Skocz do zawartości

[E60] Bąble pod lakierem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam pytanie, czy ktoś miał juz doświadczenie z powstającymi bąblami pod lakierem? Auto jest z 2005 roku i dziwne mi się wydaje by powstawała ,,korozja`` na aluminium! pierwsze pojawiły się na od strony kabiny na dole przy listwie spodniej, zaraz za mocowaniem osłony nadkola. Drugie, co mnie najbardziej martwi, w bardzo widocznym miejscu, nadkolu tylnego koła, na wysokości drzwi! Te pierwsze są małe i mało widoczne, ale za to te drugie mają wielkość 5 złotówki!!!

Czy ktoś miał z Was już taki problem?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa kolego bable sa efektem korozji a na aluminiowych elementach to raczej nie mozliwe wiec jedynym logicznym wytlumaczeniem jest szpachla.Nie chce byc zlym prorokiem ale trafiles chyba na powypadkowe auto.W moim aucie lakier jest idealny na calym aucie ale przed zakupem sprawdzone bylo gruntownie w serwisie bmw i kupione od 1 wlasciciela.Jedyny maly mankament to male odpryski na masce ale jak dla mnie to normalne w koncu nie bylo nowe.Kiedy je kupiles?Z tego co piszesz to wydaje mi sie ze niedawno.Ja mialem problem po zakupie auta dla zony Smarta Fortwo jak kazde auto ktore swierzo kupie oddaje je do mojego mechanika zeby sprawdzil ogolny stan bo w polsce wiekrzosc aut niby sa bez wkladu finansowego :lol: a okazalo sie ze mial do wymiany tarcze klocki oleje itd.i to bym przezyl ale okazalo sie ze mial wade ukryta i mechanik poradzil mi zeby oddac te auto bo bede mial skarbonke.Kupilem te auto od osoby prywatnej wiec to nie jest proste ale udalo sie i odzyskalem pieniadze!Wiec Tobie tez tak radze bo z czasem moga inne problemy wyjsc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jedyne bąble w 8 letnim samochodzie jakie mam to w okolicy lusterka kierowcy (czarne mocowanie do drzwi - trójkąt).To jest porażka w BMW :) widziałem już niejedno takie a na prawym lusterku złuszczyła mi się już farba i odpadł kawałek ;)

Z ciekawości podłącze to tutaj pytanie by nie tworzyć tematu. Czy ktoś to czarne mocowanie lusterka jakoś już naprawiał - nie wiem malował - oklejał - kupował nowe/używane ?

 

Natomiast w twoim przypadku może być dzwonkoś ....

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam takie białe placki na lusterku, w lecie używam takiego środka do nabłyszczania plastików do samochodu (w spreju) i robiły się czarne i piękne, do nastepnego mycia. Kiedyś ten środek mi się skończył i kupiłem z K2 nie w spreju tylko płynie i nic to nie dawało, wychodziły co chwile białe plamy po nałożeniu. Jedynym rozwiązaniem jest to pomalować albo kupić nowe:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko ja mam to samo z lusterkami tylko że juz praktycznie nie ma czarnego. Może pociągnę te trójkąty pasta do butów :norty: albo udawać ze taka była opcja lusterek w szarej satynie.

hej

 

I CO ja się dziwię ? - zapomniałem, że przecież mamy pojazdy klasyfikowane jako "premium" toteż BMW zrobiło nam prezent i idzie w ekstrawagancje i avantgarde - jeden ma bąbelki, drugi jedzie pastą do butów, trzeci ma wersję Individual z szarą satyną a kolejny białe placki.... nie ma to jak najwyższa jakość :) i wyróżnienie klienta na tle innych aut.

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W E91 2006 mialem rdzawy nalot na spawie na dole drzwi od srodka, drzwi kierowcy. Wymienili drzwi na nowe w zeszłym roku w ASO na gwarancji

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja doświadczenie z bąblami miałem przy E61 z 2005 roku,

kupiłem roczne, bezwypadkowe, serwisowane w BMW

po 2,5 roku stwierdziłem bąble na tylnej klapie wokół szyby,

pojechałem do salonu BMW gdzie je serwisowałem złożyłem reklamację na owe bąble

i lusterka (raczej trójkąty pod lusterkami) z których schodzi farba,

pan objaśnił mi że trójkąty zrobione są ze stopu aluminium i BMW ich nie wymieni,

a klapę tylną rozpatrzą,

po 2 dniach przyjęli auto na wymianę klapy na koszt BMW.

Niestety, długo się nie nacieszyłem autkiem bo w drodze powrotnej do domu rozwaliłem je doszczętnie :(

 

W 2008r Firma BMW zmieniła sposób malowania owych trójkątów pod lusterkami i jest spokój ;)

tak się tym dobrze jeździ że zmieniłem 530d na 535d :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, długo się nie nacieszyłem autkiem bo w drodze powrotnej do domu rozwaliłem je doszczętnie

 

:doh: ale pech!

