Skocz do zawartości

Nagłosnienie E39


Puerto528i

Rekomendowane odpowiedzi

I masz balagan na kokpicie :duh:

Lepiej wydac kase na oryginalne, porzadne rozwiazania, niz na mrugajace, kosmiczne, wspolczesne radia.

 

tutaj popieram to juz nie te lata bynajmniej nie te samochody wiec ja wole sie trzymac ori stanu.

ONLY BMW...!!!




ex:

e21 318i

e28 524td

e39 523i

e39 530d

jest:

e36 316i

e39 540i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak ale niestety coś za coś.

ori radio leży w kartonie w szafie a dla mnie jakość dźwięku niestety była ważniejsza. Jak fura bedzie szła do sprzedania < nie prędko> to ori znowu bedzie na miejscu.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej Buni mam tak:

1. głośnik w drzwiach na dole jeden mały koło nawiewu i jeden w słupku

2. z tyłu w drzwiach jeden na dole i jeden mały u góry

3. z tyłu w półce dwa

 

Teraz pytanko te na dole wiem że są "13" a 6 małych to są głośniki wysoko tonowe???

I te w półce jaki maja rozmiar w końcu?? 16??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Soprany są przeważnie tylko koło lusterek,a te w boczkach przy nawiewach i w tylnych drzwiach to atrapy.

A co do grania to zależy co kogo boli.I najlepiej sprzet wybrac sobie samemu.

Nie pamiętam jakie tam są (prawdopodobnie 13),a nie mam jak sprawdzic bo miałem stertę pudełek po sufit i je wyrzuciłem.

Najlepiej idź tam gdzie handlują Car Audio i sprawdzą Ci w katalogu "co tam siedzi".

PS.Sony dla mnie nie jest złe, ale rewelacja to też nie jest.

Edytowane przez CICHY525
ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja u siebie oprócz serii mam zamontowaną tubkę, a sygnał pociągnięty z głośników, konwerter na chince i jest ok. Na lato drugi wzmak i porządne głośniki w półkę. Radio zostawiam oryginalne ponieważ te zamienne ramki nie widzą mi się to raz a po drugie mam telefon i nie chcę z niego rezygnować :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Soprany są przeważnie tylko koło lusterek,a te w boczkach przy nawiewach i w tylnych drzwiach to atrapy.

Czy atrapy to zależy przede wszystkim od rodzaju nagłośnienia. W wersji TOP Hi-Fi z DSP (u mnie akurat taką sobie Niemiec zażyczył - i chwała mu za to :) ), w boczkach przy nawiewach siedzą głośniki średniotonowe - wedle schematu z RealOEM - oznaczone jako nr 2:

http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=DL91&mospid=47540&btnr=65_0265&hg=65&fg=20

Jeśli do tego mamy fabryczny zestaw głośnomówiący (u mnie akurat siedzi taki w wersji Bluetooth) to wtedy - o ile dobrze pamiętam - te średniotonowe głośniki odpowiadają za pracę podczas połączeń telefonicznych, reszta jest wyciszana.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Być może.Nie mam na pokładzie telefonu,dlatego pewnie żadnych głośników tam nie mam.

Alpina ma drogie i wcale nie rewelacyjnie grające głośniki,w tej cenie znajdziesz dużo lepsze innego producenta,nawet jakość materiału i wykonania będzie lepsza.

Za to radyja :mrgreen: są ok. nawet te tańsze.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soprany są przeważnie tylko koło lusterek,a te w boczkach przy nawiewach i w tylnych drzwiach to atrapy.

Czy atrapy to zależy przede wszystkim od rodzaju nagłośnienia. W wersji TOP Hi-Fi z DSP (u mnie akurat taką sobie Niemiec zażyczył - i chwała mu za to :) ), w boczkach przy nawiewach siedzą głośniki średniotonowe - wedle schematu z RealOEM - oznaczone jako nr 2:

http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=DL91&mospid=47540&btnr=65_0265&hg=65&fg=20

Jeśli do tego mamy fabryczny zestaw głośnomówiący (u mnie akurat siedzi taki w wersji Bluetooth) to wtedy - o ile dobrze pamiętam - te średniotonowe głośniki odpowiadają za pracę podczas połączeń telefonicznych, reszta jest wyciszana.

Pzdr.

Za głos telefonu odpowiadają głośniki 13cm w boczkach(nie średnio tonowe) przed liftem były to głośniki dwu-cewkowe po już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na poczatku zaznacze ze jestem z zawodu elektronikiem, lecz juz kilka lat po szkole i nie pracuje w zawodzie wiec podstawy znam ale nie jestem na czasie.

Do swojego e39 kupilem taki komplet:

Subwoofer em-phaser

 

Specyfikacja techniczna E15NEO-COMP

Ciągły * Moc 2500 W RMS

Moc szczytowa * 5000 Watts

Użytkowa * Pasmo przenoszenia 20-150 Hz

Impedancja nominalna 2 x 2 Ohm

Średnica cewki 3,5 "/ 88,6 mm

Czułość (1 W / 1 m) 93,5 dB

Średnica wycięcia 358 mm

Głębokość montażu 249 mm

Zdjecie:

 

https://plus.google.com/photos/111821288491275915140/albums/5719828557566462897?authkey=CO_B06K_34jShgE

Wzmacniacz em-phaser ER18000

Danych technicznych nie znam

Zdjecie:

 

https://plus.google.com/photos/111821288491275915140/albums/5719828165732647201?authkey=CMvRjfSqndWzrgE

Kondensator 10farad.

