Skocz do zawartości

Dluga droga od E-46 330d poprzez 330Ci, E-39 540i do E-46M3


Lost_Soul

<t>Co Ty wybralbys bedac na MOIM miejscu?</t>  

90 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

 

no własnie kolego LOST SOUL , kto tu nabija sobie licznik :nienie:

 

argumenty przemawiajace za 540 - prosze bardzo - najlepsze brzmienie, świetna proprocja kosztów do osiągów , które są niwiele gorsze od tych w M3 ( mowie o manualu) , komfort, wygląd, prestiz, wyposazenie ...no i 8 cylindrów a nie 6 ...

 

w ogóle uwazam ten temat za bezsensowny - my sie tu produkujemy a ty i tak kupisz co zechcesz bądz co ci sie dobrego trafi .

 

Co do licznika - to byl zart z mojej strony. Jesli nie zalapales, to przepraszam.

 

Argumenty jak najbardziej ok. Ale zapomniales tez odbic pileczke i napisac cos o wadach 540i.

 

Co do sensu tematu. Oczywiscie ze kupie to co bede chcial, ale akurat Wasze opinie biore pod uwage.

 

Co zas sie tyczy Waszej "produkcji" to nie chcialbym byc nie mily, ale wklepanie kilku linijek to chyba nie jest wielkie poswiecenie...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 155
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

"]

E46 330d po chipie bedzie szybszy od 330Ci.

 

 

:mrgreen: Przy wyborze nie bralismy pod uwage "chipowania" samochodu.

 

Benzyne tez mozna niezle podkrecic. :wink: Nie wspomne o szybko krecocych sie sprezarkach napedzanych paskiem czy chociazby spalinami wydechu :mrgreen: Gdyby benzyna miala chociaz polowe tego cisnienia ktorym doladowywany jest diesel dysponowala by calkiem przyzwoitymi osiagami.

Przy tej samej mocy benzyna i tak bedzie szybsza pomimo olbrzymiego momentu obrotowego diesla. Wez pod uwage mase silnika diesla ktory swoim ciezarem psuje troche idealne rozmieszczenie masy samochodu w benzynie. Oczywiscie doceniam walory diesla ale do bmw troche on nie pasuje.

 

Tak czy inaczej pomin obydwie trojki i kup piatke. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"]
Mam 740 i 540 i jezeli ma to być Twoje jedyne auto to tylko 540!

Jeżeli na drugie auto to brał bym M3.

To na tyle co do Twojego wyboru.Jezeli moge sobie pozwolić na dodanie jednego autka to za 10 tysi funtów to kupił bym na Twoim miejscu M5.

Samochody na Wyspach Brytyjsckich są dużo tańsze niż naprzykład w Niemczech a do tego moim zdaniem są w o niebo lepszym stanie.

Mam rodzinę w Londynie i jakiś czas temu też mieszkałem tam więc mniej więcej wiem jaki mają rynek.Ostatnio też byłem dwa razy i nic się nie zmieniło od tamtej pory.

 

Pracuje razem z moja pania w jednej firmie tak wiec nie potrzebujemy dwoch samochodow.

 

To prawda, uzywane samochody w UK sa chyba najtansze w Europie, a i nowe sa tansze niz np w Polsce.

 

Co do M5 to nie ta liga. Za te pieniadze moglbym kupic z roku 1995 a jak dla mnie to juz jest za stare. Pali tez za duzo, a i koszta napraw olbrzymie.

Pozdrawiam

Tomek

 

PS Mozesz napisac cos od siebie o Twojej 540i?

 

 

 

 

Kupiłem ją dopiero 2 tygodnie temu.Jes to model E-34 ale odczucia z jazdy będa praktycznie identyczne.

 

Mam E-38 4.0 w automatcie od pół roku i kupując tą furę myślałem że potrzebuje już furę tylko do przemieszczania sie z punktu A do punktu B poprostu się wozić.Myliłem się.Potrzebuje też od czasu do czasu pochodzić bokami a takie 540 jest,tak przynajmniej wydaje mi sie na chwile obecna,najlepszym rozwiązaniem.

Moim zdaniem jeżeli chodzi o współczynnik kasa do przyjemność z jazdy i osiągi to 540 będzie najlepsze.Ja osobiście z tego co zaproponowałeś to wybrał bym właśnie 540.Zamontował bym szperę i jakiś większy hamulec i miał bym super furkę do swoich potrzeb.

 

P.S. Jak Ci użytkownik E-46 radzi zebyś wziął 540 to chyba cos znaczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"]

 

Co do licznika - to byl zart z mojej strony. Jesli nie zalapales, to przepraszam.

