Treść opublikowana przez kepa416
-
Remont m57n 218km
https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e60-530d-lim/repair-manuals/11-engine/11-11-engine-block/
-
E60 525d TEST PRZELEWOWY - zdjęcie
Co to za błąd? Nie chodzi o ten 4b10? Widać że wtryski mają bajzel bo różne wartości. Jak korekty wyglądają?
-
Swap silnika z E60 535d do omegi
Musiałbyć robić flansze, inny wał konwersję wałka aby zmieścić sprzęgło. Potem cały wał podpora do tylnej osi, nie wiem czy lewarek się zmieści w otwór czy też nie trzeba przesuwać całości.
-
Swap silnika z E60 535d do omegi
Marne szanse, pierwsze co skrzynia biegów tylko automat a to cały wał. Do tego jeśli automat to już inny sterownik i 535d tak samo inaczej niż 530 i 525d
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Model: R56 Silnik: 1.6 Przebieg: 112 000 km Styl jazdy: spokojny, bez kręcenia, krótkie przebiegi Użytkowanie: 90% miasto Zużycie bieżące na l/1000km: niesprawdzone Instalacja LPG: nie DPF: nie Dotychczas: 5w30 Castrol
-
MTS gold BMW E60
Gwint zimną to patologia po dwóch latach nie ruszysz tego. Sachs i Bilstein czy H&R i to działa potem na lata.
-
Braki ładowania e60 535d
Brak ładowania czyli spada do 0 V napięcie? Czy spada do 12-13 V?
-
E60 montaż ori lotki na klapę m-pakiet
Newtis.info było info tylko portal nie działa.
-
E61 545i przewody hamulcowe pod maską
https://czescidobmw.pl/produkt-oe-34326772566--34326772566
-
E61 545i przewody hamulcowe pod maską
Są dostępne w ASO cena koło 130 zł
-
E61 545i przewody hamulcowe pod maską
Moje 535d i 530d też takie mają, Zapewne chodzi o niwelowanie ruchów całego przewodu i uszkodzenie go przez skręcanie nadwozia względem pompy ABS.
-
Jaki silnik do e90?
Bo o to chodzi co wybrać czy coś co jest sprawdzone czyli M47 wersja 143 albo 161 km z rozrządem po właściwej stronie. Czy właśnie coś nowszego z PB, tylko czy wtedy nie ma problemów z bezpośrednim wtryskiem, zatkanymi kanałami i wtryskami.
-
BMW E 60 535 D polift 286 km podciśnienie
Po co Ci schemat? Cudów nie będzie po tylu latach wężyki będą w agonalnym stanie. Problem nie wiem czy do końca leży w podciśnieniu bo w polifcie jest sterowanie elektrycznie turbinami. Co do hamulca może oznaczać nieszczelność. Kupujesz jakieś 6m wężyka 3.5 mm wewnątrz i wymieniasz po kawałki.
-
Jaki silnik do e90?
Cześć, Szukam auta dla kobiety. Mam na to około 25-27 tys. Głównie chodzi o E91 lub E90. Spalanie i moc raczej nie mają znaczenia. Szukam głównie bezawaryjnej jednostki. Czy lepiej przedliftowe M47 czy N43? Chodzi o to aby było jak najmniej komplikacji z utrzymaniem jednostki czyli rozrządy, łańcuchy itp. Chodzi o to aby kupić zrobić serwis i jeździć a nie bujać się po mechanikach.
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Czyli tego: 4B10 Regulator płynnej pracy Bo taki się pojawił, myślałem że to raczej wina że aku się rozładował ostatnim czasem przy sprzątaniu. Może DPF się wypalał samoczynnie muszę sprawdzić nie zwróciłem uwagi podjechałem po trasie pod domem wpiąłem wtyczkę i podłączyłem za korektami. Cześć, Na przyszłość może komuś się przyda. Wtrysk który był na cylindrze który miał korekty na plus poszedł na regenerację. Wcześniej w tej samej firmie był sprawdzany na maszynie z całym kompletem. Tutaj wyszła przypalona końcówka. Została zmieniona wtrysk zregenerowany. Po powrocie złożone na nowej podkładce wraz z frezowaniem gniazda. Błędy nie ma korekty są w normie rozjazd do 0.67 na wolnych obrotach. Sam tłok był oglądany pod kątem uszkodzeń kamerką i jest ok nie widać uszkodzeń, pęknięć i przypaleń.