Kupilem na alledrogo konwerter RCA, podlaczylem do oryginalnego radia, przeciaganalem kable RCA przez srodek auta do bagaznika i tam uruchomilem wszystko razem, czyli wzmacniacz, subwoofer i kondensator. I teraz tak. Wszystko dziala jak nalezy tylko, ze ten subwoofer jest za mocny. Slysze sam bas bo przednie glosniki w tym aucie to jakies srutki tutki. I teraz pytanie. Jakie glosniki na przod kupic. Jakiej firmy? Dodam ze nie chce wiekszych. Musza byc 13tki jak oryginaly, tylko mocniejsze. Od razu dodam, ze w planach mam odlaczyc tylnie glosniki calkowicie i kupic na przod jakiec mocne o ile nie najmocniejsze na rynku 13tki o ile takie istnieja do 1000zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tej kasie to bym rozwazyl jednak 16tki i lekki mod boczkow. Jesli trzynastki to duzo ludzi montuje tanie glosniki np hertz czy JBL. Ja mam zestaw odseparowany tonsil speed 1300. Jak ma byc drozej to DLS. Zdecydowanie kupuj zestaw odseparowany i zasil go wzmacniaczem. Ori radio do glosnikow za 1000zl to nie jest dobry pomysl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wzmacniacz to ja oczywiscie mam a nawet wiecej bo i korektor. Tylko nie znam sie (nie jestem na czasie) na dobrej jakosci glosnikach. Nie wiem jakie marki sa wiodące. Ogolnie to jest tak: Tylnie glosniki wywalam bo lubudubu juz w bagazniku jest. Trzeba mi tylko dobry sredni i wysoki dzwiek na przod. Auto sedan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na poczatku zaznacze ze jestem z zawodu elektronikiem, lecz juz kilka lat po szkole i nie pracuje w zawodzie wiec podstawy znam ale nie jestem na czasie.

Do swojego e39 kupilem taki komplet:

Subwoofer em-phaser

 

Specyfikacja techniczna E15NEO-COMP

Ciągły * Moc 2500 W RMS

Moc szczytowa * 5000 Watts

Użytkowa * Pasmo przenoszenia 20-150 Hz

Impedancja nominalna 2 x 2 Ohm

Średnica cewki 3,5 "/ 88,6 mm

Czułość (1 W / 1 m) 93,5 dB

Średnica wycięcia 358 mm

Głębokość montażu 249 mm

Zdjecie:

 

https://plus.google.com/photos/111821288491275915140/albums/5719828557566462897?authkey=CO_B06K_34jShgE

Wzmacniacz em-phaser ER18000

Danych technicznych nie znam

Zdjecie:

 

https://plus.google.com/photos/111821288491275915140/albums/5719828165732647201?authkey=CMvRjfSqndWzrgE

Kondensator 10farad.

Kupilem na alledrogo konwerter RCA, podlaczylem do oryginalnego radia, przeciaganalem kable RCA przez srodek auta do bagaznika i tam uruchomilem wszystko razem, czyli wzmacniacz, subwoofer i kondensator. I teraz tak. Wszystko dziala jak nalezy tylko, ze ten subwoofer jest za mocny. Slysze sam bas bo przednie glosniki w tym aucie to jakies srutki tutki. I teraz pytanie. Jakie glosniki na przod kupic. Jakiej firmy? Dodam ze nie chce wiekszych. Musza byc 13tki jak oryginaly, tylko mocniejsze. Od razu dodam, ze w planach mam odlaczyc tylnie glosniki calkowicie i kupic na przod jakiec mocne o ile nie najmocniejsze na rynku 13tki o ile takie istnieja do 1000zl.

To masz farta albo ten sub naprawdę gra głośno (o ciśnienie jego się nie martwię :)) bo ja miałem już z 4 suby- rockforda 38cm 500 rms,Jbl'e ITP a teraz mam EM PHASERA EM12NEO 600 rms i co prawda ten jakoś już miecie ale to i tak marnotrastwo głośnika porównując jak by zagrał w kombi lub hatchbacku.Wg mnie w tym bagażniku mało co gra to jest topór
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak tam masz ale ja nie mam zabudowanego bagaznika blacha, tylko rozkladane siedzenia plus podlokietnik z workiem na narty. jak go otworze to widze srodek bagaznika. Wiec dzwiek do srodka auta dociera calkiem przyzwoicie. Tylko ze wiem z doswiadczenia ze z biegiem czasu coraz wiecej rzeczy zacznie "tarabanic" W poprzedniej e39 zalalem wszystkie szczeliny w bagazniku sylikonem i okazalo sie ze nawet zderzak tylni halasowal przy mocniejszych dzwiekach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja założylem skrzynie blaupunkt + wzmacniacz magnat rock 6000 do bagaznika

na przodzie dodałem tweetery

a tylne głośniki podpiałem pod wzmacniacz,

oczywista sprawa : stacja multimedialna Clarion VZ401E

Gra to wspaniale :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze pod zmieniarke sie nie da. A nawet napewno sie nie da. Musisz podlaczyc do radia. Ja mam bez nawigacji to nie pomoge. Jesli to radio ma wyjscie RCA to sprawa prosta. podpinasz kable i tyle. Jesli nie ma to mozesz np podlaczyc wzmacniacz do tylnich glosnikow przez konwerter (adapter). Mozna go kupic na allegro za pare PLN. Lub podjedz do kogos kto umie wyprowadzic w tym radiu wyjscie na RCA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.