Skocz do zawartości

Felgi do F10


SJ

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 926
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Chętnie założyłbym 20", ale w przeciągu trzech lat załatwiłem 3 opony na przodzie i 2x lekko skrzywiłem felgę. Pomijam fakt ze wielokrotnie juz felgi poprzycieralem na rantach. I to przy 19".

Dlatego nie chce nawet myślec co bym nawywijał przy 20" :D

 

Ja jezdze od 2010r na felgach z niskoprofilowymi oponami i ...

 

Ani razu nie załatwiłem żadnej opony, ale 1 raz skrzywiłem felge, wpadając w dziurę. Fakt, przez ok 1 rok miałem kute felgi. Również nigdy nie przytarłem felg na rantach (od zewnętrznej strony). Także niekoniecznie to tak musi wyglądać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu miałem pecha, bo w 2016 na razie żadna opona nie została uszkodzona, tylko felga mi się skrzywiła i czuję lekkie bicie na kierownicy. Z prostowaniem poczekam już ten miesiąc, jak zmienię na zimowy komplet i oddam koło do naprawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lecie 19" w zimie 18" ale nie zdarzyło mi się felgi zgiąć w 550-tce choć Wawa jeszcze miejscami wymaga terenówki :)

Co innego żona w F30 :mad2: Chyba kupie jej stalowe felgi :mrgreen:

Do M5 pozostałem jednak na 19" choć zamówiłem na kapciach zimowych i na lato myślę o komplecie felgi/opony na 20" :norty:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaco baaaaardzo proszę potem o M5 w galerii :dance: Będzie pierwsze!!!!

Nie mogę się już doczekać. :oops:

 

Pemek ja tę galerię juz 3 lata robie do obecnej F10 :D

 

Teraz będą dwie 5-tki. Żoncia sprzedaje F30-tke i przesiądzie się do F10. Twierdzi że chce mieć większe auto do wożenia brzdąców do szkoły :mad2:

W przeciwności do mnie miała kiedyś licencje więc chyba da radę z odrobinę większym motorkiem ....

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, korzystając z dużego rabatu zakupiłem właśnie swoje pierwsze BMW w salonie. Mam obecnie problem z kompletem kół - dealer zaproponował mi podstawowe koła zimowe za 8700 zł, uważam że to za wysoka cena.

Myślałem o kupnie kół z linku poniżej, nie wiem jednak jak wygląda sprawa z modułem RDC - którą opcję powinienem wybrać? Samochód BMW F10 518d. W wyposażeniu mam punkt 2VB Czujnik ciśnienia powietrza w oponach

 

http://www.leebmann24.de/bmw-winter-komplettraeder-v-speiche-236-17-zoll-silber-bmw-6er-f06-f12-f13-bmw-5er-f10-f11-36112184631.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, korzystając z dużego rabatu zakupiłem właśnie swoje pierwsze BMW w salonie. Mam obecnie problem z kompletem kół - dealer zaproponował mi podstawowe koła zimowe za 8700 zł, uważam że to za wysoka cena.

Myślałem o kupnie kół z linku poniżej, nie wiem jednak jak wygląda sprawa z modułem RDC - którą opcję powinienem wybrać? Samochód BMW F10 518d. W wyposażeniu mam punkt 2VB Czujnik ciśnienia powietrza w oponach

 

http://www.leebmann24.de/bmw-winter-komplettraeder-v-speiche-236-17-zoll-silber-bmw-6er-f06-f12-f13-bmw-5er-f10-f11-36112184631.html

Srodkowa jesli bez montazu, ostatnia, jesli z montazem.

Jadę wolniej ale na 20-tkach.

Fan Mercedes z dwoma BMW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam pytanie odnośnie rozmiaru opon. A właściwie co do zależności rozmiaru felgi i opony. Już tłumaczę o co mi chodzi.

 

Mam w F11 felgi 17 calowe. Wiadomo jak to wygląda. Kupiłem felgi 19 calowe, przednie o szerokości 8.5 cala a tylne o szerokości 9.5 cala. Najlepiej było by założyć przód oponę 245 a tył 275. Jednak widziałem kilka F11 na 19 calowych felgach i oponach 4x245 tylko nie wiem czy miały one felgę 4x8.5 cala czy tak jak ja 2x8.5 i 2x9.5. Ma ktoś może doświadczenie w zakładaniu opony 245 na felgę 9.5 cala ? Mam 520D i uważam, że 275 z tyłu to będzie przesada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma takiej możliwości nawet żeby wsadzić 245 na 9.5j. Będzie tam jakiś chory naciąg jak te wszystkie auta stance srance.

 

W F07 na 10j mam 305 a gdzie na 9.5j 245. W e90 mam 255 na 8.5j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, chciałbym prosić o poradę odnośnie felg. Zakupiłem niedawno F10 lci z standardowymi felgami M-Pakietowymi 18'cali. Kupiłem je z przeznaczeniem na zimę jednak czego nie przemyślałem to szerokość przedniej felgi 8 cali natomiast tylnej 9... Zakupiłem już 4 opony 245/45/18 Conti 830P ROF.

Planowałem zakup felg AEZ Antigua czarnych na zimę jednak wolałbym wrócić do poprzedniego założenia i z felg 18 zrobić koła zimowe a na lato kupić 19 - mam nadzieje że 520d nie odczuje ich tak strasznie jeśli chodzi o przyśpieszenie pojazdu.

