Skocz do zawartości

530d grzanie świec kontrolka


Rebel

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie poniewaz gdy zapalam swoja e39 nie pokazuje mi sie zadna kontrolka grzania swiec zarowych.Miałem kiedys 525tds i tam mi pokazywało jak grzeje swiece i przestaje a tu nic.Jak przeklucze zapłon to przez jakis czas słychac jakies buczenie cos w stylu jakiejs pradnicy i po dłuzszym czasie przestaje.Czy to jest to grzanie swiec?? Powiem tez ze aut oodpala bez zadnych problemów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszedłem specjalnie to sprawdzic kolego i syczy mi dokłądnie na srodku silnika cos jakby lekko na prawo pod znaczkiem bmw na obudowie.Nie syczy napewno pod siedzeniem kierowcy itp.Co zauwazyłem to to syczenie ustaje równo z buczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez u siebie nie mam kontrolki.Zalezy jakie masz zegary,jezeli masz z napisami to kontrolki od swiec nie ma, tylko wyswietla ci komunikat na kompie :grzanie swiec....

Ps :u mnie tez syczy na zaplonie i pozniej sie wylacza,to normalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam własnie ten z napsiami ale nie ma zadnego komunikatu o grzaniu swiec. komunikaty co mi podaje jakies dziwne "bootlid open" mi cały czas pokazuje nie wiem co to znaczy.Pozatym jakies komunikaty o przepalonych zarówkach bo mam nie seryjne bixenony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam te zegary z napisami i powiem ze ostatnio pierwszy raz rano wyswietliło tylko po angielsku że grzeje świece po 3 sekundach zgasło i zapaliłem [pierwszy raz bo jestem w grecji i zrobiło się dosyć zimno ponizej zera] ,kontrolki nie mam,a co do syczenia kolegi pod maską to pewnie świece zarowe się grzeją ,możliwe ze kontrolka nie działa na zegarach,oraz możliwe ze nie wszystkie grzeją i jakoś głośniej się to odbywa, ja wymieniałem całe zegary kiedyś bo wszystko nie chodziło żaden komunikat mi się nie wyświetlał tylko gonk było słychać,przez co poszła mi skrzynia,ale to już inna bajka,pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzanie świec żarowych oznajmia komunikat na wyświetlaczu; Vorgluhen-silnik uruchamiać dopiero po zgasnieciu napisu

Zgadzam sie z kolegą .w mojej buni jest wyswietlany taki sam napis. Dodam tylko że ten napis wyswietla sie niezależnie od tego czy świece działaja czy nie.niema czujnika sprawdzajacego działanie świec. ja miałem 5 niesprawnych i napis sie pojawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam własnie ten z napsiami ale nie ma zadnego komunikatu o grzaniu swiec. komunikaty co mi podaje jakies dziwne "bootlid open" mi cały czas pokazuje nie wiem co to znaczy.Pozatym jakies komunikaty o przepalonych zarówkach bo mam nie seryjne bixenony.

 

bootlid open - otwarta pokrywa bagażnika

Masz ustawione zegary na język angielski, więc przy grzaniu świec powinno się pojawić: Pre-heating

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o dzieki kolego tylko w tym problem ze nie jeźdze z otwarta pokrywą bagażnika.Wiec cos jest nie tak.Bo ten komunikat jest cały czas.Zapewne mam jezyk angielski tak jak mówisz czy idzie zmienic jezyk jak tak to na jaki i jak to zrobic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kluczyk w stacyjkę

2. Wciskamy przycisk CHECK (prawy na budzikach) i przekręcamy kluczyk o jedną pozycję, pojawi się CHECK CONTROL OK i zgaśnie

3. Klikając prawym klawiszem przechodzimy po kolei testy do numeru 19

4. Klikamy przyciskiem RESET czyli lewym na budzikach i pojawia się komunikat LOCK:00

5. Sumujemy 5 ostatnich cyfr numeru VIN (na przykład 1+2+3+4+5=15) i klikamy przyciskiem RESET do naszej przykładowej sumy czyli LOCK:15

6. Wciskamy PRAWYprzycisk i gotowe.

7. Teraz klikając PRAWYM przechodzimy przez kolejne opcje testów.

8. Język jest w teście 10 - po wyświetleniu TEST NR 10 klikamy lewy i wyświetlają nam się opcje, przynajmniej w teorii, bo u mnie wyświetla tylko i wyłącznie 00 D bo nie mam innych języków do wyboru, ale skoro Ty masz angielski ustawiony to na pewno też jest niemiecki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie kolego bo ja mam u siebie tylko i wyłącznie niemiecki i przeszukałem neta, pytałem znajomych i nic. W serwisie nie pytałem :D Ale zapewne jak była by taka opcja w serwisie to nie za małe pieniążki :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
mam własnie ten z napsiami ale nie ma zadnego komunikatu o grzaniu swiec. komunikaty co mi podaje jakies dziwne "bootlid open" mi cały czas pokazuje nie wiem co to znaczy.Pozatym jakies komunikaty o przepalonych zarówkach bo mam nie seryjne bixenony.

Ja mam jak kolega. Przy ok -10 - 15 stopni auto ledwo odpaliło. Pomyślałem że to słaby akumu......więc doładowałem go 6h. Obpalam ponownie po nocy i znowu ciężko odpala. Oczywiście jak się rozgrzeje to odpala elegancko. Zacząłem podejrzewać że to mogą być świece lecz na tablicy podczas odpalania nie ma żadnego komunikatu o grzaniu świec. Odpalam silnik dopiero po zgaszeniu żółtych kontrolek. Moje pytanie jest takie , co jest przyczyną braku wyświetlania komunikatu o grzaniu świec. Jak zrobi się ciepłej to zdejme kolektor i wyjme świece aby je sprawdzić.Nadmieniam że mam polskie napisy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolego ja dbam o auto. W sierpniu wszystko było wymienione ( wiem że przed zimą najlepiej to zrobić ) .Problem tkwi w tym że przy -10 stopniach nie wyświetla mi się żaden komunikat o grzaniu świec. Chciałbym po prostu aby jakaś osoba która miała podobny problem opisała przyczynę niewyświetlania komunikatu.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To morze zrób fote zobaczymy jakie masz zegary albo komunikat masz w obcym jezyku nie zrozumiałym dla ciebie . No chyba ze jesteś dłuższym użytkownikiem auta i teraz wyskoczył ci taki problem jeśli tak to na kompie ci wyskoczy co jest grane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.