 

Co do trójkątów, to u również taki sam problem. W salonie oczywiście nie chcieli tego uznać, zostały pomalowane powtórnie poza ASO ( auto z 2006 ) i od tego czasu jest spokój. Zrobiliśmy to, przy okazji wymiany plastikowej osłony lusterka w kolorze nadwozia, która pękła po skasowaniu jej przez totalnie pijanego gościa na skuterze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa kolego bable sa efektem korozji a na aluminiowych elementach to raczej nie mozliwe wiec jedynym logicznym wytlumaczeniem jest szpachla.Nie chce byc zlym prorokiem ale trafiles chyba na powypadkowe auto.W moim aucie lakier jest idealny na calym aucie ale przed zakupem sprawdzone bylo gruntownie w serwisie bmw i kupione od 1 wlasciciela.Jedyny maly mankament to male odpryski na masce ale jak dla mnie to normalne w koncu nie bylo nowe.Kiedy je kupiles?Z tego co piszesz to wydaje mi sie ze niedawno.Ja mialem problem po zakupie auta dla zony Smarta Fortwo jak kazde auto ktore swierzo kupie oddaje je do mojego mechanika zeby sprawdzil ogolny stan bo w polsce wiekrzosc aut niby sa bez wkladu finansowego :lol: a okazalo sie ze mial do wymiany tarcze klocki oleje itd.i to bym przezyl ale okazalo sie ze mial wade ukryta i mechanik poradzil mi zeby oddac te auto bo bede mial skarbonke.Kupilem te auto od osoby prywatnej wiec to nie jest proste ale udalo sie i odzyskalem pieniadze!Wiec Tobie tez tak radze bo z czasem moga inne problemy wyjsc.

Pozdrawiam

 

I tu sie mylisz. Aluminium nie rdzewieje, ale oxyduje i tez lakier odlazi- wiem bo podobny problem mialem w Audi (cynkowane). A Bmw slynie z babelek :norty:

Ja kupilem swoje w Aso i po 3 miesiacach tez na tylnej klapie mi ruda sie w babelce pojawila- naprawili w ramach gwarancji, ale nie u siebie to robili tylko u mojego kolesia co ma lakiernie. I zebym mu nie powiedzial, ze to moje, to by po lepkach zrobil- bo ma ryczaltowa umowe z serwisem Bmw :mad2: Chamstwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 lata później...

Witam, Temat może stary ale BMKi sie starzeją i problem z lusterkami na pewno bedzie się jeszcze pojawiał, dlatego opowiem o swojej renowacji trojkącikow lusterek.

 

Naprawa samodzielna to koszt okolo 60pln. (dwie strony) + Twoj czas i nerwy :)

Czytałem w wypowiedziach ze spachla czy cos bzdura to standard poprostu elementy te podatne są na korozje...

 

Na srodku tego elementu jest plastik ktorego nie da sie sciagnac...(moze jest jakis sposob ale ja nie znalazlem) ja go przeciałem w malo widocznym miejscu poniewaz czyszczenie i malowanie z nim nie miala by sensu.

 

Ponizej kilka fotek z efektem koncowym.

 

IMG_0116.JPG

IMG_0117.JPG

IMG_0122.JPG

 

http://zapodaj.net/c6c9d7c533027.jpg.html

http://zapodaj.net/04ba423e67bac.jpg.html

http://zapodaj.net/e1fd4f048201d.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Lusterka czyszciłem papierem sciernym. opcja piaskowania moze i wchodzi w grę ale po pierwsze są to dodatkowe koszty, a po drugie bałem sie że aluminium moze byc za miekkie... Papierem sciernym czyszczenie trwalo z 2 godziny, mysle ze daloby sie lepiej ale wedlug mnie bylo ok. Nie wymiekkaj robota monotonna ale zrob to porządnie. Oczywiscie na koniec drobny papier scierny tak zeby rysy byly malo widocze. Pozniej podkład wedlug uznania ja dalem 2 warstwy, no i lakier czarny mat kilka cieniutkich warstw. Nie pamietam jakich firm mialem podklad i lakier. Ale w sklepie Ci doradzą. aaa oczywiscie przed podkladem odtluscic musisz czyms np benzyna ekstrakcyjna.

 

tutaj masz link jak wymontowac lusterka ostatnie kroki dotycza czegos innego ale instrukcja jest ta sama.

 

http://www.maxbimmer.pl/f28/e60-i-e61-naprawa-elektrycznie-sk%C5%82adanych-lusterek-rozk%C5%82adanie-180s-22348/

 

Ja elementy powiesilem sobie na drucie do lakierowania tak jest najlatwiej. Nic nie musisz obracac palcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomnialem dodac, zainwestuj sobie najlepiej w jakis zestaw do sciagania tapicerki np.

 

http://allegro.pl/narzedzia-do-zdejmowania-tapicerki-samochodowej-i5078581683.html

 

pewnie nie pierwszy i nie ostatni raz bedziesz sciagac tapicerke wiec jest to dobra inwestycja.

 

wszystko zrobisz porządnie i bez zadnych rys na lakierze czy tapicerce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.