Skocz do zawartości

Idzie zima, bez trakcji!


krys32

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Do dziś mam nie rozwiązany problem z trakcja. Raz ją mam, a raz nie. Byłem u wielu ''magików'' lecz nikt nic nie wiem. Więc już przyjąłem, że w zimę będę jeździł bez trakcji więc tu pytanie jak to będzie i na co uważać bo nie chcę leżeć w rowie, bądź zawinięty na latarni. Może ktoś przejeździł zimę bez trakcji i coś doradzi. Ja zwykle tylko obserwowałem jak kontrolka od trakcji mruga :D Lecz teraz nawet jak popadało to każde wciśnięcie gazu kończyło się jazdą bokiem. Trochę duża moc, a nie chcę myśleć co będzie jak przyjdzie śnieg i lód :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bedziesz jezdzil delikatnie to jakos da sie zyc ale ogolnie nie ciekawie sie jezdzi bo abs tez pewnie nie dziala bo jest na jenym czujniku z ta masa ciezko sie hamuje bez abs,sam przejezdzilem w e39 jedna zime i wiem ze nie jest latwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz kolego właśnie o to chodzi, że abs mam tylko trakcji nie ma :D Jak podłączałem pod 3 różne kompy to wychodziło ''Can md_ singnal error''' Nikt nie może rozwiązać co o jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jak kiedys mialem e30 to bylo super i nie potrzebowalem trakcji. Na zasniezonej drodze, trojka na zakrecie i gaz!!! Drift az milo ale tak do max godzine, w dluzszej trasie to jednak robilo sie meczace. Tobie tez zycze frajdy. No i wiesz, podstawa to dobre zimowki :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od umiejętności kierowcy tak naprawdę, no i oczywiście porządne opony to podstawa.

Proponowałbym na początek nie osiągać za dużych prędkości, gazem operować jak skalpelem :lol: a napewno z czasem jeżdżenie bez trakcji będzie do zniesienia mimo prawie 300 kucy i RWD :wink:

Ps. Napewno nie unikniesz poślizgów więc moim zdaniem warto je potrenować w miejscach do tego odpowiednich.

"Możesz mieć każde auto, M5 i tak jest szybsze..." - Jeremy Clarkson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś podmienić silniczek z linką od ASC?Może on ci szwankuje i nie przymyka przepustnicy.

 

Nie próbowałęm podmienić bo nawet jakbym chciał to nie mam od kogo. U mnie ciężko z częściami, a mam już dość kupowania rzeczy, a potem okazuje się, że nie to i jestem parę setek do tyłu. Co do opon to nie mam kasy na razie i mam założone zimówki z tyłu a letnie z przodu :D

 

Wszystko zależy od umiejętności kierowcy tak naprawdę, no i oczywiście porządne opony to podstawa.

Proponowałbym na początek nie osiągać za dużych prędkości, gazem operować jak skalpelem :lol: a napewno z czasem jeżdżenie bez trakcji będzie do zniesienia mimo prawie 300 kucy i RWD :wink:

Ps. Napewno nie unikniesz poślizgów więc moim zdaniem warto je potrenować w miejscach do tego odpowiednich.

 

Nie prawie kolego tylko na dzień dzisiejszy jest podniesiona do dokładnie 301km :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakby ktoś miał taki przypadek lub kogoś znajomy, a został rozwiązany to proszę dać znać. U mnie nie chodzi też tempomat, lecz chyba nic do tego nie ma :?: Przestać działać całkiem, a na początku jak go załączałem to redukował mi maksymalnie i ogień hehe :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak myślałem tylko zastanawiam się jak to będzie jak wyjadę za miasto, gdzie będą zaspy :D

Potrenuj więc wcześniej na jakimś pustym parkingu bo można się niemiło zdziwić, nawet na suchym asfalcie a co dopiero w zimie. Osobiście pierwszy raz wyłączyłem trakcję i na zakręcie wcisnąłem gaz do dechy hehe, zdziwiony byłem a to tlko 170 kucy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to chodzi bo nawet jak sucho a zjeżdżałem ze skrzyżowania i chciałem zdążyć przed samochodem, gaz w podłogę a tu tył zaczął mnie wyprzedzać :P Więc czuję, że jak spadnie śnieg będzie masakra :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... A może prościej będzie pojechac do serwisu BMW (a nie do magików!) i naprawić raz, a dobrze? Tylny napęd, spora moc, śnieg... Może taniej wyjdzie, niż klepanie?

PS. Zeszłej zimy widziałem, jak w sedanie miły pan wyjechał na drogę, samochód stoi, koła się kręcą, a on wyluzowany wychodzi z papieroskiem w zębach i oświadcza, że jak chcemy, żeby ulica ruszyła, to niech go ktoś pchnie. :duh: :mad2: Widac było, że jeden misek w oplu chciał go pchnąc... tak ze 12 razy scyzorykiem... :mrgreen: :lol:

Tanie w utrzymaniu BMW, to BMW dobrze utrzymane!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 2 lata temu przejeździłem zimę bez trakcji (jakoś auta nie rozbiłem) kup porządne zimówki i auto będzie się trzymać jak marzenie :) u mnie jak nie działała trakcja to linka się u strzępiła i raz działało raz nie a potem już w ogóle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dociążony tył jest cały czas bo wożę tubę i 2 skrzynki z narzędziami :D Ale nie ukrywam, że wolałbym mieć trakcję :( Ale nikt nie umie pomóc. Przetrzepałem cały internet i 4 osoby miały ten problem a nie wiem czy go rozwiązały czy nie. Jeden z nich był w ASO, ale nie wiedzieli co to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może posprawdzaj te silniczki i linki od ASR i tempomatu.Jak kupiłem moją,to tempomat nie działał.Rozebrałem silniczek i był cały zardzewiały w środku.Czyszczenie i smarowanie nie pomogło do końca ale coś tam zaczęło działać.W końcu kupiłem używkę i jest ok.Sprawdz chociaż,czy linki się nie zapiekły.
niema nic lepszego niż BAWARKA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linki sprawdzałem bo słyszałem, że lubią pękać itd. A sam ten silniczek można jakoś sprawdzić? Kupiłbym już ten sterownik w ciemno ale muszę trzymać teraz każdy grosz więc jakby to było to ok, ale jak nie to straszna lipa. Najgorsze, że nie mam od kogo podmienić na chwilę :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście pierwszy raz wyłączyłem trakcję i na zakręcie wcisnąłem gaz do dechy hehe, zdziwiony byłem a to tlko 170 kucy

kolego tylko nie mów że na suchym asfalcie bokiem Cie postawiło nasze 170 KM, bo ciężko w to uwierzyć

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.