 

Argumenty jak najbardziej ok. Ale zapomniales tez odbic pileczke i napisac cos o wadach 540i.

 

Co do sensu tematu. Oczywiscie ze kupie to co bede chcial, ale akurat Wasze opinie biore pod uwage.

 

Co zas sie tyczy Waszej "produkcji" to nie chcialbym byc nie mily, ale wklepanie kilku linijek to chyba nie jest wielkie poswiecenie...

Pozdrawiam

Usiłujesz w kazdym poscie uzyskac przerost formy nad trescią ? Dostrzegłem , ze silisz się na górnolotny i przesiąkniety troszkę pompatyczną elokwencją styl - słuchaj , nie tylko twoje IQ przekracza 15 :D

zastosuje Twoje dictum i powiem,ze moje stwierdzenie o "produkowaniu się" to takze był żart , wiec i ty nie załapałes tym razem. Bo chyba nie wierzysz ,ze kazdy na zawołanie bedzie sie tu ponadnormatywnie rozspisywał .

I nie muszę odbijac żadnej piłeczki bo po co mam pisac tu wypracowanie o 540 ?? Mało tego na forum było do tej pory ? :search: :search: :search: :search:

nastepnym razem zaznacz w temacie ,ze odpowiedzi mają być złożone z wyłącznie powyzej "kilku linijek " i najlepiej pisane z poświeceniem :wink:

pozdrawiam i nadal uwazam,ze z zaproponowanych przez ciebie aut , 540 to najlepszy wybór ( szczególnie z manualną skrzynią biegów) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie tylko zastanawiam jak mozna w jednym zestawieniu do wyboru dawac dizla (jaki by on nie byl) oraz M3 ...

 

pomimo tego ze ten diesel jest genialny to porownnywanie go z eMka chyba jednak nie ma sensu ..

kupie szerokie 17" do E36 - najchetniej 9" przod i 10" tyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usiłujesz w kazdym poscie uzyskac przerost formy nad trescią ? Dostrzegłem , ze silisz się na górnolotny i przesiąkniety troszkę pompatyczną elokwencją styl - słuchaj , nie tylko twoje IQ przekracza 15 :D

zastosuje Twoje dictum i powiem,ze moje stwierdzenie o "produkowaniu się" to takze był żart , wiec i ty nie załapałes tym razem. Bo chyba nie wierzysz ,ze kazdy na zawołanie bedzie sie tu ponadnormatywnie rozspisywał .

I nie muszę odbijac żadnej piłeczki bo po co mam pisac tu wypracowanie o 540 ?? Mało tego na forum było do tej pory ? :search: :search: :search: :search:

nastepnym razem zaznacz w temacie ,ze odpowiedzi mają być złożone z wyłącznie powyzej "kilku linijek " i najlepiej pisane z poświeceniem :wink:

pozdrawiam i nadal uwazam,ze z zaproponowanych przez ciebie aut , 540 to najlepszy wybór ( szczególnie z manualną skrzynią biegów) .

 

Bardzo prosze, niech z kolegi nie wychodzi polactwo. Nie musimy byc dla siebie nie mili.

 

Odpowiadam na zarzuty:

Poniewaz nie interesuje mnie wirtualne zycie jako takie i mowiac szczerze mam w nosie jak bede przez Was odbierany nie sile sie na sztucznosc. Gdybys rozmawial ze mna twarza w twarz prawdopodobnie wyslawialbym sie w zblizony sposob. Jesli odbierasz to jako styl pompatyczny to trudno, nic mi do tego. W kazdym badz razie nie bylo to moim zamierzeniem.

 

Forum to jest wolne medium. Kazdy moze napisac moze napisac co chce, jak chce i ile chce. Jezeli myslisz ze oczekuje od Was wiele to jestes w bledzie. Najzwyczajniej w swiecie jestem ciekawy Waszej opinii. Kochacie BMW, jezdzicie nimi, teoretycznie Wasza wiedza w tym temacie powinna byc wieksza od statystycznego Kowalskiego. Trudno sie jednak dziwic ze posty w stylu "bierz 540i i sie nie zastanawiaj" jakos do mnie nie docieraja. Oczekuje wiecej. Ale to, czy otrzymam to co chce zalezy tylko od Waszej dobrej woli. Koniec, kropka. Amen.

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie tylko zastanawiam jak mozna w jednym zestawieniu do wyboru dawac dizla (jaki by on nie byl) oraz M3 ...

 

pomimo tego ze ten diesel jest genialny to porownnywanie go z eMka chyba jednak nie ma sensu ..

