Skocz do zawartości

SebaBMW

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez SebaBMW

  1. SebaBMW odpowiedział(a) na SebaBMW temat w E34
    Byłem w firmie Lecar i.... Facet zobaczył posłuchał i nawet regeneracja nie pomoże :(. Powiedział że łożysko jest ok. Odłączył kable od kompresora i nie hałasuje już, ale muszę szukać nowego kompresora bo ten już tylko na złom się nadaje. Zaproponował mi z założenie nowego, nabicie i cały przegląd klimy za 1500zł. Pytanie cena dobra czy można gdzieś taniej to załatwić. Pozdrawiam Seba
  2. SebaBMW odpowiedział(a) na SebaBMW temat w E34
    To ile powinno to maks kosztować. Części + robocizna=? Z góry dzięki za odpowiedź. Jestem umówiony na czwartek i chcę wiedzieć o czym dokładnie rozmawiać. Seba
  3. SebaBMW odpowiedział(a) na SebaBMW temat w E34
    Poszukałem trochę i jedna firma wyceniła mi naprawę (regenerację) na 500zł. Dużo czy mało? Seba
  4. SebaBMW odpowiedział(a) na SebaBMW temat w E34
    Dzięki za odpowiedzi. Rolkę napinającą wymieniałem już i nie pomogło, a w okolicach alternatora zaczęło bardziej szumieć :(. Mechanik potwierdził mi dzisiaj kompresor klimy. Klima u mnie włączała się od jakiegoś czasu, więc hałasuje jak jest wyłączona Co z nim zrobić? Da się go naprawić. Seba
  5. SebaBMW opublikował(a) temat w E34
    Witam, Mam taki problem. Od jakiegoś czasu coś hałasuje mi pod maską. Oglądałem i słuchałem na włączonym silniku. Poniżej linki do zdjęć: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0d9a3a42351be044.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ea88e13463ccfbd2.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/beedcb29152a29e0.html Hałasuje ta rolka zanaczona strzałką. Co jakiś czas ta zewnętrzna część(jakby dokręcona do niej) obraca się i strasznie piszczy. Najbardziej hałasuje jak przełączę na gaz. Mniej więcej co 30 sek. obraca się i piszczy. Co to za rolka? Chcę ja wyminić bo hałasuje niemiłosiernie :( Czekam na podpowiedzi.
  6. Witam, Moje BMW wczoraj miało ściąganą miskę i sprawdzane mocowanie śrub od pompy oleju. Wynik: zero śrub na dnie miski 2 trochę poluzowane i dokręcone oczywiście :) Teraz można spać i jeździć bez obaw. Pozdrawiam
  7. SebaBMW odpowiedział(a) na Biotit temat w E34
    Witam, Gdzie kupiłeś allegro, czy normalna księgarnia?
  8. Nikt nie kojarzy przyczyny gaśnięcia? Czekam na porady. Seba
  9. Witam, Przeszukałem forum przez 3 dni i podobne przypadki były, ale nie uzyskałem 100% odpowiedzi. 2 tygodnie temu wymieniałem obudowę filtra, filtr i uszczelki po pokrywą zaworów. Żeby to zrobić mechnik musiał rozebrać część instalacji gazowej(II generacji). Jak odebrałem autko wracałem do domu wszystko ok. Zawsze zapalam i gaszę na benzynie. Popołudniu nie zakrecił rozrusznik za pierwszym razem, chwilę potem zakręcił, ale wystrzelił. Spadły 2 gumki z gwizdków. Założyłem je i nierówno chodził. Zauważyłem, że z reduktora z jednego węża wycieka jakiś płyn. Potem w dzień poprawiłem jeszcze raz gumki i było ok. Autko stało kilka dni (były te mrozy do -18 stopni) i nie odpaliło-akumulator rozładowany. Akumulator naładawałem i po 2 dniach włożyłem go do auta. Odpalił bez problemu lecz gdy nagrzał się silnik obroty zaczęły spadać. Przejechałem kawałek na benzynie i na gazie i z 700 spadły do 500. Zgasiłem i jak odpaliłem na benzynie tood razu zgasł. Jak przygazowałem to na poziomie 1500 chodził puszczam gaz gaśnie. Po jednym dniu stania odpalił za pierwszym razem. Chodził 5 minut i obroty znowu zaczęły spadać dodałem gazu i zgasł. Z jednego węża dochodzącego do reduktora mimo iż jest dobrze dokręcony wydostają bąble płynu i delikatnie kapie stamtąd. Zauważyłem też, że wiatrak ma delikatne spowolnienia i słychać taki świst co chwila. Opisałem całą historię z kilku dni i czekam na rady. 1. Mechanik źle poskładał instalcję gazową? 2. Niski poziom płynu w układzie chlodzenia? 3. Silniczek krokowy do czyszczenia? 4. Może coś instalcją elektryczną? Silnik V8 rocznik 1992 ,instalacja BRC II generacji 3 letnia. Auto naprawiam u Adam serwis z Osowej w Gdańsku (polecany z forum). Auto kupione od właściciela firmy Carstil (instalacje gazowe) z Końskich 4 miesiące temu-firma polecana na forum.
