Skocz do zawartości

Czujnik temp zewn kable


michal411

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, otoz mam problem szukalem ostatnio czujnika temp zewn i niestety nie ma go. Zdjalem nadkole miedzy kolem a zderzakiem a tam idzie tylko kabel do halogenow i nic innego. Na liczniku pokazuje +30. Moje pytanie skad moge pociagnac nowe przewody do czujnika? Co ze starymi sie stalo to nie mam pojecia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałeś tam głębiej? Czasem się zdarzy, że jak oderwie czujnik to kable potrafią po chwilowym ich naciągnięciu wystrzelić gdzieś do góry i tam się zaczepić. One idą do wiązki, pionowo do góry - tam ich szukaj (zresztą chyba nawet jest to wspólna wiązka, do której idą także kable od halogenu prawego).

Czasem też - tak mi się któregoś razu zdarzyło - że w trakcie roboty/wymiany czegoś mechanik wyjmuje czujnik i np wiesza go gdzieś wyżej żeby go nie urwać przypadkiem lub żeby nie przeszkadzał w robocie dyndając bez ładu. Później czasem zapomni go wpiąć spowrotem w nadkole (a jak zostanie gdzieś w komorze silnika to będzie zawyżał temperaturę - dlatego jest fabrycznie włożony w nadkole aby było ono barierą dla temperatury od strony komory silnika). Sprawdź więc czy przypadkiem nie masz go gdzieś zaczepionego w bebechy wyżej, nad nadkolem.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Ale dziwne jest że go nie ma i pokazuje +30(chyba że kolega na Majorce mieszka).Przeważnie jak czujnik się zepsuje lub gdzieś zapodzieje :cry2: to jest -40(oby nie było tyle tej zimy).

Poszukaj dobrze może gdzieś się wcisnął i mierzy temp np. w komorze silnika.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy auto jest rozgrzane czy zimne po calej nocy to pokazuje +30 a niestety mieszkam w centrum PL takze to nie Majorka:D

 

Wiec z ta komora przy komorze nie bedzie..

 

Jedynie co zauwazylem to pokazuje czasem 30.5 ale przewaznie 30..

 

I wlasnie chcialbym przeprowadzic nowa wiazke tylko skad mam je wziac?? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, najprawdopodobniej gdzieś ten czujnik się zapodział. Jeśli by go nie było to tak pisał Cichy, pokazywałoby -40, a to że pokazuje taką wartość i praktycznie nic się nie zmienia, to możliwe że gdzieś przewody były łączone, lutowane, ale zaśniedziały i robią zwarcie, temu pokazuje Ci + 30 w zimowej scenerii. Przewód możesz znaleźć wykręcając przednią prawą lampę, przy błotniku powinien być lecieć (przynajmniej tak było u mnie)

BMW - Bardzo Mądry Wybór ;-)

http://forum-lines.ru/rez/ab278744.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przerabiałem temat gdy czujnik jest urwany albo po prostu nie łączy temperaturę na 100% pokazuje -40. Gdy czujnik ma zwarcie temperatura pokazuje się na plus u mnie gdy dostałą się do niego woda pokazywał +20do +30(na dworze temperatura około 0 ) wyczyściłem podłączyłem chwilę nic się nie stało dopiero po chwili stopniowo temperatura wróciła do normy (jakieś 20minut na odpalonym silniku :) ) poszukaj czujnika bo gdzieś jest na pewno skoro pokazuje na plus. No chyba że go urwało i akurat tak się stało że się zwarły 2 kable od niego, albo obydwa oparły się o coś metalowego i blisko siebie. Taki scenariusz też może być :) ale jest bardzo mało prawdopodobny biorąc pod uwagę wibracje auta podczas jazdy (o dziurach nie wspomnę )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.