Treść opublikowana przez SebaBMW
-
Rolka hałasuje co to jest?
Byłem w firmie Lecar i.... Facet zobaczył posłuchał i nawet regeneracja nie pomoże :(. Powiedział że łożysko jest ok. Odłączył kable od kompresora i nie hałasuje już, ale muszę szukać nowego kompresora bo ten już tylko na złom się nadaje. Zaproponował mi z założenie nowego, nabicie i cały przegląd klimy za 1500zł. Pytanie cena dobra czy można gdzieś taniej to załatwić. Pozdrawiam Seba
-
Rolka hałasuje co to jest?
To ile powinno to maks kosztować. Części + robocizna=? Z góry dzięki za odpowiedź. Jestem umówiony na czwartek i chcę wiedzieć o czym dokładnie rozmawiać. Seba
-
Rolka hałasuje co to jest?
Poszukałem trochę i jedna firma wyceniła mi naprawę (regenerację) na 500zł. Dużo czy mało? Seba
-
Rolka hałasuje co to jest?
Dzięki za odpowiedzi. Rolkę napinającą wymieniałem już i nie pomogło, a w okolicach alternatora zaczęło bardziej szumieć :(. Mechanik potwierdził mi dzisiaj kompresor klimy. Klima u mnie włączała się od jakiegoś czasu, więc hałasuje jak jest wyłączona Co z nim zrobić? Da się go naprawić. Seba
-
Rolka hałasuje co to jest?
Witam, Mam taki problem. Od jakiegoś czasu coś hałasuje mi pod maską. Oglądałem i słuchałem na włączonym silniku. Poniżej linki do zdjęć: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0d9a3a42351be044.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ea88e13463ccfbd2.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/beedcb29152a29e0.html Hałasuje ta rolka zanaczona strzałką. Co jakiś czas ta zewnętrzna część(jakby dokręcona do niej) obraca się i strasznie piszczy. Najbardziej hałasuje jak przełączę na gaz. Mniej więcej co 30 sek. obraca się i piszczy. Co to za rolka? Chcę ja wyminić bo hałasuje niemiłosiernie :( Czekam na podpowiedzi.
-
Odkręcająca się pompa oleju w M60,M62 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Witam, Moje BMW wczoraj miało ściąganą miskę i sprawdzane mocowanie śrub od pompy oleju. Wynik: zero śrub na dnie miski 2 trochę poluzowane i dokręcone oczywiście :) Teraz można spać i jeździć bez obaw. Pozdrawiam
-
świetna pozycja dla Nas
Witam, Gdzie kupiłeś allegro, czy normalna księgarnia?
-
Spadają obroty gdy się nagrzewa i gaśnie
Nikt nie kojarzy przyczyny gaśnięcia? Czekam na porady. Seba
-
Spadają obroty gdy się nagrzewa i gaśnie
Witam, Przeszukałem forum przez 3 dni i podobne przypadki były, ale nie uzyskałem 100% odpowiedzi. 2 tygodnie temu wymieniałem obudowę filtra, filtr i uszczelki po pokrywą zaworów. Żeby to zrobić mechnik musiał rozebrać część instalacji gazowej(II generacji). Jak odebrałem autko wracałem do domu wszystko ok. Zawsze zapalam i gaszę na benzynie. Popołudniu nie zakrecił rozrusznik za pierwszym razem, chwilę potem zakręcił, ale wystrzelił. Spadły 2 gumki z gwizdków. Założyłem je i nierówno chodził. Zauważyłem, że z reduktora z jednego węża wycieka jakiś płyn. Potem w dzień poprawiłem jeszcze raz gumki i było ok. Autko stało kilka dni (były te mrozy do -18 stopni) i nie odpaliło-akumulator rozładowany. Akumulator naładawałem i po 2 dniach włożyłem go do auta. Odpalił bez problemu lecz gdy nagrzał się silnik obroty zaczęły spadać. Przejechałem kawałek na benzynie i na gazie i z 700 spadły do 500. Zgasiłem i jak odpaliłem na benzynie tood razu zgasł. Jak przygazowałem to na poziomie 1500 chodził puszczam gaz gaśnie. Po jednym dniu stania odpalił za pierwszym razem. Chodził 5 minut i obroty znowu zaczęły spadać dodałem gazu i zgasł. Z jednego węża dochodzącego do reduktora mimo iż jest dobrze dokręcony wydostają bąble płynu i delikatnie kapie stamtąd. Zauważyłem też, że wiatrak ma delikatne spowolnienia i słychać taki świst co chwila. Opisałem całą historię z kilku dni i czekam na rady. 1. Mechanik źle poskładał instalcję gazową? 2. Niski poziom płynu w układzie chlodzenia? 3. Silniczek krokowy do czyszczenia? 4. Może coś instalcją elektryczną? Silnik V8 rocznik 1992 ,instalacja BRC II generacji 3 letnia. Auto naprawiam u Adam serwis z Osowej w Gdańsku (polecany z forum). Auto kupione od właściciela firmy Carstil (instalacje gazowe) z Końskich 4 miesiące temu-firma polecana na forum.
-
Bujanie Przodu Auta w e34 540 touring
DO dv32v. Piszę jaka różnica po wymianie łożyska. Generalnie lepiej, ale jeszcze coś mi tam postukuje tylko nie tak często. Przy hamowaniu widać różnicę bo wcześniej piszczało i były wibracje, a teraz cisza. Podejrzewam, że drążek kierowniczy jeszcze jest do wymiany, ale to w niedługim czasie. Pozdrawiam
-
Bezpieczniki gdzie są?
