Skocz do zawartości

316i MIGACZE SZYBKO MIGAJA, ZAROWKI SA OK


pablo07

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Mam problem techniczny. Od jakiegos czasu w moim BMW 316 Kombi wariuja kontrolki od przepalonych zarowek swiatel przednich oraz migacze migaja jakby zarowka byla spalona.

Wszystkie zarowki sa ok. Nawet na awaryjnych migacze migaja szybciej. Czasami to ustaje, czasami jest przez caly czas.

 

Slyszeliscie kiedys o takiej przypadlosci?

 

Od czego zaczac? Co sprawdzic?

 

Pozdrawiam

 

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie świecą jak migaja szybko? ja miałem też troche problemów z szybko migającym kierunkiem i okazało się że wtyczka w przednim kierunkowskazie źle trzymała żarówke, podgiąłem te blaszki we wtyczce i od tego czasu zero problemów. Sprawdź czy jak zaczyna migać szybko czy któraś żarówka przestaje świecić.
szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego, problem stary jak swiat

zazwyczaj przyczyna sa slabe styki - zwlaszcza masa i zwlaszcza w tylnych lampach

przeczyscic to i ewentualnie podgiac troche blaszke masy, tak by mocniej dociskala

u mnie to rozwiazalo problemy z kierunkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wiec problem sie ponowil, a nawet pogorszyl.

 

Po ostatnim moim poscie wymienilem wszystkie zarowki w aucie, migacze, swiatla, no po prostu wszystko. Problem znikl ale na krotko.

 

Teraz pojawia sie tak.

 

Wlaczam silnik, wszystko ok.

Wlaczam migacz lewy, mrugnie 3 razy normalnie a potem szybko, na zegarach pokazuje spalona tylna lewa zarowke. Migacze sie pala, a na dodatek mruga lewa zarowka od tylnych swiatel(tylko jedna, mimo ze tam sa dwie zarowki od tylnych swiatel).

Wlaczam migacz prawy, mrugnie 3 razy normalnie a potem szybko, na zegarach pokazuje spalona przednia prawa zarowke. Migacze sie pala, zadne inne zarowki sie nie zapalaja.

 

Sprawdzilem mase na tylnej lewej i prawej lampie, jest.

Rozebralem pol auta, bagaznik, tylne i przednie fotele, wykladzinki, caly przod, bezpieczniki, elektryke. Wyciagalem w trakcie migania wszystkie przekazniki, odlaczalem komputery, odkrecalem i dokrecalem masy pod fotelami przednimi, ruszalem kablami, wykrecilem zegary i nic. Za to jak auto sie porzadnie nagrzalo w srodku to szybkie miganie nagle ustalo i sie nie wlaczylo dopoki auto sie nie wychlodzilo. Ustalo tez zapalanie sie zarowki od swiatla tylnego wraz z zapalaniem migacza. Jakby reka odjął .

 

Auto sie wychlodzilo i znowu mruga szybko.

 

Juz nie mam pojecia co to moze byc. Bylo troche wilgoci pod fotelem pasazera, takze w bagazniku od strony pasazera byla woda(to jest kombi).

Gdzie szukac tej usterki??

Zdjecia zegarow i bagaznika

http://img825.imageshack.us/img825/51/img1173800x600.jpg

http://img710.imageshack.us/img710/3078/img1174800x600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś podobnego. Wszystkie żarówki OK a migały szybko. Sprawdź moduł świateł - czy aby nie gorący. U mnie winna była wiązka od haka. Któryś przewód się naderwał i walił do masy, co powodowało szybkie miganie i grzanie się modułu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znajduje sie ten modul?

W ktorym miejscu znajduje sie wiazka lub komputer regulujacy swiatlami i migaczami? Przekaznika do migaczy tam juz nie ma?

 

Autko haka nie ma ale mozliwe ze gdzies cos "wali" na mase. Tylko naprawde dziwne ze jak auto sie porzadnie nagrzeje to przechodzi. Czasami tez przechodzi na zakretach w lewo lub jak auto lewa strona stoi wyzej.

 

Nie mam juz najmniejszego pojecia gdzie szukac.

 

Pzd

 

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to nie jest tak hop siup podmieniać moduł świateł :D to nie tylko sam guzik ze światłami :P tam dużo więcej rzeczy siedzi np. przebieg auta czy komputer pokładowy :P

 

sprawdziłeś wtyczki i gniazda każdej żarówki ? moze coś w środku koroduje bo gdzieś woda się dostała

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam koledzy!

ostatnio wystąpił u mnie problem z przednim prawym światłem mijania... Przestało świecić, myślałem że to żarówka ale wymieniłem i dalej nic :cry2:

na inpie pokazało coś takiego:

http://img94.imageshack.us/img94/6903/13205512.jpg

Poza tym mam jeszcze jeden błąd o nazwie "light module-EEPROM error" ale nie zrobiłem zrzutu

Możliwe, że lampa nie świeci bo moduł świateł nie tak pracuje??? (kable wydają się ok)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Witam,

u mnie okazało się że za szybko migające migacze (mimo iż żarówki są o.k.) odpowiedzialny był zaśniedziały styk świateł pozycyjnych z tyłu na wtyczce .

Po przeczyszczeniu wszystko jest o.k.

Specyficznym symptomem u mnie było to, iż szybko migające migacze o wiele częściej dawały znać o sobie, gdy nie były włączone światła mijania.Na włączonych światłach nawet gdy zfixsowały szybko przestawały , na wyłączonych światłach fixowały zawsze i nie przestawały...

Mam nadzieję że to komuś pomoże , tak jak mi pomógł wyszukany tutaj na forum wpis.

Pozdrawiam wszystkich, dzięki którym możemy usunąć nękające nas usterki samodzielnie, z piwkiem w ręku bez stresu, wysiłku i za darmo...

Dziękuje Wam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.