Skocz do zawartości

Wymiana filtra paliwa? 3.0d


marcin_no

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego to jeszcze zalezy jakiego masz X-a.

Czy przed czy po lifta jesli przed to filtr znajduje sie w komoze silnikowej i smialo go mozesz odkrecic i wymienic poniewaz system paliwowy jaki maja X-y to Comonrally i on sam sie odpowietza.

A jesli po Lifta to juz masz wiecej pracy bo musisz odkrecic pokrywe od strony pasazera okolo 11 srobek i wtedy masz dostep do filtra paliwa i tak samo odkrecasz i system sam sie odpowietza.

A i filtry roznia sie od siebie przed i po lifcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

troche czasu minęło filtr nie zmieniony

i musze napisać że silnik mi przerywa i gaśnie

stało sie to dwa trzy razy mi w odzstępach dwu-trzy tygodniowych

dziś rano to miałem do pracy nie daleko(300m) to spoko nie problem

o 12 znów musiałem jeechac z roboty i było już ok

dodam że do tego zdarzenia wyświetla sie;

- kontrolka w miejscu na ręczny hamulec czyli wykrzyknik w kółku

tyle że na żółto a nie czerwono (czerwono sie swieci na ręcznym jak jest)

-kontrolka 4x4 DSC

 

co to za dziadostwo może być hmm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, u mnie ten objaw występował kilka razy. INPA pokazywała za małe ciśnienie paliwa więc wymieniłem pompy progową i w baku. Następnie po tygodniu znowu to samo ale tym razem padła pompa w baku. Po wymianie wszystko było ok tak może z tydzień i znowu przycięło paliwo.

 

Okazało się, że w baku jest szlam, chociaż mógłbym użyć brzydszego określenie. Aktualnie jestem po płukaniu i czyszczeniu baku. Autko chodzi o wiele lepiej jakby drugi oddech złapało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

Wczoraj wracając z pracy wyświetlił mi się błąd : Fuel Inject System i zaraz po chwili auto szarpnęło, za chwilę drugi raz szarpnęło i zgasło. I już odpalić nie mogłem. Stało się to na trasie nr 7. No cóz. laweta i zjazd pod zakład.

Panowie wiem że to błąd układu wtryskowego. Tak wyczytałem w instrukcji. Ale może ktoś miał taki przypadek. Może podpowiecie co mogło się stać?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
Kolego to jeszcze zalezy jakiego masz X-a.

A jesli po Lifta to juz masz wiecej pracy bo musisz odkrecic pokrywe od strony pasazera okolo 11 srobek i wtedy masz dostep do filtra paliwa i tak samo odkrecasz

 

To dlaczego ja miałem filtr paliwa pod autem ale z tyłu koło baku paliwa ?? Wszystkie przewody paliwowe idą po stronie kierowcy. po prawej stronie nie mam nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/16_0567-filtr-paliwapompa-oleju-napprzewody/i47739/kL/sN/r2004/m10

 

filtr nr 11

 

masz dokładniej aby go wymienić trzeba zdjąć oslony pod autem ( w tylniej części) ... filtr zamontowany jest na opaski.. trzeba pamiętac o kierunku przeplywu

______________

champion

e53 3.0dA 2005

e53 3.0dA 2004

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Jestem świeżo po wymianie, dizel polift filtr jest mniej więcej na środku auta po stronie kierowcy pod podwoziem, dostęp od strony kierowcy. Trzeba odkręcić sporo śrubek trzymających osłony po stronie kierowcy praktycznie na całej długości między osiami. Na podnośniku/kanale prosta sprawa, na lewarku i kobyłkach trochę rzeźba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Witam.Koledzy mam pytanko po wymianie filtra paliwa i podłączeniu węża idącego z baku przekręcając na zapłon filtr się nie zalewał,dopiero po zatkaniu palcem węża do pompy cr z filtra poleciało paliwo czy tak ma być czy coś padło.Od jakiegoś czasu auto głośniej pracuje i dłużej ciągnie na biegach,może tu coś jest nie tak.X5 3.0d przed lift .Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.