Skocz do zawartości

[F10/F11] Mycie, zabezpieczanie, sprzątanie.


monogramus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
No właśnie ja doczyściłem ten ślad po długopisie, ale została mi taka biała plamka widoczna pod pewnym kątem. Tak jakbym starł jakąś zewnętrzną warstwę.

za mocno i dlugo tarles powierzchnie - ja zrobilem delikatnie 2 podejscia, robilem GT12 - z przerwa 20minutowa aby skora za mocno nie naciagla wody bo czasami jest odbarwienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 575
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
sprobuj odzywki/pasty do skory ( jasny kolor) to co podalem wyzej zestaw gliptone jest mleczko gdzie powino zlagodzic twoj problem Edytowane przez maja22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

jak najbardziej wskazany jest wosk do felg ale przy twojej procedurze przygotowania felg pod wosk/sealant ja bym zrobil tak :

 

 

1.Mycie

2.usuniecie resztek metalu( jest tego mega duzo poniewaz uzywamy hamulce:) ) super produkt to CAR PRO IRONX

3 plukanie

4 glinka

5 mycie

6.wosk lub sealant lub wosk i sealant (razem)

 

sealant jest ok ale trwalosc na felgacch bedzie bardzo krotka zamiast tego uzyj wosku Collinite 476 lub FINISH KARE 1000P HI TEMP PASTE ( tester kosztuje 19zl i spokojnie starczy ci na wszystkie felgi )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Nie wiem czy można to nazwać myciem, ale dzisiaj odebrałem "umyte" auto po wizycie w serwisie. Oczywiście pierwszy raz zapomniałem zaznaczyć, żeby go nie myli. Efekt widoczny pod słońce jest żywą antyreklamą ASO i współczesnych lakierów wodnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krakowie, np. ASO + lakiernia nie dysponuje myjką ciśnieniową :mad2:

 

To musi być "ciekawe" ASO i "ciekawa" lakiernia :duh:

Solidne działające Stare POLSKIE TELEFONY RWT/T4 /wyprzedaż kolekcji/. Doskonałe jako ozdoba mieszkania, kancelarii, gabinetu lub biura

Więcej w linku: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=4319457

/Dla forumowiczów BMW-klub.pl możliwy rabat/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to mycie w ASO musiało wyglądać podobnie. Niestety nic z tym nie zrobię, bo nawet nie zwróciłem uwagi przed oddaniem auta na stan lakieru po zimie. Wątpię jednak, że takie mikroryski powstały na skutek zsuwającego się lodu itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie mnie za to zlinczujecie, ale muszę to napisać.

 

Rozumiem, ze na forum są sami miłośnicy marki, wręcz "maniacy", ale nie przesadzajmy. To jest auto użytkowe, jak wiele innych rzeczy podlega regularnemu zużyciu - silnik, lakier itp. Zawsze można wstawić do garazu, przykryć płachta i bedzie stan salonowy.

 

Sam nie jezdze na myjke ze szczotkami, ale nie róbmy dramy - wy sami myjecie za każdym razem auto???

Hmmmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się dwiema rekami :)

 

Osobiście wręcz lubię "zapuścić" nieco auto (bez przesady oczywiście), aby potem pocieszyć się przez kilka godzin jego wyglądem po solidnym myciu, sprzątaniu i pielęgnacji.

 

Co nie zmienia faktu, że możemy (a nawet powinniśmy) wymagać większej dbałości od sieci dealerskiej marki premium, jaką jest BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty nie myjesz?????? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

 

http://imageshack.us/a/img826/4013/42327644.jpg

 

:)

 

żarcik, kto dba przesadnie to tu zagląda, inni nie muszą przecież. Ja np mam jeszcze bziczka na punkcie fotografii, ogrodu, podróży, ale zdaje sobie sprawę, że ludzie też robią zdjęcia telefonem, koszą trawnik raz w miesiącu i wyjeżdżają tylko na grilla do Zbądza. I żyją :)

Detaling to jedno z hobby, albo łapiesz bakcyla albo nie. Ja np nie rozumiem jak można na garnki wydać 15 tys.zł., ale rozumiem, że są tacy których to kręci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym się zajmował detalingiem, to pewnie też myłbym sam, a tak to ostatni raz robiłem osobiście chyba 3 lata temu :)

 

Teraz myjnia, do F10 muszę jednak zakupić zbieraczki wody odpowiednie, bo tam gdzie jeżdże maja sprzęt chyba jeszcze radzieckiej produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jak co ale jak na spokojnie, samodzielnie umyje się samochóód to na żadnej myjni tak nie zrobią :D

Solidne działające Stare POLSKIE TELEFONY RWT/T4 /wyprzedaż kolekcji/. Doskonałe jako ozdoba mieszkania, kancelarii, gabinetu lub biura

Więcej w linku: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=4319457

/Dla forumowiczów BMW-klub.pl możliwy rabat/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy mojej historii z porysowaniem lakieru przez ASO- dziś pojechałem do nich i okazałem piękne koliste zarysowania widoczne w słońcu. O dziwo Pan się przyznał, że widocznie wycierali żywicę kapiącą z drzew na parkingu i zrobili to na szybko :duh: Podpisał mi nawet oświadczenie, że to się stało przy naprawie przez nich auta, ale nie wiążę z tym dużych nadziei (podpis pracownika a nie osoby uprawnionej do reprezentacji). Zawsze jednak coś. Proponował mi usunięcie przez nich ale przyznał, że niekoniecznie da to efekt i może być nawet gorzej niż jest teraz :duh: :mad2: MASAKRA

Planuję zajechać do fachowców i obciążyć ich kosztami doprowadzenia lakieru do stanu poprzedniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.