  10. DO dv32v. Piszę jaka różnica po wymianie łożyska. Generalnie lepiej, ale jeszcze coś mi tam postukuje tylko nie tak często. Przy hamowaniu widać różnicę bo wcześniej piszczało i były wibracje, a teraz cisza. Podejrzewam, że drążek kierowniczy jeszcze jest do wymiany, ale to w niedługim czasie. Pozdrawiam
  11. SebaBMW opublikował(a) temat w E34
    Witam, Jak w temacie pytanie. Zamierzam sprawdzić co mi rozładowywuje akumulator na postoju po 3 dniach nie odpala, a po 5 dniach nawet centralny nie działa. Chce sprawdzić wszystkie bezpieczniki przy podłączonym mierniku, ale chcę wiedzieć czy oprócz tych pod tylnią kanapą i przy silniku są jeszcze jakieś inne które należy sprawdzić. Stawiam jednak na coś z tych pod kanapą, bo jak wyjmowałem akumulator coś bzyczało w okolicy tych bezpieczników. Pozdrawiam i czekam na podpowiedzi. Seba
  12. Sprawdź czy może nie nadają się do wymiany łożyska mocowania amortyzatora w Mcpersonie. Mi tak stuka na nierónościach z jendej strony i dzisiaj będzie wymienianie łożysko. Tylko cena powala bo w Aso 460zł i nigdzie indziej nie znalazłem nawet zamienników. Sebastian
  13. Witam, Ma podobny problem tylko w V8 z 1993r. Patrząc na link z realoem wygląda to inaczej. Jakie rzeczy będę musiał wymienić. Czekam na podpowiedzi. Pozdrawiam Seba
  14. Witam, Jak dla mnie świece do wymiany. Miałem tak miesiąc temu. Założone nówki i jak ręką odjął jeździ. Tak jak mi inni radzili tutaj sprawdź cały zapłon: kable, cewki, świece. Pozdrawiam
  15. Witam, Lepiej weź opcję bezgotówkową (bezpieczna opcja). Zawsze możesz poprosić warsztat o kalkulację naprawy. Po wycenie ubezpieczyciela będziesz wiedział co ci się opłaca. Mi PZu wyceniło naprawę na 1200zł a warsztat na 2800zł. Wtedy lepiej bezgotówkowo. (wycena dotyczyła 5 letniego auta pół roku temu) Mojej koleżance ma 12 letni samochód wartsztat wycenił naprawę na 700zł a Pzu wyceniło szkodę na 1500zł wtedy opłaca się kasę do ręki. Gotówko powinieneś wyjść lepiej z tego. Pozdrawiam
  16. Witam, Podłączę się pod temat. W moim Bmw E34 jak włączę grzanie szyby to tylko górna częśc się ogrzewa a na dole nic jakby połowa nie grzała w ogóle. Jakiś kabelek sie rozłączył? Czekam na odpowiedzi. SB
  17. SebaBMW opublikował(a) temat w Oleje
    Witam, Na forum jest dużo informacji na temat tego oleju. Jakie firmy produkują tego typu olej i jaki jest najlepszy jakościowo? Jakie są ceny tego oleju i jakie pojemniki. Czekam na lawinę wpisów. Pozdrawiam
  18. SebaBMW odpowiedział(a) na AdminOld temat w Polecane warsztaty
    Witam, Dzisiaj obdzwoniłem kilka warsztatów i chciałem dowiedzieć się ile będzie kosztowała mnie wymiana oleju w skrzyniu automatycznej. Cena filtra i uszczelek normalne, ale za litr oleju esso życzą sobie 75zł. Nawet jak liczą to z robocizną to dużo, bo litr około 23 złoty kosztuje. Opłaca się czy nie? Pozdrawiam
  19. Witam, Po wymianie świec i gumek na klapach antywybuchowych wszystko ok. Teraz muszę tylko wyregulować instalację gazową. PS. Teraz rozrusznik nie za każdym razem łapie i to muszę naprawić. Pozdrawiam
  20. Witam, Dzięki za sugestie i odpowiedzi. Najpierw wymiana świec i kabli. Chyba miałeś rację Cuba odnośnie gumek na gwizdkach są zużyte mocno. Jutro to mi zrobią i zobaczymy co dalej. Kolektor jeżeli trzeba będzie wymienić to używany lub klejenie tego. Pozdrawiam PS. Dam znać co i jak w poniedziałek.
  21. Pytanie, Kupić kolektor? Spawać kolektor? Jakieś propozycje. SB
  22. Witam, Dzisiaj obejrzał to mechanik i stwierdził, że jest pęknięty kolektor dolotowy i korki antywybuchowe zniszczone. Auto zapaliło dzisaj na benzynie i coś strzelało w kolektorze a potem zero mocy i zgasł totalnie. Szykują się wydatki chyba. SB
  23. SebaBMW odpowiedział(a) na AdminOld temat w Polecane warsztaty
    Poda ktoś nr telefonu źeby moźna się było z nimi umówić ...
  24. Witam, Kupiłem kilka dni temu BMW z instalacja BRC II generacji. W trakcie jazdy na gazie 2 razy w odstępie 1 min nastąpiły wystrzały i auto straciło moc i zgasło. Podniosłem maskę i okazało się, że wypadł silniczek krokowy i rurka od filtra powietrza wchodząca do kolektora. Założyłem wszystko i odpaliłem, ale po kilku chwilach gaśnie i nie utrzymuje obrotów. Przy niskich obotach słychać charakterystyczny świst silnika. Jak podkręcę obroty to świst zanika. Jeżdżę tylko na benzynie teraz, gazu nie używam bo pewnie będą wystrzały. Co sprawdzić i gdzie szukać problemu? Pozdrawiam Seba

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.