 

Odpowiem tak: kto szuka ten nie bladzi. Czesto najbezsensowniejsze porownania wychodza pytajacemu na dobre.

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mrgreen: Przy wyborze nie bralismy pod uwage "chipowania" samochodu.

 

Benzyne tez mozna niezle podkrecic. :wink: Nie wspomne o szybko krecocych sie sprezarkach napedzanych paskiem czy chociazby spalinami wydechu :mrgreen: Gdyby benzyna miala chociaz polowe tego cisnienia ktorym doladowywany jest diesel dysponowala by calkiem przyzwoitymi osiagami.

Przy tej samej mocy benzyna i tak bedzie szybsza pomimo olbrzymiego momentu obrotowego diesla. Wez pod uwage mase silnika diesla ktory swoim ciezarem psuje troche idealne rozmieszczenie masy samochodu w benzynie. Oczywiscie doceniam walory diesla ale do bmw troche on nie pasuje.

 

Tak czy inaczej pomin obydwie trojki i kup piatke. :cool2:

 

Jasne :). Tylko ze uturbienie wolnossacej 3 litrowki kosztuje sporo, a reemaping 2-4 tys. Zreszta nie ma po co gdybac co by bylo gdyby. Dosyc klarownie przedstawilem moje oczekiwania i ewentualne plany w pierwszym poscie. ;)

 

Diesel po chipie bedzie mial okolo 260-270PS, i 500-5300Nm czyli beda to parametry troszke wyzsze od 330Ci i zblizone do 540i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"]

Bardzo prosze, niech z kolegi nie wychodzi polactwo. Nie musimy byc dla siebie nie mili.

"..wychodzi polactwo..."- to żeś wymyślił człowieku.. :roll:

 

Forum to jest wolne medium. Kazdy moze napisac moze napisac co chce, jak chce i ile chce.

Wczoraj dołączyłeś na forum a mądrzysz się co najmniej jakbyś był jego założycielem. Wyprowadzę Cię z błędu, na forum obowiązuje regulamin, więc "napisać co chcesz, jak chcesz i ile chcesz" to możesz ale na swoich szkockich ścianach w domu, bo na forum obowiązują zasady.

 

 

Tak poważnie, miałeś pytanie, zadałeś je, dostałeś garść odpowiedzi, za które ja na Twoim miejscu bym po prostu podziękował- a ja jak czytam Twoje posty, to mam wrażenie iż się najzwyczajniej wymądrzasz... ale rozumiem że "w nosie" masz to jak odbiorą Cię inni forumowicze, czyli pewnie ja też.

 

P.S.

:!: :!: :!: NA MIŁOŚĆ BOSKĄ EDYTUJ POSTY :!: :!: :!:


Pozdrawiam

Pułkownik Zuber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem podobny dylemat w zeszlym roku, wybralem e46 i nie zaluje. W Dieslu i w e39 wieksze podatki i ubezpieczenie, tak samo z czesciami zamiennymi. No i e46 jest stylistycznie najmlodsza, bardzo mi sie podoba. 3.0i w e46 daje duzo radosci z jazdy- to szybkie auto a ilosc miejsca- sam piszesz ze jezdzisz we dwojke z psem wiec wybor wydaje sie byc 1- 330i ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dołączyłeś na forum a mądrzysz się co najmniej jakbyś był jego założycielem. Wyprowadzę Cię z błędu, na forum obowiązuje regulamin, więc "napisać co chcesz, jak chcesz i ile chcesz" to możesz ale na swoich szkockich ścianach w domu, bo na forum obowiązują zasady.

 

 

Tak poważnie, miałeś pytanie, zadałeś je, dostałeś garść odpowiedzi, za które ja na Twoim miejscu bym po prostu podziękował- a ja jak czytam Twoje posty, to mam wrażenie iż się najzwyczajniej wymądrzasz... ale rozumiem że "w nosie" masz to jak odbiorą Cię inni forumowicze, czyli pewnie ja też.

 

P.S.

:!: :!: :!: NA MIŁOŚĆ BOSKĄ EDYTUJ POSTY :!: :!: :!:

 

Nie rozumiemy sie. Trudno.

 

Co do odpowiedzi ktore otrzymalem, to mowiac szczerze z wiekszosci jestem rozczarowany. Spodziewalem sie czegos innego. Nie pozostaje mi nic innego jak bezradnie rozlozyc rece.

 

Nie wymadrzam sie, bo o BMW wiem nie wiele. Zaskakujace, ze biorac pod uwage Wasze posty (nie tylko w tym temacie) wyglada na to ze wiekszosc uzytkownikow tego forum wie tyle samo. Ewentualnie wychodzi ich pernamentne lenistwo. Jesli juz daje sie komus rade, to nie powinno sie tego robic na "odpier*** sie". To oczywiscie tylko moje zdanie. Mam nadzieje ze istota tego forum nie jest tworzenie czegos na ksztalt kolka wzajemnej adoracji.