 

Moje pytanie brzmi czy oponę 245/45/18 założę na felgę 9x18 ? Czy będzie jednak naciągnięta i będzie brzydko oraz niezgodnie z zaleceniem co za tym idzie problemy z gwarancją ew. z ubezpieczycielem...

 

Jest też opcja dokupić 2 felgi 8x18 ET 30 wszystkie a dwie 9x18 sprzedać jako praktycznie nowe (przebieg 2000km). Co byście mi polecili ??

 

Ps. Rozumiem że w przypadku 4x 8x18 z ET30 tylna felga będzie delikatnie schowana w nadkolu ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu miałem pecha, bo w 2016 na razie żadna opona nie została uszkodzona, tylko felga mi się skrzywiła i czuję lekkie bicie na kierownicy. Z prostowaniem poczekam już ten miesiąc, jak zmienię na zimowy komplet i oddam koło do naprawy.

Potwierdzam spostrzeżenia kolegi. Tez 19", Goodyear Excellence ROF. Wczoraj załatwiłem kolejną oponę. Po raz drugi w tym roku (!).

Dziura, jakich wiele na ruchliwej remontowanej S8 na wschodzie, pechowo najechana przy ok 70kmh. Balon i bicie koła.

Po wakacyjnej przygodzie - w analogicznych okolicznościach uszkodziłem oponę, z zewnątrz balon, od wewnątrz przecięcie opony na długości 15cm - dojechałem do najbliższego serwisu i zawołałem assistance. Nie ryzykowałem strzału podczas powrotu do domu. A miałem 200km do pokonani.

 

Moja rada dla wybierających - odpuście sobie 19 cali i więcej, jeśli często opuszczajcie ekspresowki. Kłopoty z kołami powodują, ze auto przestaje byc niezawodne. Opony w sieci są dostępne dopiero po 6-7 dniach, serwis w poprzednim przypadku nie potrafił podać czasu dostarczenia opony. Pozostaje praktycznie popularny serwis aukcyjny (nowe lub używane), lub przyspieszona wymiana na zimówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Przepraszam, że pierwszy post to nie przywitanie, a pytanie o felgi :roll: Otóż ostatnio stwierdziłem, że zakupie felgi do swojej f11. No i pytanie (sam nie rozgryzłem tematu) jaka maksymalna szerokość wchodzi? Na oku mam felgi 19x11 cali (tył oczywiście) i do wyboru kilka et:

1: 15-25

2: 25,

3: 15-30.

Nie bardzo się na tym znam i nie za bardzo wiem dlaczego przy tym et pojawiają się jakieś myślniki, i jakie et będzie pasowało, żeby nic nie tarło (opony o błotnik czy nadkole).

Napęd bez x drive silnik 2 litry klekot

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniesz cokolwiek zmieniać to:

 

Zacznij od przeczytania instrukcji a dowiesz się, że różnica w średnicach opon nie może być większa jak 1% więc jeżeli walniesz felgę 11j to nie wiem jaką ty chcesz opone dobrać do tego. Ja przy 10j musiałem brać 305 na tył aby było to mniej niż 1%

11j powinno wejść na tył na styk.

Bardziej się zastanów nad przodem bo z przodu miejsce jest bardzo ograniczone poprzez zwrotnice całą w szczegółności w górnej jej części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie ponownie,

nie skusiłem się na próbę montażu opony 245 na 9,5 calowej feldze. Założyłem komplet jak w książce pisze więc na przód 8 cali felgę poszła opona 245 a na tył 9,5 cala felga i 275 opona. Całość prezentuje się na mojej F11 tak:

http://imagizer.imageshack.us/v2/1024x768q90/921/PTy9J5.jpg

http://imagizer.imageshack.us/v2/1024x768q90/923/w6pNwZ.jpg

 

Jakby ktoś się zastanawiał jak się zachowuje 520D z 19 calowymi felgami to ja osobiście nie odczułem utraty mocy po przesiadce z 17 calowych. Samochód mam po chip tuningu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze mówiąc, to do F11 bez mpaku chyba raczej "lekkie" felgi nie pasują.... Mam plan ją deko obniżyć, wrzucę zdjęcia zobaczymy jak się to będzie prezentować. To tak czy tak zestaw zimowy, na lato chciał bym coś innego, może wtedy coś zaryzykuje z bardziej ażurowym wzorem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z kołami albo trafiłem na wadliwe felgi albo jestem kiepskim szoferem.

Dzisiaj rano przy zjeżdżaniu z niskiego krawężnika 10 max 11 cm pękło ramię w prawej tylnej feldze od strony piasty.

To już druga, przy przebiegu 11 tys pękła felga z lewej strony z tyłu, byłem wtedy w Austrii więc pojechałem do serwisu i kupiłem nową, uznałem że to moja wina.

Ale dzisiaj złapał mnie nerw bo naprawde powoli i spokojnie zjeżdżałem.

Mój f11 to bieda line na 18' double spoke jeszcze letnie opony, przebieg 20 tys km.

Znacie taki problem? Czy jest sens gadać z serwisem?

 

Pozdr Czujnik

jest moc, będzie szmoc ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.