowe rzeczy i nie przegrzewa go.. to co tam moze sie popsuc :?:
Nie wazne przy czym stoisz.. Wazne jak tym jezdzisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie przekona mnie do "Plastiku". Gdybym chciał coś nowocześniejszego, kupiłbym np E 46!, stać mnie, ale to nie dla mnie! , kocham e 30 i e34 , i nie wyobrażam sobie innego silnika w mojej buni, jak m20!!, Panowie no, są ludzie i parapety :D, to ja należe do tych drugich!!. Moim zdaniem E30 bez m20, to jak rower bez kól, ale jak kto lubi :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć DOBRZE to przekładaj wszystko jak leci. A nie, przepływka od b20, komp od b20... Naprawdę myślisz, że inżynierowie BMW byli tacy głupi, że zmieniali tylko numerki na tych elementach?

Skrzynia biegów w b20 jest minimalnie dłuższa na pierwszych trzech przełożeniach, niż w b25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działa, działa. w e34 miałem oryginalnie m20b25 , jak kupiłem auto to było m20b20, sprzedający informowal mnie ze przekładał

sam słupek, o dziwo ładnie to jeździło :P

Tylko BMW jest samochodem , inne auta to wyrób samochodo-podobny.


Reanimacja:


http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=228175

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.