 

Jesli zas chodzi o edytowanie postow to uwazam ze oddzielne sa bardzej czytelne. Od razu uprzedam, jest mi obojetne czy bede mial 20 czy 2000 postow wiec bynajmniej nie celowo zwiekszam ich ilosc.

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem podobny dylemat w zeszlym roku, wybralem e46 i nie zaluje. W Dieslu i w e39 wieksze podatki i ubezpieczenie, tak samo z czesciami zamiennymi. No i e46 jest stylistycznie najmlodsza, bardzo mi sie podoba. 3.0i w e46 daje duzo radosci z jazdy- to szybkie auto a ilosc miejsca- sam piszesz ze jezdzisz we dwojke z psem wiec wybor wydaje sie byc 1- 330i ;-)

 

A czy jestes w stanie odniesc sie do 330D. To tez moze byc szybkie auto.

 

A to ze benzynowy silnik brzmi ciekawiej? Coz z tego? Boxer w Subaru Sti brzmi orgiastycznie, ale na torze Evo leje ja jak chce.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku , na poczatku głos w ankiecie.

 

1.330d - niesamowita proporcja spalania do osiagów i mocy.

2.330ci - też coupe i do tego jak brzmi i jezdzi

4.540 - mi tez sie podoba , jednak apetyt odstrasza

5. m3 - wiek robi swoje

 

Ta klasyfikacja - bierze pod uwage zdrowy rozsadek czyli zużycie paliwa. Jesli jednak nie masz kłopotów z uzyskiwaniem kasy na paliwo lub nie obchodzi cie to co jaki czas tankujesz lub masz blisko do pracy lub cokolwiek innego co nie wpływa na rozsadek w wyborze klekota to proponuje coupe 330 ci.

 

Kolejna sprawa. Edytuj posty. Nie pytaj dlaczego. Sam musisz wiedziec.

Forum ma regulamin z którym musisz sie zapoznac , przynajmniej teoretycznie. Wtedy wiesz ze nie mozesz pisac czego sobie dusza zapragnie.

 

Pompatyczny styl.....hm cos wtym jest. Muszisz długo przebywać na Wyspie. Jesli można wiedzieć to z jakiego miasta w Polsce pochodzisz....SIR ?

 

BTW , mały Update : troche pokory.....

Edytowane przez Anonymous
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat jest chyba bezsensowny - wiekszosc osob doradza 540i - za nim takze przemawiaja argumenty , wiec nie ma co debatowac - mysle ze wiekszosc z nas wybrałaby 540i - a co ty wybierzesz to twoja sprawa..........

 

Nie ma tematow bezsensownych. Nie rozwine mysli bo to nie forum filozoficzno-socjologiczne.

 

Czy kolega przeczytal uwaznie mojego pierwszego posta?

Jezeli tak, to wie czego oczekuje od idealnego samochodu. Nie wystarczy napisac ze 540i jest najlepsze. Nalezy podac argumenty oczywiscie pod katem moich oczekiwan.

 

Pozdrawiam serdecznie

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu. Szkoda mi czasu na czytanie i odpisywanie, bo czuję że Ty i tak kupisz Honde Civic :mrgreen:

 

Powodzenia i nie edytuj postów :nienie:

 

:cool2:

 

P.S.

 

When you feel like piece of shit

Your whole life sucks, you're sick with it

Don't fuckin' give up, just bang your head

Stay heavy brother, or you will be dead!

 

Czy mi się wydaje, czy w swoim podpisie jest kilka "bluzgów"?

Oj, oj, oj :!:

Edytowane przez Pułkownik Zuber


Pozdrawiam

Pułkownik Zuber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku , na poczatku głos w ankiecie.

 

1.330d - niesamowita proporcja spalania do osiagów i mocy.

2.330ci - też coupe i do tego jak brzmi i jezdzi

4.540 - mi tez sie podoba , jednak apetyt odstrasza

5. m3 - wiek robi swoje

 

Ta klasyfikacja - bierze pod uwage zdrowy rozsadek czyli zużycie paliwa. Jesli jednak nie masz kłopotów z uzyskiwaniem kasy na paliwo lub nie obchodzi cie to co jaki czas tankujesz lub masz blisko do pracy lub cokolwiek innego co nie wpływa na rozsadek w wyborze klekota to proponuje coupe 330 ci.