-
BMW e60 530d 2003r Chłodniczka EGR delete i naprawa gwintu
U mnie w gniazdo wtryskiwacza przez co wyciąganie to była męka :)
-
Wymiana kolektora wydechowego w przedliftowym 535d
Te felerne wydechowe dotyczą głownie 530d, w 535d nie widziałem jeszcze. Może problem z uszczelką którą wydmuchało?
-
[E60] 530d Usunięcie klapek z kolektora ssącego-foto relacja
Cześć, Dopytam jeszcze tutaj. Mam problem z wyciekami z ssącego. Wymieniłem już 2 kolektor ssący, za każdym razem uszczelki i dokręcony kluczem odpowiednim momentem. Obecnie jest wymieniona odma OE, uszczelka pokrywy i miski. Do tego wszystkie innego gumowe w koło silnika. Oleju nie ubywa ze stanu, napędu nie leje do niego przy wypalaniu DPF więc i go nie przybywa. Teraz już mam kolejny raz zalany silnik wraz ze sterownikiem i świecami oraz rozrusznikiem, cieknie ewidentnie z klapek. Auto seria jeśli chodzi o moc, DPF i EGR na miejscu bez błędów. Czy możliwe że te regenerowane klapki powodują zbyt duże ciśnienie z powodu swojej grubości? Albo np. za późno się zamykają czy otwierają i stąd wydmuchiwanie uszczelnień? Bo wysyłam już 3 raz kolektor do firmy, mechanik rozkłada ręce i chce wywalać te klapki z dolotu i robić uszczelki bo swojemu i mówi że będzie sucho.
-
Dolnośląskie
http://bosch-matkowski.pl/ Ja korzystałem z tego serwisu 6 szt. sprawdzone i 1 zregenerowany.
-
Dolnośląskie
Ja robiłem swoją skrzynię u Kamila w BMW Revival. Działa bez problemu, zrobione wszystko jak chciałem skrzynia sucha po 10 tys. km działa tak jak po naprawie.
-
[E60] Wymiana uszczelki tylnej szyby bez wycinania szyby?
Szklarze podchodzą do tematu albo ogólnikowo czyli tak jak w innych autach, albo po prostu naciągają na hajs. Szyba jest wklejona na progu. Od boku gdzie jest rynna wchodzi normlanie uszczelka masz około 1 cm na około szyby luzu na tą uszczelkę.
-
Radio ccc e60 2008 rok zawiesza się
Pytanie nie ile płacisz tylko ile dają gwarancji.
-
[E60] [530D] [PRE-LCI] Kompletnie losowo rozładowywujący aku
IBS najlepiej kup z polifta 2007-2010 data jest na naklejce. Pasuje od prawie wszystkich Serii Exx oraz Mini. Koszt 50-100 zł. Do tego adapter z ASO 80 zł na allegro i masz pewniaka że działa.
-
Dolnośląskie
Jak przegląd przed sprawdzeniem to ja polecam Pana Andrzeja z Bimmer Check. Dojeżdża na miejsce, sprawdza raport pod kątem historii z ASO i Ubezpieczalni. Do tego poziom jego wiedzy jest większy niż wszystkie ASO w PL razem wzięte :)
-
E60 non stop ciepłe powietrze na przednia szybe
Jak jest gorąco powyżej 20 stopni też masz ciepłe? Od 14 albo 12 stopni jest tak że auto dmucha ciepłym na szybę mimo ustawienia iDrive na niebiesko i najniższej temperatury. Obecnie taka aura że rano zimno a świeci słońce i czuć na twarzy ciepłe powietrze.