Skocz do zawartości

DRGANIA KIEROWNICY E60 530D


prezes1992

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Koledzy! Proszę o diagnozę następujących zachowań auta. Mianowicie w przedziale prędkości 90-110 km/h oraz przy hamowaniu w tym zakresie prędkości wyczuwalne są dosyć mocne drgania na kole kierownicy... Zawieszenie wydaje się być sprawne, nowe amortyzatory, roczne oryginalne tarcze BMW wymienione w serwisie BMW używane rozsądnie, bez nagrzewania do czerwoności etc. więc kwestii tarcz nie brałbym pod uwagę... Proszę o rady Panowie ;)

BMW E60 530D SEDAN 2003r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to kiedyś sprawdzał kolega nie pamiętam dokładnie jak ale chyba kawałkiem łoma lub czegoś podobnego. U mnie też były takie drgania i 2x wymieniałem tarcze,byłem na szarpaku i też nic nie było widać,dopiero po wymianie tulei problem zniknął.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to kiedyś sprawdzał kolega nie pamiętam dokładnie jak ale chyba kawałkiem łoma lub czegoś podobnego. U mnie też były takie drgania i 2x wymieniałem tarcze,byłem na szarpaku i też nic nie było widać,dopiero po wymianie tulei problem zniknął.

 

Które tuleje wymieniłeś? Drgania w 100% zniknęły?

Jutro podjadę do mechanika i sprawdzę, bo auto tak samo zachowuje się na dwóch różnych kompletach opon...

BMW E60 530D SEDAN 2003r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cze. U mnie również występują drgania auta w przedziale od 70-120 i nie mam pojęcia co to może być. Koła proste dobrze wyważone a jak jadę około 80 km/h to wyczuwalne są drgania w aucie tak jakby lekko podłoga wibrowała??? Po odpuszczeniu gazu drgania się nasilają po dodaniu lekko ustępują ale nadal są do 120 powyżej jest ok. Brak mi już słów. Która to jest ta górna tuleja za to odpowiedzialna http://bmwfans.info/parts/catalog/E60/Sedan/Europe/530d-M57N/LHD/N/2004/march/browse/front_axle/frnt_axle_support_wishbone_tension_strut/???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie również przy hamowaniu drży wiec może sprawdzę jutro dokładnie tą tuleje tylko jak się do nie dobrać?pewnie trzeba wyjąć wahacz żeby sprawdzić. Muszę jeszcze sprawdzić przegub wału bo te drgania przenoszone są przez podłogę auta więc może i tamtędy droga szkoda słów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie również przy hamowaniu drży wiec może sprawdzę jutro dokładnie tą tuleje tylko jak się do nie dobrać?pewnie trzeba wyjąć wahacz żeby sprawdzić. Muszę jeszcze sprawdzić przegub wału bo te drgania przenoszone są przez podłogę auta więc może i tamtędy droga szkoda słów.

Nie chcę ci źle doradzać mi ten wahacz wymieniał kolega i mnie przy tym nie było ale na bank musisz wyjąć cały wahacz.Powodzonka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drgania miałem i ustały - okazało się że coś się stało z tarczami hamulcowymi (spatrzyły się). Przetoczono i wymieniono klocki hamulcowe gdyż te nie były już pierwszej młodości. Problem ustał - niemniej jednak takie elementy trzeba szybko eliminować gdyż takie telepanie nie jest dobre dla magla i zawieszenia.
Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

trzęsienie nadal występuje tyle, że przeniosło się z prędkości 90-110 na 110-130...

Koła zostały wyważone ponownie, tarcze sprawdzone, tuleje wahaczy wymienione...

Słychać jednak nadal lekkie stuknięcie przy wjeżdzaniu na krawężnik lub po wpadnięciu w studzienkę...

Pomocy Koledzy!

BMW E60 530D SEDAN 2003r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego odkręć felgę przyłóż do piasty i poruszaj felgą góra dół. Jeśli jest luz, nie wchodzi ciasno na piastę musisz zastosować pierścień centrujący. U mnie był potrzebny z 74,1 na 72,6. Podjedz do wulkanizatora sprawdzi średnice felgi i będzie wiedział. piasta samochodu ma 72,6. Mi założyli najzwyklejsze plastikowe ale mam zamiar zamówić sobie z allegro aluminiowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.