Witam, Jak w temacie pytanie. Zamierzam sprawdzić co mi rozładowywuje akumulator na postoju po 3 dniach nie odpala, a po 5 dniach nawet centralny nie działa. Chce sprawdzić wszystkie bezpieczniki przy podłączonym mierniku, ale chcę wiedzieć czy oprócz tych pod tylnią kanapą i przy silniku są jeszcze jakieś inne które należy sprawdzić. Stawiam jednak na coś z tych pod kanapą, bo jak wyjmowałem akumulator coś bzyczało w okolicy tych bezpieczników. Pozdrawiam i czekam na podpowiedzi. Seba
-
Bujanie Przodu Auta w e34 540 touring
Sprawdź czy może nie nadają się do wymiany łożyska mocowania amortyzatora w Mcpersonie. Mi tak stuka na nierónościach z jendej strony i dzisiaj będzie wymienianie łożysko. Tylko cena powala bo w Aso 460zł i nigdzie indziej nie znalazłem nawet zamienników. Sebastian
-
Syczenie za kolektorem ssącym v12
Witam, Ma podobny problem tylko w V8 z 1993r. Patrząc na link z realoem wygląda to inaczej. Jakie rzeczy będę musiał wymienić. Czekam na podpowiedzi. Pozdrawiam Seba
-
Nie ma siły jechać!!! PROSZĘ O POMOC
Witam, Jak dla mnie świece do wymiany. Miałem tak miesiąc temu. Założone nówki i jak ręką odjął jeździ. Tak jak mi inni radzili tutaj sprawdź cały zapłon: kable, cewki, świece. Pozdrawiam
-
STŁUCZKA. Czy koszt naprawy przekroczy wartość samochodu?
Witam, Lepiej weź opcję bezgotówkową (bezpieczna opcja). Zawsze możesz poprosić warsztat o kalkulację naprawy. Po wycenie ubezpieczyciela będziesz wiedział co ci się opłaca. Mi PZu wyceniło naprawę na 1200zł a warsztat na 2800zł. Wtedy lepiej bezgotówkowo. (wycena dotyczyła 5 letniego auta pół roku temu) Mojej koleżance ma 12 letni samochód wartsztat wycenił naprawę na 700zł a Pzu wyceniło szkodę na 1500zł wtedy opłaca się kasę do ręki. Gotówko powinieneś wyjść lepiej z tego. Pozdrawiam
-
ProbleM Z OgrzewanieM TylnieJ SzybY !!!
Witam, Podłączę się pod temat. W moim Bmw E34 jak włączę grzanie szyby to tylko górna częśc się ogrzewa a na dole nic jakby połowa nie grzała w ogóle. Jakiś kabelek sie rozłączył? Czekam na odpowiedzi. SB
-
Olej DEXRON III
Witam, Na forum jest dużo informacji na temat tego oleju. Jakie firmy produkują tego typu olej i jaki jest najlepszy jakościowo? Jakie są ceny tego oleju i jakie pojemniki. Czekam na lawinę wpisów. Pozdrawiam
-
Pomorskie
Witam, Dzisiaj obdzwoniłem kilka warsztatów i chciałem dowiedzieć się ile będzie kosztowała mnie wymiana oleju w skrzyniu automatycznej. Cena filtra i uszczelek normalne, ale za litr oleju esso życzą sobie 75zł. Nawet jak liczą to z robocizną to dużo, bo litr około 23 złoty kosztuje. Opłaca się czy nie? Pozdrawiam
-
Problem po wystrzale pilne
Witam, Po wymianie świec i gumek na klapach antywybuchowych wszystko ok. Teraz muszę tylko wyregulować instalację gazową. PS. Teraz rozrusznik nie za każdym razem łapie i to muszę naprawić. Pozdrawiam
-
Problem po wystrzale pilne
Witam, Dzięki za sugestie i odpowiedzi. Najpierw wymiana świec i kabli. Chyba miałeś rację Cuba odnośnie gumek na gwizdkach są zużyte mocno. Jutro to mi zrobią i zobaczymy co dalej. Kolektor jeżeli trzeba będzie wymienić to używany lub klejenie tego. Pozdrawiam PS. Dam znać co i jak w poniedziałek.
-
Problem po wystrzale pilne
Pytanie, Kupić kolektor? Spawać kolektor? Jakieś propozycje. SB
-
Problem po wystrzale pilne
Witam, Dzisiaj obejrzał to mechanik i stwierdził, że jest pęknięty kolektor dolotowy i korki antywybuchowe zniszczone. Auto zapaliło dzisaj na benzynie i coś strzelało w kolektorze a potem zero mocy i zgasł totalnie. Szykują się wydatki chyba. SB
-
Pomorskie
Poda ktoś nr telefonu źeby moźna się było z nimi umówić ...
-
Problem po wystrzale pilne
Witam, Kupiłem kilka dni temu BMW z instalacja BRC II generacji. W trakcie jazdy na gazie 2 razy w odstępie 1 min nastąpiły wystrzały i auto straciło moc i zgasło. Podniosłem maskę i okazało się, że wypadł silniczek krokowy i rurka od filtra powietrza wchodząca do kolektora. Założyłem wszystko i odpaliłem, ale po kilku chwilach gaśnie i nie utrzymuje obrotów. Przy niskich obotach słychać charakterystyczny świst silnika. Jak podkręcę obroty to świst zanika. Jeżdżę tylko na benzynie teraz, gazu nie używam bo pewnie będą wystrzały. Co sprawdzić i gdzie szukać problemu? Pozdrawiam Seba