 

Kolejna sprawa. Edytuj posty. Nie pytaj dlaczego. Sam musisz wiedziec.

Forum ma regulamin z którym musisz sie zapoznac , przynajmniej teoretycznie. Wtedy wiesz ze nie mozesz pisac czego sobie dusza zapragnie.

 

Pompatyczny styl.....hm cos wtym jest. Muszisz długo przebywać na Wyspie. Jesli można wiedzieć to z jakiego miasta w Polsce pochodzisz....SIR ??

 

Na wstepie dziekuje za przemyslany post.

 

Regulamin jest mi jak najbardziej znany. Nie przyczynilem sie do zlamania zadnego punktu w nim zawartego. Tak wiem, nie moge pisac czego dusza zapragnie :)

 

Na wyspie przebywam dokladnie 20 miesiecy. Urodzilem sie w Zgorzelcu, 7lat (1997-2004) mieszkalem w Krakowie.

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu. Szkoda mi czasu na czytanie i odpisywanie, bo czuję że Ty i tak kupisz Honde Civic :mrgreen:

 

Powodzenia i nie edytuj postów :nienie:

 

:cool2:

 

Bzdura :)

Jezeli naprawde Ci szkoda czasu to po jakie licho zamiesciles tego posta? :roll: Nie sadze, zebys musial czuc sie zobowiazany do poinformowania mnie o tym.

Wszystkiego dobrego

Tomek

 

EDIT: nie zauwazylem wczesniej tego:

Czy mi się wydaje, czy w swoim podpisie jest kilka "bluzgów"?

Oj, oj, oj

Jezeli poprawi Ci to humor za chwile zmienie podpis. Raz jeszcze pozdrawiam

Edytowane przez [Lost_Soul]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"]

A to ze benzynowy silnik brzmi ciekawiej? Coz z tego? Boxer w Subaru Sti brzmi orgiastycznie, ale na torze Evo leje ja jak chce.

Pozdrawiam

 

leje ?? na jakim torze ?? jakos zarowno w PCWRC jak i RSMP subaru wygralo ..

kupie szerokie 17" do E36 - najchetniej 9" przod i 10" tyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"]
ja mialem podobny dylemat w zeszlym roku, wybralem e46 i nie zaluje. W Dieslu i w e39 wieksze podatki i ubezpieczenie, tak samo z czesciami zamiennymi. No i e46 jest stylistycznie najmlodsza, bardzo mi sie podoba. 3.0i w e46 daje duzo radosci z jazdy- to szybkie auto a ilosc miejsca- sam piszesz ze jezdzisz we dwojke z psem wiec wybor wydaje sie byc 1- 330i ;-)

 

A czy jestes w stanie odniesc sie do 330D. To tez moze byc szybkie auto.

 

A to ze benzynowy silnik brzmi ciekawiej? Coz z tego? Boxer w Subaru Sti brzmi orgiastycznie, ale na torze Evo leje ja jak chce.

Pozdrawiam

Bo jak juz pisalem diesel ma wyzsze oplaty, problemy z turbina i drogie czesci. A z 330i nie ma problemow eksploatacyjnych a ewentualna naprawa nie nadwyrezy Cie za bardzo. Po za tym to dosc ekonomiczne i przeciez szybkie auto. Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

leje ?? na jakim torze ?? jakos zarowno w PCWRC jak i RSMP subaru wygralo ..

 

Nie mialem na mysli zadnej z serii wyscigow. Chodzilo mi o samochody w wersji stock. Polecam chociazby test z Top Gear.

Pozdrawiam

Tomek

 

PS. Jest to wybitny OT, wiec prosze o ewentualna odpowiedz na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"]

Jezeli naprawde Ci szkoda czasu to po jakie licho zamiesciles tego posta? :roll: Nie sadze, zebys musial czuc sie zobowiazany do poinformowania mnie o tym.

 

Odpowiem Ci Twoją wypowiedzią:

 

Forum to jest wolne medium. Kazdy moze napisac moze napisac co chce, jak chce i ile chce

 

 

 

:lol:


Pozdrawiam

Pułkownik Zuber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem Ci Twoją wypowiedzią:

Jeszcze chwila a Cie polubie. :P

 

Mozemy sobie odpijac ta pileczke w nieskonczonosc:

 

Wyprowadzę Cię z błędu, na forum obowiązuje regulamin, więc "napisać co chcesz, jak chcesz i ile chcesz" to możesz ale na swoich szkockich ścianach w domu, bo na forum obowiązują zasady.

...tylko nasuwa sie pytanie co to wniesie do tematu. Zachecam do przeslania ewentualnej odpowiedzi na PW.

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.